چگونه عینک خود را تمیز کنیم (نباید ها)

- از گوشه ی لباس یا دیگر پارچه ها برای تمیز کردن شیشه ها استفاده نکنید. به ویژه زمانی که شیشه ها خشک هستند. این کار باعث ایجاد خراش روی لنزها می شود. - از اب دهان برای شستشوی شیشه ها استفاده نکنید. - از شیشه شورها یا پاک کننده ی سطوح برای تمیز کردن شیشه ها استفاده نکنید. این محصولات حاوی موادی هستند که می توانند به شیشه های عینک اسیب برساند.(مثلا باعث اسیب به پوشش انتی رفلکس شیشه ها می شوند.)

 

چگونه عینک خود را تمیز کنیم (نباید ها)

- از دستمال توالت یا دستمال سفره برای تمیز کردن شیشه ها استفاده نکنید. این دستمال ها باعث ایجاد خراش شده یا شیشه ها لک می کنند.

- تلاش نکنید تا خراش های روی شیشه ها را پاک کنید. این کار باعث بدتر شدن انها می شود.

- اگر برای شستشوی شیشه آب در دسترس نیست، از اسپری عینک برای شستشوی شیشه ها استفاده کنید. اگر شیشه ها پوشش انتی رفلکس دارند، مطمین شوید اسپری عینکی که استفاده می کنید به این پوشش آسیب نمی رساند.

چگونه خراش روی شیشه ها را پاک کنیم؟

چگونه می توانید عینک خود را شفاف کنید؟ دوری از خط و خش ها بر روی عینک های طبی امری اجتناب نا پذیر است و شما به راحتی نمی توانید از این مورد جلوگیی کنید. وجود خط و خش روی عینک‌های آفتابی باعث می‌شود که شما سخت‌تر بتوانید محیط را ببینید. گاهی نیز ممکن است این خراش‌ها از زیبایی عینک کم کند. متاسفانه هیچ روشی برای پاک کردن خراش ها وجود ندارد. اگر شیشه های عینکتان خراش دارند با هیچ روشی این خراش ها از بین نخواهند رفت. بعضی محصولات طراحی شده اند تا خراش ها، کمتر به چشم بیایند اما این مواد به راحتی از روی سطح شیشه پاک می شوند و نتایج هم بسته به موقعیت و عمق خراش ها متفاوت است و این مواد هم اغلب باعث لک شدن لنزهایی می شوند که پوشش انتی رفلکس دارند. این خراش ها علاوه بر انعکاس نور و تداخل در بینایی اثر پایداری روی شیشه ها دارند. در صورتی که تمایل به داشتن دید کامل و واضح دارید. باید حتما شیشه ها را تعویض کنید. 

 

چگونه عینک خود را تمیز کنیم (نباید ها)

- از جعبه عینک های مقاوم استفاده کنید عینک ها می توانند به راحتی دچار خراش شده اگر شما به خوبی مراقب انها نباشید. همیشه عینک خود را در جعبه عینک تمیز گذاشته و هرگز انها را روی میز رها نکنید. هرگز عینک را به رو، در حالی که شیشه ها در تماس با سطح هستند، قرار ندهید. اگر دسترسی به جعبه عینک ندارید، عینک را در حالی که کاملا باز است به حالت بر عکس بروی سطح ایمن قرار دهید، جایی که عینک ها از آن پرت نشده یا لیز نخورند.

- عینکتان را روی سر نگذارید. این کار باعث می شود دسته های عینکتان شل بشود. همچنین روغن طبیعی که از موهاتون و یا پوست سرتون بیرون میاد، میتواند باعث ایجاد لکه بر روی لنزهایتان بشود.

- اگر جاهایی مثلا کنار ساحل هستید از آب بطری برای شستن عینک استفاده کنید وقتی که کنار ساحل هستید اگه عینکتان خیس شد و یا روی شیشه آن پر از شن و ماسه شد، عجله نکنید و با یه حوله، شیشه عینک رو پاک نکنید. سنگ ریزه های شن و ماسه باعث می شود، لنز عینکتان خش بیفتد.

 

چگونه عینک خود را تمیز کنیم (نباید ها)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

میخک را بهتر بشناسید

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

خواص درمانی نعناع فلفلی را بیشتر بشناسید

گردو را در جیره غذایی خود قرار دهید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر