چگونه مراقب دندان هایمان باشیم(2)

چگونه مراقب دندان هایمان باشیم(2)
- مصرف آب، محصولات لبنی، میوه و سبزیجات، مغز خشکبار و چای سبز، برای کمک به سلامت دندان ها توصیه می شود.
- قرص های ضد سرفه چنان که به نظر می رسد سالم  نیستند. بیشتر آن ها سرشار از شکر هستند. بعد از مصرف این قرص ها حتما مسواک بزنید.
- هر سه ماه یکبار مسواک خود را عوض کنید.
- کازئین و پروتئین های موجود در پنیر به استحکام مینای دندان کمک می کند و برای کسانی که مینای ضعیفی دارند بسیار مفید است . علاوه بر این پنیر حاوی کلسیم است. مصرف ویتامین D را فراموش نکنید زیرا ویتامین D به جذب کلسیم کمک می کند.
- نه تنها سیگار کشیدن برای بدن شما ضرر دارد، بلکه می‌تواند باعث لک شدن دندان ها، بد بو شدن تنفس و افزایش خطر ابتلا به سرطان دهان شود.
- نوشابه به علت داشتن  فسفوریک و اسید سیتریک دشمن دندان هاست. نوشابه های رژیمی ممکن است میزان شکر کمتری داشته باشند. اما هنوز اسید بالایی دارند.
- کیک های بسیار شیرین را نخورید یا اگر از این کیک ها میل می کنید، بعد از خوردن از مسواک استفاده کنید؛ زیرا کیک های که خیلی شیرین هستند دشمن اصلی دندان هستند.

چگونه مراقب دندان هایمان باشیم(2)
 - باز کردن در بطری یا بسته های پلاستیکی با دندان بسیار مرسوم است ولی این عادت می تواند بسیار آسیب رسان باشند.
- بعضی از افراد نحوه ی صحیح مسواک زدن را نمی دانند، به همین دلیل ممکن است نا آگاهانه مینای دندان شان را از بین ببرند. نحوه ی صحیح درست مسواک زدن را از دندانپزشک خود بیاموزید.
- بسیاری از افراد با جرم گیری مداوم و مرتب، دندان های شان را براق و تمیز می کنند. اما مراجعه های متعدد نزد دندانپزشک برای جرم گیری، باعث می شود که مینای دندان هایتان مقاومت خود را از دست بدهد.
- آبنبات ها چه نرم و چه نوع سفت آن، هرچند وقت یکبار مقدار زیادی قند را در محیط دهان رها می کنند که به تکثیر باکتری ها کمک زیادی می کند. شاید بعد از غذا، خوردنِ آبنبات نعنایی خیلی دلچسب به نظر بیاید به خصوص زمانی که غذای سنگین یا سالادی پر از کلم و سبزیجات مختلف خورده باشید. اما باید بدانید که به نظر دندان‌پزشک‌ها ضرر این کار بیشتر از منفعت آن است.

چگونه مراقب دندان هایمان باشیم(2)
- نوشیدنی های ورزشی بعد از باشگاه باعث می شوند احساس تازگی  کنید مثل نوشابه. این نوشیدنی ها حاوی اسید هستند و باعث  پوسیدگی دندان شما می شوند.
- آب میوه سرشار از ویتامین و آنتی اکسیدان است اما آنها  سرشار  از شکر اند. برای مصرف آب میوه دقت کنید به آنها  شکر اضافه نشده باشد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

چگونه چشم خود را تمیز کنیم

چگونه به عینک چند کانونه ام عادت کنم

چگونه با بیماری آب سیاه زندگی کنیم؟

چگونه در شب خواب بهتری داشته باشیم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد