ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه مراقب دنداهایمان باشیم (1)

چگونه مراقب دنداهایمان باشیم
- یخ بدون شکر و طبیعی به نظر می رسد برای دندان ها بی ضرر باشد. جویدن یخ می تواند باعث شکستگی  دندانتان شود. غذاهای گرم یا سرد می تواند باعث درد دندان شود. هر زمان که علاقه پیدا کردید یخ بجوید به جای این کار، آدامس بدون شکر مصرف کنید.
- افرادی که به وفور از چای، قهوه استفاده می کنند باعث می شود که دندان هایشان رنگ زردی را به خود بگیرد، زیرا این مایعاتی که میل می کنید دارای رنگ موثری برای تغییر سطح دندان شما هستند.
- وقتی فوتبال یا هر ورزش که احتمال ضربه در آن است، بازی می کنید. بدون وسیله محافظ دندان سرگرم بازی نشوید. این وسیله ای  پلاستیکی است که از ردیف دندان های بالایی محافظت می کند.
- هرگز برای مراقبت از دندان ها زود نیست. اگر به نوزادتان که در تخت خوابیده، بطری شیشه، آب میوه یا غیره می دهید. کودک با بطری درون دهان به خواب می رود، بزودی دندان هایش خراب خواهد شد.
- بیماری رفلاکس (بازگشت محتویات و اسید معده به مری و حتی دهان)، استفراغ مکرر (تماس اسید معده با دندان ها) و کمبود فلوراید (موثر در استحکام مینای دندان) نیز در فرسایش مینای دندان دخیل هستند.
- نیم تا یک ساعت پس از مصرف خوراکی ها و نوشیدنی های اسیدی، دندان هایتان را مسواک بزنید و یا حداقل با آب بشویید. استفاده از مسواک بلافاصله پس از مصرف این نوشیدنی ها آسیب مینای دندان را تشدید می کند، زیرا مینای دندان تحت اثر اسید نرم شده (حالتی که در اصطلاح کند شدن دندان ها نام دارد) و با تماس مسواک صدمات شدیدتری می بیند.

چگونه مراقب دنداهایمان باشیم
- برای تماس کمتر اسید با مینای دندان، هنگام مصرف نوشیدنی های اسیدی از نی استفاده کنید. جویدن آدامس های فاقد قند نیز به دلیل افزایش ترشح بزاق به محافظت مینای دندان ها در مقابل ترکیبات اسیدی کمک می کند.

چگونه مراقب دنداهایمان باشیم
- آب آشامیدنی حاوی فلوراید است. برای دریافت میزان کافی فلوراید می توانید از خمیر دندان ها و دهان شویه های حاوی این ماده نیز استفاده کنید.
- دندان قروچه یا ساییدن دندان ها به یکدیگر به مرور می تواند باعث  خراب شدن دندان ها شود. دندان قروچه اغلب بر اثر استرس یا  عادت های خواب رخ می دهد و کنترل آن دشوار  است.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

قصه های من و خواهرم (1)

سارا و مهمان کوچک (1)

چگونه چشم خود را تمیز کنیم

چگونه به عینک چند کانونه ام عادت کنم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد