ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه مسایل جنسی را به فرزندمان آموزش دهیم؟

چگونه مسایل جنسی را به فرزندمان آموزش دهیم؟
بهتر است ابتدا با یک جمله ساده آغاز کنید: نظر خودت در این مورد چیست؟ به دلیل کنجکاوی های فرزندتان، نمی توانید این موضوع را نادیده بگیرید. اگر به واقع احساس می کنید که مهارت و اعتماد به نفس لازم در این مورد را ندارید در درجه اول بهتر است آن را یاد بگیرید.
در غیر این صورت، پیشنهاد می کنیم که این موضوع را به روانشناس فرزندتان واگذار کنید تا در مورد این مسائل به شکلی سالم و صحیح با فرزندتان گفتگو کند. توجه داشته باشید که گفتگو در زمینه های تربیت جنسی، هرگز حریم ها و حرمت های بین والدین و فرزندان را زیر پا نمی گذارد. این گفتگو نه تنها این حریم ها را آسیب پذیر نمی سازد بلکه آنها را تقویت هم می کند. در مورد مسایل جنسی قبل از ازدواج، بهتر است از روانشناس، مشاور خانواده یا متخصصین سکس تراپ کمک بگیرید. توصیه می کنیم خود والدین در این مورد با فرزندشان گفتگو نکنند. صحبت کردن در مورد مسایل جنسی را در برنامه خود قرار دهید و اندک اندک فرزندتان را در این زمینه راهنمایی کنید.

چگونه مسایل جنسی را به فرزندمان آموزش دهیم؟

اگر به عنوان پدر یا مادر، احساس می کنید نمی توانید با فرزندتان در این زمینه ها گفتگو کنید، نگران نشوید؛ تعداد زیادی از والدین هستند که به دلایلی نمی توانند و یا نمی خواهند با فرزندشان در این زمینه گفتگو کنند. برای حل این مشکل می توانید، کتاب یا کتاب هایی را در زمینه بلوغ جنسی دختران و پسران، روانشناسی نوجوانی خریداری کنید و آن را به فرزندتان بدهید که آن را مطالعه کند. به فرزندتان فرصت بدهید که پاسخ برخی از سوالات را از کتاب های تایید شده و مطمئن به دست آورد. برای او توضیح دهید که در این کتاب ها به سوالاتی که ممکن است به ذهن خودش هم نرسیده باشد، پاسخ داده شده است و می تواند در این زمینه ها  اطلاعات دقیق، کامل، صحیح و سالمی به او بدهد و پاسخ سوال یا سوالات زیادی که در ذهنش دارد را پاسخ بدهد. هم چنین به او بگویید که دانستن این چیزها ضروری است و راهنمای زندگی اوست. از او بخواهید که در این زمینه ها اگر کتاب یا کتاب های دیگری هم سراغ دارد که می تواند به او کمک کند به شما اعلام کند تا برایش تهیه کنید
نکته:

چگونه مسایل جنسی را به فرزندمان آموزش دهیم؟
حداقل ده سال از فرزند مان انتظار داریم، چهار چوب هایی را رعایت کند که هیچ وقت خیلی  واضح و آشکار در موردش با او صحبت نکردیم. از او می خواهیم که بدون هیچ پرسش و کنجکاوی، بدون هیچ گونه آگاهی و اطلاعات، در زمینه های مقابله و خویشتن داری، دست از پا خطا نکند کمی به خود بیاییم، کمی بیندیشیم و کمی منصف باشیم.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد