ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه مهارت گفتاری کودک خود را تقویت کنیم؟ (1)

چگونه مهارت گفتاری کودک خود را تقویت کنیم؟
والدین باید صحبت کردن با کودک خود را شروع کنند:
نحوه صحبت با کودک به شیوه کودکانه بسیار مهم است، زیرا وقتی کلمات و جملات با لحن کودکانه بیان شود، سخن گفتن برای کودک را جذاب‌تر خواهد کرد. اگر می‌خواهید کودک شما خیلی زود هنگام حرف بزند، باید از سه ماهگی به بعد با او صحبت کنید تا فرزند شما بتواند نوع زبان شما و روند حرف زدن را درک کند. طبق تحقیقات انجام شده، کودکانی که زود هنگام شروع به حرف زدن کردن، در آینده جهت سخن گفتن از واژگان وسیع‌تری نسبت به کودکان نوپای دیگر، برخوردار هستند.
آواز خواندن برای کودکان:

چگونه مهارت گفتاری کودک خود را تقویت کنیم؟
یکی از روش هایی که کودک را تشویق می کند که زود سخن بگوید، آواز خواندن والدین می باشد. این کار باعث ایجاد علاقه او به کلمات و جملات می شود. پیشنهاد می کنیم، مدتی از وقت خود را به این کار اختصاص دهید تا خیلی زود کودک شما حرف بزند.
روند تقلید کردن کودک خود را تشویق کنید:
اگر فرزندتان کلمات شما و همسرتان را تقلید کرد، حتما او را تشویق کنید. ممکن است ابتدا این کلمات واضح به نظر نرسد  ولی به مرور زمان کودک آن ها را دقیق تر بیان می کند و تشویق می شود که جملات معنی دار بگوید.
افراد و اشیا را برای کودک کوچک خود توصیف کنید:
سعی کنید نام اشیاء و فرزندان دیگر خود را همراه با نام کودک مدام تکرار کنید این کار باعث تقویت مهارت گفتاری او شده و باعث افزایش دایره واژگان کودک در آینده می شود. هم چنین می توانید رابطه هر فرد یا هر چیزی را نیز با کودک، جهت معرفی کامل به او، عنوان نمایید.
در حین مکالمه با کودک خود، از او سؤالات متعددی بپرسید:

چگونه مهارت گفتاری کودک خود را تقویت کنیم؟
سعی کنید از کودک نوپای خود سؤالات مختلفی درباره چیزهایی که می‌خواهد یا مشکلاتی که با آن‌ها مواجه شده است، بپرسید. این کار به عنوان یک محرک قوی عمل کرده و فرزند شما را وادار به سخن گفتن خواهد کرد. هم چنین باعث تقویت مهارت‌ صحبت کردن با جملات طولانی در کودک می شود. پیشنهاد می کنیم حتما این کار را انجام دهید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

میخک را بهتر بشناسید

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

قصه های من و خواهرم (1)

خواص درمانی نعناع فلفلی را بیشتر بشناسید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد