ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه می‌توانید سریع‌تر باردار شوید؟

چگونه می‌توانید سریع‌تر باردار شوید؟
اگر قصد باردار شدن دارید، ممکن است دوست داشته باشید هرچه سریع تر حامله بشوید. البته روش های زیادی وجود دارد که به این روند سرعت می بخشد، که عبارتند از:
•    قبل از اینکه برای باردار شدن اقدام کنید، باید برنامه‌ریزی کرده و برای پیگیری کار با یک مشاوره با تجربه یا پزشک متخصص زنان و زایمان مشورت کنید.
•    مصرف قرص‌های پیشگیری از بارداری را چند روز یا چند هفته قبل از اقدام به باردار شدن کنار بگذارید.
•    زمان دقیق تخمک‌گذاری را در بدن خود شناسایی کنید. برای این منظور، شما می‌توانید از کیت‌های پیش‌بینی زمان تخمک‌گذاری در بدن زنان، که در داروخانه‌ها موجود است، استفاده کنید.
•    رابطه جنسی خود را در زمان مناسب انجام دهید.
•    با بهبود وضعیت رژیم غذایی روزانه همسر خود، انجام منظم ورزش، محدود کردن کردن کار با مواد شیمیایی و مصرف مکمل‌های گیاهی، اسپرم های او را تقویت کنید.
•    حتما زوجین، مدتی قبل از اقدام به باردار شدن از یک رژیم غذایی سالم و مغذی استفاده کنند.
•    فراموش نکنید که داشتن آرامش و لذت بردن از عشق همسر، در افزایش قدرت باروری زنان بسیار موثر است.
دلیل وجود مشکل در باروری دوم در زنان چیست؟

چگونه می‌توانید سریع‌تر باردار شوید؟
 قدرت باروری زنان در بار دوم می‌تواند نسبت به اولین بارداری آن ها کاهش یابد. این مشکل به عنوان ناباروری ثانویه شناخته می شود. این ناباروری علت های مختلفی دارد که در ادامه به برخی از این دلائل می پردازیم.
•    میزان تخمک‌های موجود در زنان بالای 35 سال نسبت به قبل کمتر خواهد بود.
•    در مردان بالای 50 سال، قدرت و میزان باروری اسپرم ها کاهش می یاید..
•    تغییرات ایجاد شده در روند تخمک‌گذاری زنان و دوره‌های قاعدگی ناشی از اختلالات هورمونی، مسائل وزنی، استرس، مصرف برخی داروها (استروئیدها، آنتی ‌بیوتیک‌ها و آنتی هیستامین‌ها) و مصرف مواد (مواد مخدر، تنباکو و الکل) قدرت باروری انسان را به شدت کاهش می‌دهد.
•    ممکن است به دلیل آسیب دیدن رحم یا تخمدان در اولین بارداری، زن دچار ناباروری شود. هم چنین آسیب رسیدن به لوله‌های فالوپ از طریق جراحی شکم، اندومتریوز و عفونت‌های منتقله از راه جنسی، از عوامل مهم ناباروری زوجین به شمار می‌رود.
البته امروزه با پیشرفت علم پزشکی، به راحتی می‌توان این مشکلات را درمان کرد. با این حال، شما باید در ابتدا، مشکل موجود در بدنتان را شناسایی کرده و سپس برای درمان آن اقدام کنید.
آیا داشتن قائدگی منظم تاثیری بر باروری دارد؟

چگونه می‌توانید سریع‌تر باردار شوید؟
 داشتن قاعدگی منظم، احتمال باروری را بالا می برد. عدم وجود تعداد کافی تخمک در تخمدان زنان جوان از عوامل اصلی ناباروری این افراد محسوب می‌شود. اگر زوجین برای چند ماه یا سال‌ها  برای بچه دار شدن، تلاش کردند ولی موفق نشدند، باید به یک پزشک متخصص باروری یا متخصص زنان و زایمان مراجعه نموده و علل احتمالی ناباروری را در بدن خود شناسایی کنند. به این نکته توجه داشته باشید که زوجین، برای به دنیا آوردن نوزادی سالم  به مراقبت‌های پزشکی و تغییر شیوه زندگی خود نیاز دارند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

چگونه چشم خود را تمیز کنیم

چگونه به عینک چند کانونه ام عادت کنم

چگونه با بیماری آب سیاه زندگی کنیم؟

چگونه در شب خواب بهتری داشته باشیم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد