چگونه ناخن های کودکم را کوتاه کنم؟

چگونه ناخن های کودکم را کوتاه کنم؟
سرعت رشد ناخن کودک زیاد است و برای کوتاه کردن آن، نیاز به دقت بالایی است. ممکن است شما فکر کنید که ناخن کودکان به دلیل نرم بودن، نیازی به کوتاه شدن ندارد، اما این باور کاملا غلط است. ناخن کودکان در عین نرم بودن بسیار تیز است و چون کودک به طور مدام در حال تکان دادن دست‌هایش است، اگر ناخن‌های او به درستی و به موقع کوتاه نشوند، می‌تواند باعث زخمی شدن صورت شما یا خودش شود. معمولا ناخن های کودکان هفته‌ای یک یا دو بار احتیاج به کوتاه شدن، دارد.
چگونه ناخن کودک را کوتاه کنیم؟

چگونه ناخن های کودکم را کوتاه کنم؟
‎بهترین زمان برای کوتاه کردن ناخن های کودک، هنگامی که کودک خواب است و انگشتان او بی‌حرکت هستند.  حتما برای انجام این کار از قیچی یا ناخن‌گیرهای مخصوص کودکان استفاده کنید و این کار را زیر نور انجام دهید تا تسلط بیشتری داشته باشید. هرگز از ناخن‌گیرهای مخصوص بزرگسالان استفاده نکنید زیرا ممکن دست کودکتان را اشتباهی زخمی کنید. با یک دست، دست فرزندتان را ثابت نگه دارید تا حرکت نکند و با دست دیگر ناخن‌های او را کوتاه کنید. ناخن‌های دست را در جهت انحنای انگشت کوتاه کنید اما ناخن‌های پا را در یک خط صاف کوتاه کنید. سپس با استفاده از یک سوهان، تیزی ناخن ها را از بین ببرید. اغلب پزشکان توصیه می‌کنند که بهتر است در چند هفته‌ی اول بعد از متولد شدن کودک، این کار کمتر انجام شود زیرا ناخن‌ها به شدت نرم هستند و ممکن است والدین به طور ناخواسته به پوست دست فرزندانشان آسیب وارد کنند.

چگونه ناخن های کودکم را کوتاه کنم؟
‎ممکن است شما بخواهید که این کار را در زمان بیداری فرزندتان انجام دهید. پیشنهاد می کنیم که از همسر و یا دوست خود بخواهید تا کودک را در آغوش گرفته و یا او را سرگرم کند تا شما این کار را راحت‌تر و با خطر کمتری انجام دهید.
‎ برخی از والدین، ناخن‌های فرزندشان را با جویدن کوتاه می‌کنند. انجام این کار اشتباه است زیرا زمانی که دست فرزندتان داخل دهان شما قرار بگیرد؛ میکروب‌های دهان شما از این طریق وارد بریدگی‌های احتمالی انگشت فرزندتان خواهد شد. همچنین به علت نداشتن دید مناسب می تواند بسیار خطرناک باشد و به کودک آسیب برسد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر