چگونه وجود پروستاتیت را در خود تشخیص دهیم

مشکلات پروستات اعم از بزرگی خوش خیم پروستات و یا سرطان پرو ستات جزو مشکلاتی هستند که تمامی پسران را از دوران جوانی درباره آنها نگران می سازد.

بزرگی خوش خیم پروستات که یعنی به معنای عدم سرطانی شدن سلول‌های سرطانی بوده ولی با مشکلاتی همراه است که ممکن است زندگی عادی یک فرد را با مشکل مواجه سازد، اغلب بعد از سنین میانسالی و حدوداً 50 سالگی بروز می یابد. البته این بدین معنا نیست که جوانان هیچ گونه مشکلاتی نخواهند داشت چرا که گاهی اوقات به دلیل مشکلات هورمونی و وجود ناهنجاری در این افراد ریسک ابتلا به این حالت بیشتر می گردد و نیاز به مراقبت های بیشتری را می طلبد.

یک فرد جوان باید کمترین نشانه ها در خود را جدی گرفته و به سادگی از کنار آن‌ها عبور نکند، نشانه هایی از قبیل مشکلات دفع ادرار و وجود بیماری‌های پیش زمینه ای از قبیل دیابت و چاقی ممکن است باعث التهاب پروستات گردند.

چگونه وجود پروستاتیت را در خود تشخیص دهیم

گاهی تنها مشکل اصلی در جوانان به نگرانی ها در مورد پروستاتیت ختم نمی شود بلکه وجود واریکوسل هم می تواند تهدیدی برای حیات باروری یک فرد جوان باشد.

یک فرد جوان باید علایمی نظیر تکرر ادرار، وجود خون در ادرار، داشتن درد در ناحیه کمر و ناحیه کشاله ران و شکم و یا داشتن درد هنگام رابطه جنسی و حتی ادرار کردن را زیر نظر گرفته و برای حل شدن مشکلات و جلوگیری از بروز مشکلات حادتر و پیچیده تر به پزشک مراجعه نماید.

پزشک شما برای کنترل شرایط موجودتان آزمایش هایی را به شما تجویز خواهد کرد که یکی از شایع‌ترین این آزمایشات، انجام آزمایشات خونی است و تست PSA یکی از موارد موجود در آن است. در صورتی که سن شما بالای 50 سال باشد ممکن است معاینه بالینی پروستات و کولونوسکوپی برای بررسی روند بزرگی و تشخیص زود هنگام موارد جدی تری مانند سرطان پروستات انجام گیرد.

چگونه وجود پروستاتیت را در خود تشخیص دهیم

پزشکان توصیه می کنند هر فرد 50 ساله بهتر است سالیانه آزمایش‌های مربوطه را انجام داده و هر فرد 45 سال به بالا در صورت داشتن سابقه خانوادگی می تواند مورد ارزیابی قرار گیرد.

تست PSA دارای محدودیت رفتاری و تداخلاتی می باشد که بهتر است قبل از انجام آن تمامی ملاحظات مد نظر را انجام دهید، مواردی که می توانند باعث تغییر میزان PSA خونتان شوند، عبارتند از:

وجود عفونت ادراری پیشین

فعالیت های شدید بدنی، که شما باید تقریباً 48 ساعت قبل تست از انجام این قبیل ورزشها و فعالیت ها خودداری نمایید.

انزال و داشتن رابطه جنسی، 48  ساعت قبل تست باید از داشتن رابطه با همسرتان خودداری کنید.

معاینات فیزیکی، هر گونه معاینه بالینی پروستات و نمونه برداری از آن می تواند با تغییر این میزان همراه باشد.

مصرف برخی از داروها نیز می توانند این میزان را دستخوش تغییر نمایند.

نکته: داروهایی وجود دارند که مصرفشان، احتمال بزرگی پروستات و یا درگیری مشکلات ادراری را با خود به همراه دارند، برای پی بردن به این موارد می توانید از پزشک معالجتان سؤال کنید و یا دفترچه توضیحات دارویی مطالعه نمایید.

البته لازم به ذکر است نتیجه این تست به تنهایی نمی تواند وجود یا عدم بیماری را در فرد به اثبات برساند بلکه برای رسیدن به جواب قطعی، تفسیر موارد دیگر در کنار هم مورد نیاز است که تمامی این بررسی ها توسط پزشک صورت می گیرد.

چگونه وجود پروستاتیت را در خود تشخیص دهیم

درمان های خانگی

برای کنترل شرایط موجود از قبیل بی اختیاری ادراری و یا احساس شدید ادرار کردن بهتر است هر نیم ساعت یکبار به دستشویی بروید.

می توانید از درمان های طبیعی برای کاستن مشکل بزرگی خوش خیم پروستات خود استفاده کنید، موادی از قبیل سرکه سیب را می توانید هم بعنوان دم نوش با نسبت برابر یک قاشق سرکه و یک قاشق عسل در یک لیوان آب گرم ترکیب کرده و روزانه دو بار قبل از غذا استفاده کنید و یا اینکه از حمام آب گرم و سرکه سیب برای التیام خود استفاده کنید.

گوجه فرنگی بهترین ماده طبیعی برای بهبود شرایط حاصل از بزرگی خوش خیم پروستات می باشد.

مصرف مواد معدنی از قبیل روی کمک کننده خواهند بود، روی در موادی مانند غلات، لوبیا، ماست و حبوبات وجود دارد.

ریشه های ذرت یک ماده ادرار آور طبیعی است که جریان ادرار را بهبود می بخشد.

می توانید با ورزش کردن تا اندازه ای جلوی به وجود این شرایط را بگیرید. ورزشهایی که اغلب توصیه می شوند شامل:

تمرینات کگل

ورزشهای مقاومتی مثل وزنه برداری یوگا می باشند که بهتر است برای شروع ورزش های سنگین با پزشکتان مشورت کنید زیرا داشتن مشکلات دیگری مثل سردرهای مکرر و یا کمر درد ممکن است عواقب جبران ناپذیر دیگری با خود به همراه داشته باشد.

چگونه وجود پروستاتیت را در خود تشخیص دهیم

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد