ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه گریه فرزند خود را کنترل کنیم؟

آرام کردن گریه نوزاد کارسختی  است که به مرور زمان با شخصیت طفولیت و واکنش های آن ها ارتباط برقرار می کند. شما یاد می گیرکه برای پاسخ به واکنش های او چه عکس العملی را انجام دهید مانند واکنش گریه کردن .

قبل از این که درباره علت های اصلی گریه در کودکان صحبت نماییم اگر نوزاد با در آغوش گرفتن و شیر دادن آرام نگرفت با ادامه این مقاله همراه باشید.

چگونه گریه فرزند خود را کنترل کنیم؟

5 روش خاص در آرام کردن کودک

بخش آهنگ ملایم و ثابت:

این  را بدانید که کودک وقتی  در رحم مادر است می تواند صدای ضربان  قلب اور ا بشنود این یکی از دلایلی است که فرزندانتان دوست دارند در آغوش مادر باشند.

شاید شنیدن همین صدای ضربان  قلب است که برای او آشنا می باشد.

شاید جالب است بدانید بعضی از کودکان با صدای سشوار یا جارو برقی به خواب بروند علت این امر به این خاطر است .که این طور صدا ها دارای یک ریتم ثابت اند و به نوعی همان  ریتم تکراری ضربان قلب را برای فرزندتان تداعی میکند . بنابر این  افرادی که می خواهند گریه فرزند شان را آرام کنند بدانید این کار اصلا سخت نیست

هم چنین می توانید موسقی های کودک را که در اینترنت موجود می باشد را دانلود کنید.  وبا پخش کردن آن به فرزندتان  کمک نمایید.

چگونه گریه فرزند خود را کنترل کنیم؟

روش تکان تکان دادن کودکان :

اغلب بچه ها عاشق تاب تاب دادن و تکان تکان دادان می باشند . پدر یا مادر می توانند فرزند خود را با آغوش گرفتن و آرام تکان دادن یا تاب دادن کودک روی پا هایتان بتواند اورا آرام کنند.

بعضی از کودکان در ماشین به راحتی می خوابندو این کار موجب می شود که بعضی از پدر و مادر ها آن هارا به ماشین سواری  ببرند تا به راحتی بتوانند بخوابند.

ماساژ شکم کودک :

پدر ومادر ها می توانند از کرم های مخصوص ماساژ استفاده  کنند. و  بهآرامی پشت یا شکم کودک را ماساژ دهند که باید درجهت خلاف عقربه های باید انجام دهید.

این روش را هرروزه انجام دهید تا کودکتان کنمتر گریه کند.

به هر حال بهترین زمان برای ماساژ دادن موقعی است که آرام و هوشیار باشد

اگر کودک در هنگام ماساژ دادن به گریه افتاد ماساز را متوقف نمایید در واقع گریه او نشان دهنده این است که دیگر ماساژ را متوقف کن

پس ببینید  آرام کردن نوزاد بسیار آسان است و آن قدر هم سخت به نظر نمی رسد.

چگونه گریه فرزند خود را کنترل کنیم؟

از حالت های متفاوتی برای شیر دادن  استفاده نمایید:

بعضی از بچه ها بعد از شیر خوردن گریه می کند. اگر کودکتان هنوز از شیر مادر تغذیه می کند متوجه شده باشید که کودک تاخن را چگونه در آغوش بگیرید تا فرزندتان  به رااحتی شیر بخورد ولی اگر هنوز نمی دانید  که چه حالتی را برای کودک و خودتان  انتخاب کنید که هم خودتان و هم کودکتان راحت باشد می توانید از مشاور تغذیه  شیر مادر کمک بگیرید.

به او اجازه بدهید که چیزی را بمکد:

اگر کودکتانن  هنوز شیر خوار است نمی تواند با مکیدن پستان مادر آرام شود یا اینکه به او اجازه بدهید که انگشت تمیز شما را بمکد . اغلب نوزادان  با مکیدن  آرام می شوند و این روش می تواند در کاهش  بی تابی . بی قراری  کودک شما موثر باشد.

توجه کنید اگر از اسباب بازی برای  این کار استفاده می کنید حتما از آلوده نمودن آن اطمینان حاصل فرمایید.

 چگونه گریه فرزند خود را کنترل کنیم؟

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

میخک را بهتر بشناسید

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

خواص درمانی نعناع فلفلی را بیشتر بشناسید

گردو را در جیره غذایی خود قرار دهید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد