ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

باغ‌ یویین

باغ یویین که در زبان چیننی یویین شفنگ به معنی خانه کوهستانی یویین نامیده می‌شود در خیابان شمالی روستای جنوبی، منطقه پانیو در گوانجو قرار دارد. این محله 17 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد. این باغ در سال 1864 ساخته شد و به‌عنوان باغ شخصی وو بین، یکی از شخصیت‌های مهم سلسله کینگ استفاده می‌شد. این باغ فضایی در حدود 1598 متر مربع را در بر می‌گیرد و دارای کیفیات و ویژ"ی‌های متمایزی است از جمله طراحی بسیار زیبای آن. باغ یویین یکی از چهار باغ مشهور استان گواندانگ و یکی از منظره‌های 4ستاره کشور چین است.


باغ‌ یویین
با وجود کوچک بودن، در این باغ همه چیز یافت می‌شود. پاویون‌، پل، استخر شنا، تبپه‌های شنی و گل‌های زیبای بسیاری در این باغ وجود دارند. آثار هنری زیبا و دکوراسیون این باغ توسط هنرمندان زبردست و برجسته طراحی و ساخته شده‌اند. چند دقیقه پس از وارد شدن از درب اصلی، شما باغ درونی را مشاهده خواهید کرد با شعری به زبان چینی که در وصف زیبایی این باغ سروده شده است. معنی این شعر این است: گل‌های قرمز در تمام باغ مانند قطرات سرخ باران پخش شده‌اند؛ درختانی در هر گوشه باغ وجود دارند که مانند ابرهای سبز هستند.

یک پل قوسی با نام هوان کوا لو که به معنی "گل‌های سرخ با درخستان سبز" است در میانه‌ی باغ یویین ساخته شده است. وقتی سایه‌ی پل و افرادی که روی پل قرار دارند هنگام شب مهتابی روی استخر زیر آن می‌افتد به این صحنه "هونگ کیائو بینگ یو" می‌گویند.

قسمت غربی باغ

این باغ توسط پل قوسی شکل به دو قسمت تقسیم شده است. در مرکز قسمت غربی، یک حوض سنگی مستطیل شکل قرار دارد. در شمال این حوض سنگی، سالن اصلی باغ که نامش سالن شنلیو است قرار دارد.  شنلیو در زبان چینی به معنی درخت بید است. در جنوب حوض سنگی "پاویون لینچی" قرار دارد. لینچی در زبان چینی به معنی کنار آب است. سالن شنلیو که سالن اصلی باغ بود به عنوان سالنی که در آن مهمان‌ها مورد پذیرایی و خوش‌آمدگویی قرا می‌گرفتند استفاده می‌شد. این سالن نمایش‌دهنده هنر معماری استان گواندانگ است. دکوراسیون این سالن از تعدادی الماس، یک نقاشی 32 تکه زیبا، و چوب‌های حکاکی شده و دیگر مواردی از این دست تشکیل شده است. در جلوی سالن دو درخت کهنسال در هر دو طرف وجود دارند. وقتی گل‌های قرمز در همه جا حضور دارند مانند قطرات باران جذاب هستند. پاویون لینچی به عنوان اقامتگاه میزبان مورد استفاده قرار می‌گرفت. صاحب باغ از درخت بامبو خوشش می‌آمد اما مشکلی وجود داشت و آن این بود کهباغچه این باغ چندان بزرگ نبود. لذا طراحان باغ ایده جدید ارائه دادند و آن هم کاشتن بامبو بین دیوارها بود. به این ترتیب فضای کمتری اشغال می‌شد و از رشد بی‌اندازه بامبوها نیز جلوگیری می‌کردند. همچنین با این ایده باغ در مقابل هر گرد و خاک و طوفانی که از بیرون باغ می‌امد محافظت می‌شد.


باغ‌ یویین

قسمت شرقی باغ

استخر اصلی که شهرت آن به علت شکل خاص آن است در وسط قسمت شرقی باغ قرار دارد. در وسط استخر یک پاویون هشت ضلعی با ناک "لینگ لانگ شوی زی" قرار دارد. از این مکان برای عیش و عشرت استفاده می‌شد. در آن شعر سروده می‌شد و شراب می‌نوشیدند. در هر هشت ضلع این پاویون پنجره تعبیه شده است لذا این مکان بهترین محل برای بازدیدکنندگان برای لذت بردن از منظره زیبای باغ بوده و هست.
هر کدام از 8 زاویه سقف این پاویون به‌صورت منحصربه‌فردی حکاکی شده است. در شمال شرقی این بخش دو پاویون کوچک قرار دارد و در شمال آن "وو پیائو لو" که استراحتگاه است قرار دارند. دور تا دور استخر را درخت‌های قدیمی پوشانده‌اند.


باغ‌ یویین

باغ  یو

باغ یو که به عنوان باغ بانوان هم شناخته می‌شود در جنوب باغ یویین قرار دارد. این باغ توسط وو ژونگیو که از نسل چهارم وو بین بود در سال 1922 ساخته شد. این باغ اکنون بخشی از باغ یویین است. در این مکان زنان درباری به طرق مختلف من‌جمله انجام بازی‌های گوناگون و نقاشی سرگرم می‌شدند. طبقه اول به عنوان "طبقه قایق" شناخته می‌شود؛ طبقه دوم یا طبقه شیشه‌ای مکانی است که شما از آن می‌توانید کل باغ را مشاهده نمایید.

در کنار باغ یویین مقبره خانوادگی خانواده وو قرار دارد که به یاد اجداد آن‌ها ساخته شده است.
قیمت بلیت برای وارد شدن به این باغ 18 یوان است که کودکانی که قدشان بین 1.2 متر و 1.5 متر است از بیت نیم‌بها استفاده خواهند کرد. همچنین ورود برای کودکانی که قدشان زیر 1.2 متر است رایگان خواهد بود. ساعات کاری این باغ از 8 تا 17:30 است.


باغ‌ یویین
در این منطقه مکان‌های توریستی دیگری نیز وجود دارد از جمله مجموعه توریستی چایملانگ، و پارک‌های نانشان و کیزینگان.


باغ‌ یویین

کلیک ها: 7
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مجموعه توریستی چایملانگ، مجموعه توریستی برای تمام سنین

مجموعه توریستی چایملانگ در محله پانیو در شهر گوانجو واقع شده است. این مجموعه که در سطح جهانی ساخته شده است مانند مقری است که شادی به جهان وارد میکند. این مرکز تفریحی از بهشت چایملانگ (شهربازی در کلاس جهانی)، سافاری پارک شیانجیانگ، پارک آب، سیرک بینالمللی، پارک کروکو و  مرکز گلف تشکیل شده است. همه این بخشها پر از شادی و هیجان منتظر حضور شما هستند.


مجموعه توریستی چایملانگ، مجموعه توریستی برای تمام سنین

بهشت چایملانگ

بهشت چایملانگ (چایملانگ پارادایس) شایسته این نام است و این مجموعه دارای بهترین بازیهای هیجانانگیز در کل چین است. با استفاده از بسیاری از این بازیها از جمله رولرکوستر 10 حلقهای که بهترین نوع رولرکوستر در کل آسیا و دومین رولرکوستر هیجانانگیز جهانی است، هیجانانگیزترین حسها را تجربه خواهید کرد. همچنین در این بهشت بازدیدکنندگان میتوانند از انواع اجراها و پرفورمنسها از جمله شعبدهبازیها، موسیقیها، رقصهای مختلف، حرکات آکروباتیک و رژه رنگارنگ اتومبیلها لذت ببرند. سوپر تئاتر بینالمللی و تئاتر پیشرفته 4 بعدی این مجموعه تجربهای تکرار نشدنی در مشاهده فیلم و تئاتر برای شما به ارمغان میآورند.

توجه:
•    به دلایل امنیتی، در موقعیتهای اورژانسی و خاص کیفها و چمدانهای مسافران چک میشود.
•    از آوردن غذا و نوشیدنی به داخل پارک خودداری نمائید. همچنین از آوردن اشیا خطرناک مانند وسایل آتش بازی و قابل اشتعال به داخل پارک ممنوع است. همچنین حیوانات خانگی، پرچمها و بنرهای رنگارنگ و آلات موسیقی از در لیست وسایلی هستند که شما نمیتوانید با خود به داخل پارک بیاورید.
•    برای امنیت و آسایش خودتان، کسانی که فشار خون بالا و یا ناراحتی قلبی دارند، زنان باردار و کسانی که از نوشیدنیهای الکلی استفاده کرده اند بهتر است از وسایل هیجانانگیز استفاده نمایند. بهعلاوه این وسایل دارای محدودیت سن و قد هستند به همین دلیل به راهنمای استفاده از بازیها دقت نمائید.
•    برای آسایش بازدیدکنندگان و سلامت خودتان و دیگران، در داخل فروشگاهها، محوطه بازیها، محوطه اجراها و سرویسهای بهداشتی سیگار نکشید.
•    عکسبرداری داخل پارک صرفا برای استفاده شخصی مجاز است و نباید از آنها استفاده تبلیغاتی شود.
•    در شرایط خاص مثل آبوهوای نامساعد، مشکلات الکتریسیته و دستگاهها، حاضر نبودن بازیگران و اجراکنندگان پارک ساعات کاری بازیها و اجراها را بدون اطلاع قبلی تغییر میدهد. بهمحض مساعد بودن شرایط بازیها و اجراها در پارک دوباره برقرار میشوند اما امکان ارجاع بلیت و یا کاهش قیمت بلیت وجود ندارد.
•    آتش بازی با نام "درخشش اعجابانگیز رنگها در چایملانگ" هر شنبه ساعت 8 شب آغاز میشود.


مجموعه توریستی چایملانگ، مجموعه توریستی برای تمام سنین

پارک سافاری چایملانگ

پارک سافاری چایملانگ یکی از مراکز ملی بازدید از حیات وحش در چین و مطابق با استانداردهای بینالمللی است. این پارک، بزرگ ترین تم پارک حیوانات در کل آسیا است. در این مجموعه 500 نوع مختلف و 20هزار حیوان کمیاب وجود دارد دارد. 10 پاندای بزرگ، 50 کوالا، آنتتر هندوراسی، پیگمی هیپوتاموس، راسوی سیاه، ببر سپید و شیر سپید در این پارک یافت میشوند. در 29م جولای سال 2014 تنها پانداهای سه قلوی جهان در این پارک بهدنیا آمدند و بهعنوان گنجهای این پارک شناخته میشوند. بازدیدکنندگان میتوانند با تومبیل شخصی وارد این پارک شده و از نزدیک این حیوانات را مشاهده نمایند. این روش در چین خارقالعاده است. شما همنین در هنگام بازدید میتوانید با حیوانات عکس بگیرید و به آنها غذا بدهید. حیوانات وحشی از جمله ببرها و خرسها و شیرها بهگونهای رفتار میکنند که شما را شگفتزده خواهند کرد.


مجموعه توریستی چایملانگ، مجموعه توریستی برای تمام سنین

پارک آبی چایملانگ

پارک آبی چایملانگ بزرگترین پارک آبی آسیاست و بیشتر از هر پارک آبی دیگری در دنیا بازی آبی دارد. کلیه بازیها و امکانات این پارک آبی توسط بزرگترین تولید ککنده بازیهای آبی جهان طراحی و ساخته شدهاند. بسیاری از آنها در مسابقات بینالمللی جایزه بردهاند. به عنوان مثال "تورنادو" یکی از این بازیهاست که در آن 4 نفر در یک دستگاه برگ شکل مینشینند و از بالای یک مخروط بسیار بلند به پائین میآیند. استفاده از این بازی حس گرفتار شدن در یک گردآب را دارد.
بومرنگ خانوادگی با سرعت غیرقابل باورش یکی دیگر از این بازیهای هیجانانگیز است که شما را اغوا به استفاده از آن میکند. جدای از همه اینها سیستم مدیریت آب و سیستم تراز اول و حرفهای اندازهگیری موقعیتهای مختلف در این پارک تعبیه شده است که به بازدیدکنندگان اطمینان کامل میهد در هنگام لذت بردن از این بازیها دچار هیچ مشکلی نخواهند شد.


مجموعه توریستی چایملانگ، مجموعه توریستی برای تمام سنین

سیرک بین المللی چایملانگ

بزرگترین سالن اجرای سیرک دنیا در سیرک بینالمللی چایملانگ قرار دارد. از آغاز بهکار این سیرک در سال 2000 تاکنون این سیرک همواره بهترین اجراهای سیرک دنیا را میزبانی کرده است. سیرک جدید "کد جنگل" به شما این احساس را میدهد که شما دقیقا در جنگل هستید. این کار بهوسیله نورپردازی فوقالعاده و صحنه دینامیک انجام میگردد. "بالانس یک دسته" یکی از درخشانترین قسمتهای این اجرا است. یک دختر با لباس زیبا بصورت سر و ته در یک جنگل  روی یک دست در حالی که به تنه درخت تکیه داده است تتعادل خود را حفظ کرده است؛ در همین حال میرقصد و با صدای زیبا آواز میخواند. بسیاری از پرندگان زیبا مانند کبوترها و قمریهای سفید دور او راه میروند یا پرواز میکنند. تابه حال اجرای حیوانات وحشی گوشتخوار در کنار حیوانات گیاهخوار را دیدهاید؟ در این سیرک آموزدهندگان تلاش بسیاری کردهاند تا ببرهای سفید و اسبها همزمان روی استیج به ایفای نقش بپردازند. شما از دیدن این صحنه عجیب و زیبا تعجب خواهید کرد.


مجموعه توریستی چایملانگ، مجموعه توریستی برای تمام سنین

پارک پرندگان چایملانگ

پارک پرندگان چایملانگ جاگزین پارک کروکودل در این مجوعه توریستی شده است. این بزرگترین پارک دارای دریاچه و مرداب در چین است. بیش از 100 نوع پرنده نایاب از جمله پلیکانها، قوها و فلامینگوها و دیگر انواع پرندهای که فقط در چین یافت میشوند در این پارک قابل مشاهده هستند.
هر ساله 1500 پرنده جدید در این پارک بهدنیا میآیند. بازدیدکنندگان میتوانند از نمایشهای طبیعی پرندگان در این پارک لذت ببرند. در نقاط مشخصی از پارک بازدیدکنندگان میتوانند به پرندگان غذا دهند و از نزدیک با پرندگان ارتباط داشته باشند. علاوه بر پرندگان این پارک محل زندگی کروکودیلها، خزندگان و دوزیستها است.
بلیت هر یک از قسمتها جداگانه فروخته میشود اما شما میتوانید با خرید پکیچی بلیتها از تخفیفهای بسیار خوب این پارک استفاده نمایید.


مجموعه توریستی چایملانگ، مجموعه توریستی برای تمام سنین

کلیک ها: 7
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

موزه گوانجو، موزهای با آثاری از عهد باستان تا چین معاصر

موزه گوانجو در پارک یکزیو در شهر گوانجو (کانتون) قرار گرفته است. این موزه که روایتگر تاریخ جامع گوانجو است دارای اشیاء تاریخی مخصوص این شهر بوده و در سال 1929 جهت جمعآوری و نگهداری اطلاعات تاریخی و آثار هنری شهر تاسیس گردید. این موزه از دو بخش اصلی تشکیل شده است: "برج ژنهای" که آثار تاریخی در آن نگهداری میشود و "گالری هنر" که صنایع دستی نفیس در آن قرار گرفتهاند.


موزه گوانجو، موزهای با آثاری از عهد باستان تا چین معاصر

برج ژنهای

اشیاء تاریخی موزه گوانجو در یک ساختمان پنج طبقه به نام برج ژنهای نگهداری میگردد. ژنهای در زبان چینی به معنای نگهبان دریا است. این ساختمان در سال 1380 میلادی ساخته شده است. ساختمان ژنهای 28 متر معادل 92 پا (Foot) ارتفاع دارد؛ عرض این برج 31 متر معادل 102 پا است. این برج در طول تاریخ 4 بار تخریب و از نو ساخته شده و یا مرمت گردیده است. در ابتدا این برج یک سازه چوبی بود اما در سال 1928 به سازهای از بتن مسلح تبدیل شد. آجرهای قهوهای-قرمز و کاشیهای خاکستری باعث شدهاند این بنا بسیار ساده و خاص بنظر برسد. روبروی ساختمان یک جفت شیر سنگی قرمز که در سلسله مینگ ساخته شدهاند قرار دارد. سلسله مینگ از سال 1368 تا سال 1644 در چین حکمرانی میکرد.


موزه گوانجو، موزهای با آثاری از عهد باستان تا چین معاصر
این برج محل نگهداری نزدیک به یکهزار تصویر، اطلاعات و دیگر اشیاء تاریخی بوده که نشان دهندهی تاریخ شهر گوانجو است. این مجموجه تغییرات فرهنگی و لباسی و همچنین پیشرفت شهر را نشان میدهد. با وارد شدن به ساختمان شما یک مدل جغرافیایی و یک شمای کلی از نقشه تاریخی شهر گوانجو در طبقه اول این ساختمان مشاهده مینمایید. در طبقه دوم آثار تاریخی متعلف به 4000 سال قبل از میلاد تا 589 میلادی و همچنین اثار کشف شده از دوره نوسنگی قرار گرفتهاند. وقتی وارد طبقه سوم میشوید میتوانید آثار متعلق به سلسلههای سوی، تنگ، سانگ، یوان، مینگ و کینگ را مشاهده نمائید. عتیهجات طبقه چهارم را عمدتا اشیا و آثار هنری باقیمانده از سلسله کینگ تشکیل میدهند. این سلسله از 1644 تا 1911 در چین حکمرانی میکرد. اشیا عتیقه و آثار هنری متعلق به چین نوین از زمان جنگهای تریاک به بعد که در سالهای 1840 تا 1842 ادامه یافت در طبقه پنجم نگهداری میگردند. همچنین در قسمت شرقی برج اتاقهای نمایش ویژهای وجود دارند که در آنها انواع آثار تاریخی ماندگار معاصر چین نگهداری میگردند. در قسمت غربی نیز 23 پاره سنگ تاریخی وجود دارند.

گالری هنر

گالری هنر موزهی گوانجو در شرق برج ژنهای قرار دارد. برج ژونگیوان، بزرگترین ساختمان موزه، در سال 1930 ساخته شده است. معماری این ساختمان با تاثیر و الهام از سالن افتخار ادبی شهر ممنوعه بیجینگ طراحی شده است. این بخش خود از دو سالن نگهداری اشیا عتیقه تشکیل شده است. یکی در مقابل برج ژونگیوان و دیگری در سمت شرقی آن. در این دو سالن ظروف فلزی که بر آنها هنر خطاطی و خوشنویسی چینی از سلسله جین تا سلسله کینگ نقش بسته است، قرار دارند.


موزه گوانجو، موزهای با آثاری از عهد باستان تا چین معاصر
از پایان سلسله مینگ تاکنون گوانجو به عنوان یکی از مراکز مهم تجارت خارجی واقع شده در راه ابریشم ایفای نقش کرده است. بسیاری از صنایع دستی شهر گوانجو که ویژگیهای قسمت جنوبی چین را بازنمایی میکنند در کشورهای غربی شهرت یافتهاند. گالری هنر دارای بسیاری از آثار فرهنگی و صنایع دستی شهر گوانجو است که نشاندهنده مبادلات فرهنگی شهر گوانجو و کشورهای غربی است. در طبقه همگف ابریشمها و گلدوزیها و قلاب دوزیهای هنری زیادی وجود دارد که سالهاست مورد علاقه مردم ساکن کشورهای غربی هستند.


موزه گوانجو، موزهای با آثاری از عهد باستان تا چین معاصر
در طبقه دوم ظروف چینی و تعداد زیادی تابلوی نقاشی وجود دارد که بازنمای سلسلههای متفاوت چین باستان هستند. ظروف چینی نقاشی شده، کارهای هنری انجام شده بر روی لاک (نوعی شیره درخت) و سنگها و عاجهای تراشیده شده هنری در طبقه سوم قرار دارند. جدای از این مجموعههای ارزشمند، در سمت شرقی برچ ژونگیوان، سالنی برای نمایش آثار بهدست آمده از دوران پیشاتاریخ وجود دارد. در این مکان فسیلهایی از دورانهای پالئوزوئیک و مزوزوئیک و همچنین مدلهایی از زندگی اجداد انسانها در گذشتههای دور وجود دارد.

سالن خاطرات انقلاب سانیوانلی و سایت مرکزی خیزش 29 مارس

علاوه بر برج ژنهای و گالری هنر، در موزه گوانجو دو سالن دیگر وجود دارد با نامهای "سالن خاطرات انقلاب سانیوانلی" و "سایت مرکزی خیزش 29 مارس" که برای توریستهایی که به سابقه تاریخی انقلابی شهر علاقهمند هستند مکان مناسبی است.


موزه گوانجو، موزهای با آثاری از عهد باستان تا چین معاصر
همچنین مکانهای توریستی دیگری نزدیک موزه گوانجو وجود دارند که در صورت داشتن وقت اضافه بازدید از آنها توصیه میشود. کوههای ابر سپید که یکی از مناظر طبیعی دیدنی شهر است تنها 2.1 کیلومتر معادل 1.3 مایل از موزه گوانجو فاصله دارد. همچنین در فاصله 4.9 کیلومتری موزه گوانجو باغ گیاهشناسی چین جنوبی قرار دارد.

کلیک ها: 7
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

راهنمای سفر به شهر شانگهای

به شانگهای یکی از شهرهای پرجنب و جوش دنیا خوش آمدید. در ابتدا باید بدانید شانگهای یکی از بزرگترین شهرهای دنیا و مرکز تبلیغات و مادیات در دنیا است.
شانگهای به معنای شهری در کنار و در کرانه ی غربی اقیانوس آرام، دقیقا در وسط خط شرقی چین قرار گرفته است. این شهر همچنین دارای یک بندر رودخانه ای و دریایی بزرگ است که دسترسی آسانی دارد.
شانگهای توسط رودخانه ی هوانگپو (Huangpu River) به دو قسمت با نامهای Puxi (قسمت غربی دریاچه ی هوانگ پو) و Pudong (قسمت شرقی دریاچه ی هوانگ پو) تقسیم شده است. Puxi قسمت قدیمی تر این شهر است که بیشتر به خاطر مراکز خرید، رستوران و موزه هایش شناخته می شود. Pudong بخش مدرن تر شانگهای بوده که در دنیا به خاطر آسمان خراشهایی که دارد معروف است.
این شهر مقصد مسافرتی مناسبی برای کسانی است که مایلند پیشرفت یک کشور را از نزدیک لمس کنند. در ادامه همراه ما باشید تا با جزئیات بیشتری از این شهر مدرن و پیشرفته آشنا شویم.

راهنمای سفر به شانگهای

حمل ونقل در شانگهای

راهنمای سفر به شانگهای

این شهر در شرق چین، قطب حمل و نقل های مهم آبی، جاده ای، هوایی و راه آهنی است. تعداد زیادی هواپیما، قطار و اتوبوس در سطح شهر قرار دارند که باعث می شوند اقامت گردشگران در این شهر و بازدید آنها از مناطق دیدنی و جاذبه های این شهر بزرگ و پرجمعیت آسانتر شود. جدا از ترافیک که همیشه وجود دارد، اتوبوس، تاکسی، مترو و قطار برای رفت و آمد به نقاط مختلف این شهر بسیار مناسب هستند.

غذا

معمولاً رستورانهای خوب چین غذاهایی با کیفیت بالا و سرویس دهی عالی دارند. این شهر غذاهای خوش طعم زیادی دارد که از غذاهای سنتی و محلی بیجینگ (Beijing)، Sichuan، Hunan، Guangzhou و البته شهر Benbang نشات گرفته شده است. البته اگر گردشگران دلتنگ غذاهای غربی شدند، در مرکز شهر رستوران غذاهای غربی هم وجود دارد.

خرید

راهنمای سفر به شانگهای

برای دوستداران خرید و بازار گردی باید بگوییم که شانگهای به عنوان پاریس شرقی لقب گرفته و در یک کلام بهشت خریداران است. تعداد زیادی از مراکز خرید در این شهر در انتظار خریداران هستند. یکی از مراکز خریدی که بیشترین حجم گردشگران را به خود جذب کرده است، مرکز خرید Nanjing Road است. سالانه عده زیادی از مردم برای خرید لباس و اقلام مدرن به مرکز خرید Huaihai Road میروند. همچنین مرکز خریدهای Xujiahui، Yuyuan و Jiali از محبوبترین مقاصد خرید به شمار می روند. پس به شما پیشنهاد میکنیم برای تجربه ی لذت بخش خرید در شانگهای یکی از مراکز خرید معرفی شده که طبق سلیقه ی شما هست، انتخاب کنید و از ساعتها گردش در مغازه های آن لذت ببرید.

زندگی شبانه

راهنمای سفر به شانگهای

شانگهای یک شهر بی نظیر برای افرادی است که تا دیر وقت بیدار هستند. اگر جزو این دسته از افراد هستید به شما پیشنهاد میکنیم به غذاخوری the Huangpu River حتماً سر بزنید. برای هنر دوستان بازدید از تئاترهای قدیمی شانگهای و همچنین مراکز هنرهای شرقی حتماً جذاب خواهد بود.

کلیک ها: 5
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

هزینه های سفر به شهر شانگهای

 شانگهای شهری بسیار زیبا  با بیست و چهار میلیون جمعیت است. این شهر، بزرگترین شهر کشور چین  و یک مرکز بزرگ مالی می باشد. این به این معنی است که مهاجر ها و یا توریست های زیادی در این شهر بین المللی وجود دارند. زندگی و یا سفر به شهر شانگ های پول و هزینه ی زیادی را می خواهد و اگر بودجه ی زیادی داشته باشید می توانید از سفر خود به بزرگ ترین شهر چین لذت ببرید. خوشبختانه راه های زیادی برای صرفه جویی در شانگهای وجود دارد که ما برای کمک به شما این مطلب را آماده کرده ایم تا با هزینه های سفر به شهر شانگهای بیش تر آشنا شوید.

هزینه های سفر به شهر شانگهای

برخی از راهنمایی های اولیه برای سفر: اول و مهم ترین مسئله غذا است. شما می توانید برای صرفه جویی از غذا های خیابانی و غذا های محلی میل کنید که در این صورت هزینه های خود را به طور قابل توجهی کاهش خواهید داد. نکته دوم که بسیار مهم است، این است که شما معمولا در شانگهای می توانید افرادی را پیدا کنید که انگلیسی صحبت می کنند اما اکثر مردم این شهر تجربه ی مکالمه ی انگلیسی را ندارند و این کار شما را سخت خواهد کرد به خصوص برای گرفتن تاکسی زیرا رانندگان تاکسی زبان دوم ندارند. در این صورت پیشنهاد ما به شما استفاده از برنامه های مترجم سخن گو و یا استفاده از سایر وسایل نقلیه مانند مترو است.

هزینه های سفر به شهر شانگهای

 به طور کلی در هر روز سفر در شانگهای به 662 یوان یا 97 دلار پول نیاز خواهید داشت. میانگین قیمت غذا در یک روز صد و شانزده یوان یا 17 دلار است. برای خوردن صبحانه ده یوان، برای ناهار 15 یوان و برای شام خود 30  یوان نیاز دارید. همچنین میانگین اجاره ی اتاقی دو نفره در یک هتل عالی مخصوص زن و شوهر، 937 یوان یا 137 دلار است که البته می توانید برای صرفه جویی در هزینه ی خود از خوابگاه ها و اتاق های کوچکتر که تعدادشان در سطح شهر کم نیست استفاده کنید.

در مورد حمل و نقل، بد نیست بدانید که هزینه ی هر بار استفاده از اتوبوس در سطح شهر تقریبا یک یوان است و به طور کلی در روز برای رفت و آمد خود به 22 یوان پول نیاز است. برای تفریحات خود در روز مثل گرفتن بلیت برای بازدید از مناطق زیبا و گردشگری شهر، به 83 یوان نیاز خواهید داشت. هزینه ی نوشیدنی شما تقریبا 6 یوان می شود. مثلا هزینه ی بازدید از رود خانه ی کروز برای دو نفر 200 یوان و هزینه ی رفتن به باغ وحش جالب این شهر برای دو نفر صد یوان است.

هزینه های سفر به شهر شانگهای

هزینه اقامت در شانگهای

شانگهای دارای هتل های بسیاری زیادی است اما به دلیل پر جمعیت بودن این شهر و همچنین قطب مهم تجاری بودن آن در بیشتر ماه های سال ظرفیت هتل ها تکمیل است. در ماه های آوریل تا نوامبر بیشترین جمعیت گردشگران یه این شهر سفر می کنند بنابراین در این ماه هزینه اقامت در هتل ها نسبت به سایر ماه های سال بیشتر است. اگر قصد دارید در هزینه های اقامت خود در شانگهای صرفه جویی کنید بهتر است در ماه های دسامبر تا مارس یعنی فصل زمستان به این شهر سفر کنید. هتل های 2 ستاره تا 5 ستاره متنوعی در شانگهای وجود دارد که آماده پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی هستند. هزینه اقامت در یک هتل 2 ستاره از شبی 250 هزار تومان شروع می شود. برای یک شب اقامت در هتل های 3 ستاره این شهر باید حداقل 270 هزار تومان هزینه کنید. قیمت هتل های 4ستاره و 5 ستاره نیز به ترتیب از 430 هزار تومان و 650 هزار تومان شروع می شوند و ممکن است تا 650 هزار تا یک میلیون تومان هزینه داشته باشند.

هزینه های سفر به شهر شانگهای

کلیک ها: 8