مرکز خرید پلازا 66 شانگهای - 5.0 out of 5 based on 1 vote

مرکز خرید پلازا 66 شانگهای

مرکز خرید پلازا 66 شانگهای

پلازا 66 در شانگهای چین یک مرکز خرید لوکس و دو آسمان خراش زیبا می باشد. شانگهای را اکثرا تحت عنوان شهر آسمان خراش ها می شناسند. برج مرکز تجارت جهانی و برج مروارید شرقی در شانگهای از جمله دو نمونه عالی از آسمان خراش های این شهر می باشند که بازدید از آنها به تمام بازدیدکنندگان توصیه می شود. مرکز خرید پلازا 66 شانگهای مساحتی بیش از 50000 مترمربع دارد. این مرکز 66 طبقه دارد و در میدان 66 قرار دارد و بعبارتی بلندترین ساختمان در منطقه ی شانگهای پوکسی می باشد. اینجا را بعنوان یکی از بهترین مراکز خرید چین می شناسند. به پلازا که پای می گذارید انگار در خیابانی در حال قدم زدن هستید. بسیاری از مارک های معروف دنیا در این پلازا وجود دارند و شما می توانید به معامله و خرید آنها بپردازید. فروشگاه موجود در این پلازا، بعنوان یکی از بهترین ها مراکز خرید شانگهای و بعنوان گل سرسبد فروشگاههای شانگهای انتخاب شده است.

مسلما بخشی از سفرها به دیگر کشورها، مخصوصا برای خانم ها از جنبه ی خرید حائز اهمیت می باشد. حتی پرسه زدن و گشتن میان بهترین فروشگاهها و برندها احساس خوبی را به بازدیدکنندگان خواهد داد. برای همین داشتن اطلاعات در مورد مراکز خرید در درجه ی اول حائز اهمیت است. یکی از این مراکز معروف که می توانید به آنجا بروید، پلازا 66 شانگهای است. شهری که بعد از توکیو، بزرگترین شهر چین بحساب می آید. این مرکز خرید روزانه توسط گردشگران زیادی از داخل و خارج چین بازدید می شود.

مرکز خرید پلازا 66 شانگهای

همانطور که گفته شد این ساختمان 66 طبقه دارد و نام آن هم به همین دلیل می باشد. در این مرکز خرید، اکثر برندهای معروف برای خود مغازه هایی انتخاب کرده اند و می توانید شعبه هایی از بهترین برندها را در اینجا بیابید. البته گاهی، نمایش های مد نیز در اینجا برپا می شود و گردشگران و مسافران تورها می توانند در جریان این نمایش ها باشند. نمایش هایی که جدیدترین و به روزترین محصولات برندهای مختلف در آن به نمایش درمی آید.

علاوه بر اینها در این مرکز خرید هر از گاهی نمایش فشن و مدها برگزار می گردد و طراحی و کار طراحان مشهور به نمایش درمی آید. برا دوستداران و افراد مغول به کار در این حرفه، قطعا بودن در این مراسم ها تجربه ساز و موقعیت آفرین خواهد بود. مرکز خرید پلازا 66 پنج سطح دارد و مساحتی بیش از 50000 مترمربع را اشغال کرده است. در مورد تاریخ ساخت این برج ها می توان گفت که اولین آسمان خراش در ال 2001 کامل شد و بعدها در سال 2006 دومین آسمان خراش این مجموعه کامل شد. این برج در حال حاضر در رتبه ی پنجمین برج بلند شانگهای قرار دارد. حتی بسیاری از برندهای معروف و جهانی، دفتر مرکزی خود را در اینجا بنا نهاده اند. فشن شوهای این مرکز را از دست ندهید. بسیاری از طراحان مشهور جهانی را می توانید در این مراسم ها از نزدیک ببینید.

گاهی اوقات صرفا پرسه زدن و تجربه ی مکان های لوکس و گران قیمت می تواند تجربه ی ارزنده ای باشد. برای همین بسیاری از توریست هایی که قصد خرید ندارند نیز به این مرکز می آیند. چراکه خرید تنها کاری نیست که اینجا می توانید انجام دهید.

مرکز خرید پلازا 66 شانگهای

کلیک ها: 29
سیرک جهانی شانگهای - 5.0 out of 5 based on 1 vote

سیرک جهانی شانگهای

سیرک جهانی شانگهای

سیرک جهانی شانگهای از جاذبه های دیدنی متفاوت این شهر بزرگ می باشد. همانطور ک می دانید شانگهای، دومین شهر بزرگ جهان و بزرگترین شهر بزرگ چین می باشد. سفر به اینچنین شهری قطعا سرشار از تجربه و هیجان خواهد بود. بسیاری از توریست ها و مسافران این شهر بزرگ، تمایل دارند بهترین های شانگهای را در درجه ی اول ببینند سپس به سراغ دیگر جاهای معروف آن بروند. کار درست نیز همین است. یکی از این جاذبه ها که شاید برای بسیاری ها مهیج و جذاب باشد سیرک جهانی شانگهای است. جایی که از امکانات پیشرفته و تجهیزات نورپردازی و صداگذاری برخوردار است. در این سیرک بسیار تماشایی حرکات آکروباتیک، آواز و رقص سنتی چینی به نمایش درمی آید که در نوع خود فوق العاده هستند. در اینجا همچنین بسیاری از سیرک های بین المللی نیز به اجرا درمی آیند.

بدون شک تماشای سیرک، آن هم در کشوری اسطوره ای و پر رمز و راز چون چین یک تجربه ی بی نظیر است. چنانچه به تماشای سیرک علاقه دارید و به دنبال مکانی هستید که در آن سیرک های دائمی و بسیار بزرگ برگزار می شود، سیرک جهانی شانگهای بهترین گزینه است. اینجا با مساحتی بالغ بر بیست و دوهزار و پانصد متر مربع، بعنوان یکی از بزرگترین سیرک های چین شناخته می شود. در اینجا یک قسمت پرطرفدار و پر بازدید وجود دارد که Acrobatics field نام دارد. مکانی که در آن 1638 صندلی برای نشستن مردم وجود دارد و جمعیتی به این بزرگی به تماشای برنامه های بسیار زیبای آکروباتیک می پردازند. معماری و طراحی این بنا نیز بسیار زیبا و تماشایی است. نمای این سیرک را با رنگ طلایی پر زرق و برقی کار کرده اند و جلوه ی بصری آن را دوچندان کرده اند. تجهیزات نورپردازی و صداگذاری این سیرک بسیار پیشرفته می باشد. از جمله برنامه هایی که در این سیرک به اجرا درمی آیند می توان به برنامه های داخلی و بین المللی حرکات آکروباتیک، آواز و رقص سنتی چینی اشاره کرد. تعداد زیادی از سیرک های بین المللی در این جا برگزار می گردد. برای رسیدن و دسترسی به این سیرک، سیستم حمل و نقل شهری وجود دارد اما بهترین گزینه استفاده از خطوط زیاد اتوبوس است که شما را از هر نقطه ی شانگهای به این محدوده می برد. سیرک هایی که در اینجا برگزار می شوند نام ها و عناوین مختلفی دارند. معروف ترین این سیرک ها، مبارک نام دارد. البته در شانگهای ساختمان های منحصربفردی وجود دارد که در آنها نیز عملیات آکروباتیک به اجرا می رسد. اما در کل سیرک شانگهای یکی از بهترین مکان های این برنامه ها می باشد.

سیرک جهانی شانگهای

در اینجا تمام رده های سنی می توانند حضور داشته باشند. ساختمان عملکرد حرکات آکروباتیک تنها ساختمان مجموعه نیست که در اینجا ساختمان معماری، ساختمان تئاتر و نمایش نیز وجود دارند.

ساعات باز بودن سیرک همه روزه از 9 صبح تا 7 عصر می باشد. قیمت های رزرو متناوب و متفاوت است است و بسته به تعداد صندلی هایی دارد که شما رزرو می کنید. موقعیت این سیرک بگونه ای است که در مرکز شهر قرار دارد و دسترسی به آن بسیار ساده می باشد. یک تیم برجسته و حرفه ای در این سیرک مشغول به کارند. برنامه های مرتبی در اینجا به اجرا درمی آیند. گردشگران از داخل و خارج چین به داخل این سیرک راه پیدا می کنند. سیرکی در طول شصت سال حیات خود، بسیار مفرح و جذاب فعالیت خود را ادامه داده است و روز به روز حرفه ای تر کار می کند. از آنجایی اینجا ساختمانی متفاوت است قطعا با رفتن به اینجا حس و حال متفاوتی نیز خواهید داشت.

سیرک جهانی شانگهای

کلیک ها: 27
جاذبه های گردشگری شانگهای (2) - 5.0 out of 5 based on 1 vote

جاذبه های گردشگری شانگهای (2)

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در سفر به شانگهای در واقع به بزرگترین شهر چین و دومین شهر بزرگ دنیا سفر می کنید. گشتن در شهرهای شلوغ و پرجمعیت برنامه ریزی های بسیار مناسب و صحیح را می طلبد تا بتوانید از وقت خود نهایت استفاده را ببرید. حتما از قبل بازدیدهای خود راهنمای سفر به شانگهای را مطالعه کنید تا با محل های اقامت، جاهای دیدنی، هزینه ها و سیستم های حمل و نقل و ... آشنا شوید. در کنار جاذبه های گردشگری قسمت یک، دیگر جاهای دیدنی شانگهای در زیر برای شما آورده شده است.

-تفرجگاه بوند (The Bund):

جاذبه های گردشگری شانگهای 2

بوند، یک کنار گذرگاه بسیار جذاب و دوست داشتنی است که از پل Baidu تا شرق رودخانه Jinling ادامه دارد و طول آن برابر 1.5 کیلومتر می باشد. در این تفرجاگه قدم بزنید و ویووها و منظره های باورنکردنی شانگهای را از نزدیک ببینید. جالب است بدانید این منطقه در جمله ی ده منطقه ی گردشگری شانگهای قرار دارد فلذا بازدید از آن به هر مسافر و گردشگری توصیه می گردد. از جمله جاذبه های معروف در این منطقه Oriental pearl tv tower و Jin Mao tower می باشند. یکی از بهترین و جالب ترین قسمت این پیاده راه، منطقه ی 52 ساختمان در قسمت غربی آن است که در آن می توانید معماری های مختلفی به سبک های گوتیک، باروک، رومی، کلاسیک و دوره ی رنسانس را ببینید. این تفرجگاه را از نمادهای معماری شهر شانگهای می دانند. حال و هوایی اروپایی در این مسیر وجود دارد که تحسین و تمجید بازدیدکنندگان را سبب شده است. در اینجا می توانید کنار رودخانه ی خروشان هوانگ پو قدم بزنید و از دیدن گالری ها، بوتیک ها و بناهای تاریخی شانگهای لذت ببرید که در گوشه و کنار خودنمایی می کنند. در این حا رستوران های محلی و لوکس وجود دارند که می توانید بک وعده ی غذایی فوق العاده را نیز نوش جان کنید. یا اینکه سوار بر قایق شوید و اطراف بندر گشت بزنید.

-میدان مردم (People's Square):

جاذبه های گردشگری شانگهای 2

اینجا ابدا یک میدان عادی و شبیه دیگر میدان ها نیست. اینجا مکانی است که در گذشته مکانی برای اسب دوانی بوده است اما امروزه یکی از زنده ترین گره های شهری شهر شانگهای به حساب می آید. جایی که مردم در زمان های مختلف شبانه روز به اینجا می آیند. میدان مردم محل اصلی اجتماع عمومی شانگهای است و در آن مراسم ها و جشن های مختلف نیز در روزهای خاص برگزار می گردد. در اطراف این میدان ساختمان های مهمی همچون، موزه شانگهای، تالار شهر و ساختمان بزرگ هنری و دولتی تئاتر قرار گرفته اند.

- صومعه یشم بودا در شانگهای (Jade Buddah Temple):

جاذبه های گردشگری شانگهای 2

معبد یشم بودا یا جید بودا از معروف ترین معابد بودائیان شهر شانگهای است. در این معبد دو مجسمه ی مشهور وجود دارند. بسیاری از گردشگران از جای جای دنیا تمایل دارند در مراسم مذهبی بودائیان شرکت کنند به همین خاطر در طول سال نو چینی، تورهای چین از پرمسافرترین تورها خواهند بود و بسیاری از مردم جهان به این معبد و تماشای مراسم خاص آنها می پردازند. تاریخ ساخت این معبد به سال 1882 برمی گردد و دو مجسمه ی بوادئی یشمی در این صومعه قرار دارند. دلیل نامگذاری این معبد به معبد یشمی نیز همین می باشد. درخشش و زیبایی این مجسمه ها بسیار جالب توجه است. در ساخت این مجسمه ها از سنگ یشم سفید استفاده کرده اند به آنها حالتی عرفانی و خالص بخشیده است. برای مردم شانگهای این مکان حالتی ساکت و بسیار عرفانی دارد به گونه ای حتی شما هم وارد این معبد شدید گویی از شهر شلوغ شانگهای کیلومترها فاصله گرفته اید و این نکته ی مثبی برای ریلکس کردن و کسب آرامش برای مردن به حساب می آید.

-محله ی شین تیان دی (Xin Tian Di):

جاذبه های گردشگری شانگهای 2

اینجا یکی از محله های قدیمی شهر شانگهای است. جایی که می توانید حال وهوای ترکیبی از شانگهای مدرن و قدیم را در کنار هم حس کنید و به بررسی تضادها و توافق های آنها بپردازید. البته این محله مکانی تفریحی پر از سرگرمی، خوردنی، خریدنی و جاهای دیدنی می باشد. شین تیان دی در واقع یکی از محله های اعیانی و گران برای اقامت به حساب می آید.

-شهر بازی هپی والی (Happy Valley Shanghai):

جاذبه های گردشگری شانگهای 2

در کنار معابد، پارک ها، آسمان خراش ها و مراکز خرید فوق العاده ی شانگهای، شهربازی هپی والی از دیگر مکان های تفریحی می باشد که می توانید به آنجا بروید و کلی کیف و حال کنید. اینجا یک شهربازی بزرگ و پهناور برای تمام سلیقه ها و برای تمام رده سنی ها می باشد. بازی های علمی، فنی و مهیج در این شهربازی برای شما فراهم شده است که تمایل به تجربه ی تمام آنها خواهید داشت. هیجان در شانگهای را می توایند به تمامی در این شهربازی داشته باشید. پیشنهاد ما این است حتما یک سر به اینجا بزنید.

-معبد لانگ هوا و پاگودا (Longhua Temple And Pagoda):

جاذبه های گردشگری شانگهای 2

معبدی بسیار زیبا و دیدنی که از چوب و آجر ساخته شده است. این بنا را از قدیمی ترین مکان های به جا مانده در شانگهای به حساب می آورند. این معبد در پارکی بسیار زیبا در جنوب غربی شانگهای قرار دارد و 44 متر ارتفاع دارد که در نوع خود ستودنی است. در این معبد می توانید شاهد مراسم های معمول بوداییان باشید که هر ساله در اینجا به زیبایی تمام برگزار می گردند.

-جوجیاجیائو یا ونیز شانگهای (Zhujiajiao Ancient town):

جاذبه های گردشگری شانگهای 2

این منطقه در چین بسیار مشهور است. قدمت اینجا به بیش از 1700 سال می رسد. اینجا را ونیز شانگهای می نامند. چرا که برای رفت و آمد در آن بایستی از قایق های مخصصو استفاده کنید. جوجیاجیائو شهرکی رویایی با پل های قوسی سنگی بر روی آبراهها است که در دل هر گردشگری خود را جا می کند. قدم زدن در کوچه های سنگفرش مارپیچ آن بسیار شاعرانه و ظریف است. بعلاوه در اینجا باغ های بسیار و بناهای تاریخی فراوانی قرار دارد.

-محله ی تیانزیفانگ (Tianzifang):

جاذبه های گردشگری شانگهای 2

این محله ی بسیار دیدنی زمانی متعلق به فرانسوی ها بود و چینی ها حق ورود به آن را نداشتند اما امروزه به پاتوقی برای هنرمندان و نقاشان چین تبدیل شده است. در اینجا می تواید به گالری های کوچک بروید. از فروشگاههای هنری و صنایع دستی خرید کنید و با آثار هنرمندان معروف چینی آشنا شوید. همچنین در رستوران ها و کافه های هنری این محله، غذایی سرو کنید یا قهوه ای بنوشید.

کلیک ها: 37
جاذبه های گردشگری شانگهای (1) - 5.0 out of 5 based on 1 vote

جاذبه های گردشگری شانگهای 1

جاذبه های گردشگری شانگهای 1

جاذبه های گردشگری شانگهای، شهر آسمان خراش ها و یکی از معروف ترین بندرگاههای جهان محدود به چند ساختمان و چند مورد نمی شود. شانگهای شهری بسیار بزرگ در کشور چین است که هر ساله میزبان گردشگران زیادی از سرتاسر جهان می باشد. مردم به اهداف مختلف تجارت، گردش، خرید، درمان و تفریح به این شهر می روند. این شهر یکی از شلوغ ترین بندرگاههای دنیا به حساب می آید که در دهانه رودخانه یانگ تسه (Yangtze) با فاصله ی کمی از اقیانوس آرام قرار گرفته است.در واقع این جا رابط میان چین و دنیای خارج است. در ادامه به بهترین جاهای دیدنی شانگهای خواهیم پرداخت.

-برج تلویزیونی مروارید شرقی (the oriental pearl tower):

جاذبه های گردشگری شانگهای 1

این سازه، یک برج رادیو تلویزیونی بلند در منطقه ی پودانگ شانگهای، مجاور رودخانه ی هوانگ پو، روبه روی تفرجگاه بوند می باشد. ارتفاع این برج 468 متر است و در جایگاه پنجمین برج تلویزیونی بلند دنیا قرار دارد. اگر به ظاهر این برج دقت کنید شباهت زیادی با برج میلاد در تهران دارد. برج مبلاد بعد از برج مروارید شرقی در جایگاه ششمین برج تلویزیونی بلند دنیا قرار دارد. در برج تلویزیونی شانگهای سه گوی در ارتفاع های مختلف قرار دارند که سکوهای تماشا و لذت بردن از صحنه های اطراف شانگهای از آنها برای توریست ها مقدور شده است. چشم اندازی بی نظیر از شانگهای و رودخانه ی دیدنی هوانگ پو را از بالای این برج خواهید داشت. از دیگر ویژگی های این برج می توان به پانزده نقطه ی تماشای شهر اعم از سکوهای تماشا، موزه ی واقع در همکف و رستوران گردان بزرگ، هتل با ویوهای منحصربفرد اشاره کرد.

-موزه شانگهای:

جاذبه های گردشگری شانگهای 1

موزه شانگهای از آن جمله بناهایی است که در سفر خود حتما می بایست از آن دیدن کنید تا با سیر تحول و تاریخ شگفت انگیز چین آشنا شوید. این جا یکی از مهم ترین موزه های چین است که در میدان مردم شانگهای در محله ی هانگپوی قرار دارد. ساختمان موزه، 5 طبقه دارد و مجموعه ای است که بیش از 120 هزار آثار تاریخی چین از جمله برنز، مجسمه های سنگی و گچی، سفال، سرامیک، نقاشی های مرکب، آثار خوشنویسی، انواع مهر، آثار هنری اقلیت های قومی، انواع سکه و اسباب و اثاثیه را به معرض نمایش گذاشته است. در مورد این موزه می توان گفت که در کل دارای یازده گالری و سه سالن برای نمایشگاههای موقت می باشد.

-پودانگ (Pudong):

جاذبه های گردشگری شانگهای 1

پودانگ منطقه ای است که در سمت شرق رودخانه ی هوانگ پو قرار دارد. این منطقه را مرکز مالی و تجاری چین می شناسند.  جاییی که در آن موزه های جذاب، بج های بلند، هتل های معروف شانگهای و چشم اندازهایی بدیع از تفرجگاه بوند را خواهید داشت. از معروف ترین بناهای موجود در منطقه ی پودانگ، می توان برج جین مائو، مرکز مالی تجارت شانگهای و برج تلویزیونی مروارید شرقی را نام برد.

-برج جین مائو (Jin Mao Tower):

جاذبه های گردشگری شانگهای 1

گفته شده است این برج با ارتفاع 420 متر دومین برج بلند در کشور چین می باشد که می توانید در سفرهای خود به شانگهای از آن بازدید کنید. طراحی این برج بسیار زیبا و مناسب است. این برج در ناحیه ی تجاری لوجیازوی (Lujiazui) قرار دارد. در طراحی پله های این برج به معماری سنتی و بومی چین بسیار توجه شده است و همین به نقطه قوت این برج تبدیل شده است. در بالای این برج نیز می توانید صحنه ها و ویوهایی تکرار نشدنی از شهر آسمان خراش ها یعنی شانگهای داشته باشید.

-موزه هنر چین:

جاذبه های گردشگری شانگهای 1

یکی از بهترین دیدنی های شانگهای قطعا موزه هنر چین است که آن را بزرگترین گالری هنری در آسیا می دانند. اینجا ماوای مهمترین کلکسیون های هنر مدرن چین محسوب می شود. آثار هنرمندان برجسته ی چینی و حتی هنرمندان برجسته ی جهانی در این موزه در قالب چهار سالن اصلی به نمایش درآمده اند. توسعه ی فرهنگی چین و آثار متعلق به این توسعه و دوره های مختلف تاریخی را می توانید در این موزه شاهد باشید. این موزه را با نام پاویلیون چین (China Pavilion) نیز می شناسند.

-خیابان نانجینگ (Nanijng road):

جاذبه های گردشگری شانگهای 1

خیابان نانجینگ را طولانی ترین خیابان تجاری جهان می دانند. این لقب بی دلیل نیست و قطعا یکی از جاهایی که در سفر خود به شانگهای باید بروید همین خیابان است. از بهترین برندها و مارک های دنیا در این خیابان به فروش می رسند و خود به دو بخش نانجینگ غربی و نانجینگ شرقی تقسیم شده است. این خیابان از قرن نوزدهم میلادی تا به امروز مکانی درجه یک برای خرید در چین بوده است. در این خیابان شلوغ و بسیار جذاب هر کالایی را که بخواهید می توانید پیدا کنید. در روزهای تعطیلات رسمی و در ایام عید اینجا جایی برای برگزاری جشن ها و آتش بازی های خیره کننده می باشد که در این مواقع نیز می توانید از تماشای مراسم ها نهایت لذت را ببرید.

-باغ یو (Yu Garden):

جاذبه های گردشگری شانگهای 1

باغ یو یکی از کلاسیک ترین پارک های موجود در چین است که در شمال شرقی این شهر قرار دارد. قدمت این پارک به 400 سال می رسد. باغ یو (یویوان) در شانگهای یکی از جاذبه های بسیار دیدنی در شهر شانگهای چین می باشد. این منطقه طبیعتی فوق العاده، سرسبز و مطبوع دارد. در این باغ، روحتان آرامش پیدا می کند و اندکی از زندگی پرمشغله و ماشینی دور خواهید شد. این باغ یک باغ به سبک کلاسیک است که در گذشته در دوران سلسله ی مینگ توسط یک نیروی دولتی به نام «پان یوندوان» ساخته شد. پروسه ی ساخت این باغ تا سال 1577 طول کشید. معنای کلمه ی یو در چینی به معنی راضی کردن می باشد و در واقع این باغ مخصوص والدین این افسر ساخته شده بود تا در دوران کهولت سن خود در آن زندگی کنند و آرامش و استراحت کافی داشته باشند. در این پارک می توانید به پرسه زدن و گردش بپردازید و اندکی از زندگی ماشینی و دودی شلوغ بیرون فاصله بگیرید.

علاوه بر این موارد بسیاری جاهای دیگر برای بازدید در شانگهای وجود دارند که قطعا تنها با یکبار سفر موفق به بازدید از تمام آنها نخواهید شد، کاری که می توانید بکنید این است، در مورد جاهای دیدنی آن حتما مطالعه بکنید و برحسب علاقه و هدف خود مکان های اولویت را انتخاب کنید. برای ادامه ی جاذبه های گردشگری شانگهای با ما همراه باشید.

کلیک ها: 42

راهنمای سفر به شانگهای (2)

راهنمای سفر به شانگهای 2

در بخش یک عواملی کلی و توضیحاتی چند در مورد شهر تجاری و توریستی شانگهای به شما داده شد. همانطور که گفته شد در این شهر جاذبه های تجاری، هنری، فرهنگی، علمی و مذهبی وجود دارد که تقریبا همه نوع سلیقه ای می توانند به این شهر سفر کنند. اگر در مورد اینکه چه زمانی برای سفر مناسب تر است نگران می باشید در زیر لیستی از بازه های زمانی مختلف و توضیحات آنها آمده است:

-از آوریل ته می: شکوفه های رنگارنگ و بسیار زیبای درختان مثمر و غیرمثمر در فصل بهار جلوه گاه و دید بصری فوق العاده ای به پارک ها و معابد این شهر می دهند که دیدن آنها روح را نوازش می دهد. در این فصل فستیوال های ملی در شانگهای برگزار می گردد. همین امر سبب می شود کرایه های هتل ها اندکی افزایش یاید. از جمله رویدادها و فستیوال های بسیار زیبا در این فصل، فستیوال Qingming است که در ماه آوریل، روز کارگر و می دی در ماه می و روز جوان در می برگزار می شوند.

راهنمای سفر به شانگهای 2

-از ژوئن تا سپتامبر: این ماهها مصادف با تابستان است، فصلی که بیشترین گردشگران به شانگهای می آیند. در این فصل، تعداد گردشگران به نهایت تعداد خود می رسد و کرایه ی هتل ها بسیار بالا است. هوا در این ماهها گرم است و احتمال بارش باران نیز وجود دارد. البته در اواخر تابستان احتمال طوفان نیز هست. از ما می شنوید اگر برایتان امکان دارد فصل دیگری را برای سفر خود انتخاب کنید. از رویدادهای مهم که در این ماهها در شانگهای برگزار می گردد روز بین المللی کودک، فستیوال دراگون بوت و روز ارتش می باشد. که می توانید سفر خود را هماهنگ با برگزاری این مراسم تنظیم کنید و در این ها نیز حضور داشته باشید.

-از اکتبر تا نوامبر: فصل پاییز فصلی است که گردشگران کمتری به این شهر می آیند، کرایه ی هتل ها پایین می آید. آب و هوا برای گشت و گذار در این فصل بسیار مطبوع و مناسب می باشد. در شب البته بهتر است گرم کن و یا ژاکت سبک به همراه خود داشته باشید. آنگونه که در تابستان ازدحام جمعیت و روطبت هوا را داشتیم در پاییز اینگونه نیست. در شانگهای، بعد از زمستان، پاییز کم باران ترین فصل سال است. به یاد داشته باشید از سفر به شانگهای در اولین هفته ی اکتبر اجتناب کنید چرا که در چین مصادف با تعطیلات رسمی است و بسیاری از جاهای دیدنی شانگهای در این روزها تعطیل می باشند. هر چند می توانید به پارک ها و خیابان ها بروید اما بسیاری از جاها را از دست می دهید. در این روزها عموما سفرهای داخلی کسور چین زیاد است. روز ملی، مهمترین رویداد این فصل در شانگهای می باشد.

راهنمای سفر به شانگهای 2

از دسامبر تا مارس: در زمستان شانگهای سرد است اما نه به اندازه ی پکن! این فصل زیاد برای مسافرت مناسب نیست. مقدار بارندگی بسیار کم است. مزیت های سفر در این فصل این است که از بیشترین تخفیف ها در قیمت هتل ها برای اقامت بهره مند خواهید بود. اگر می خواهید سفری بسیار ارزان به شانگهای داشته باشید در این فصل به شانگهای سفر کنید. رویدادهای مهم این فصل نیز، سال نوی چینی، روز اول سال جدید می باشد.

هزینه های سفر

-هزینه ی اقامتگاهها در چین:

هزینه های اقامتی در چین متناوب می باشد بسته به اینکه در کدام شهر قصد اقامت دارید. هزینه ای اقامت در شهرهای کوچک تر، در خوابگاه یا هاستل ها 25 یوان چین است همین هزینه در شهرهای بزرگ تر به 90 یوان می رسد. در صورتیکه برای ماندن در اتاق اهی اختصاصی هاستل ها شبی 125 یوان بپردازید. اگر در سهرهاب بزرگ و کلان شهرها نیز می مانید هزینه های ماندن شما دوبرابر می شود.

راهنمای سفر به شانگهای 2

هزینه ی ماندk در هتل های ارزان از شبی 75 یوان شروع می شود. این مبلغ برای هتلی با امکانات پایه است. برای پیدا کردن محل اقامت خود راه دیگری که دارید سایت Airbnb است که در شهرهای بزرگ رایج است. در نواحی روستایی معمولا اقامتگاه وجود ندارد. در این سایت قیمت اقامتگاهها ذکر شده است و بین 260 تا 780 یوان می باشد. البته این را هم بگوییم، اگر به همراه خود چادر مسافرتی دارید، تعداد کمپ های زیادی در سراسر این شهر وجود دارد که می توانید به آنجا بروید. البته در این کمپ ها برای ماندن و استفاده از امکانات پایه حداقل هزینه ی 20 یوان برای هر شب را باید بپردازید.

-هزینه ی غذا:

قسمت غذاها در چین ارزان است. شما از فروشنده های خیابانی نیز می توانید وعده ای غذای خوشمزه با قیمت 7 تا 14 یوان خریداری کنید. این غذاها شامل نودل، برنج یا سوپ است. یک غذای کامل در رستوران با سرویس میز، بین 15 تا 54 یوان هزینه دارد. غذاهای محلی زیاد برای شما هزینه بردار نخواهند بود. شاید در روز کمتر از 68 یوان هزینه کنید. در غرب، جنوب غربی و نواحی مرکزی چین غذاها ارزان تر از دیگر قسمت ها می باشند. با کمتر از 27 یوان می توانید غذا بخورید همین قیمت در دیگر قسمت ها به دو برابر می رسد. به تبع برای خرید غذاهای دیگر کشورها باید هزینه ی بیشتری را بپردازید.

-هزینه ی حمل و نقل عمومی:

راهنمای سفر به شانگهای 2

چین کشوری بزرگ و پهناور است و شما نیز دارید به بزرگترین شهر آن می روید پس حمل و نقل بسیار حائز اهمیت می باشد. اتوبوس ها رایج ترین شیوه ی جابه جایی هستند. معمولا بلیط آنها 1.5 تا 3 یوان است برای داخل شهری ها هزینه دارد. شهرهای بزرگ، شبکه ی گسترده ی مترو دارند که کرایه ی آنها کمتر از 6 یوان است. کرایه ی تاکسی ها نیز از 6 یوان شروع می شود و بسته به مسافت شما زیاد می شود. قطارهای پرسرعت شهری بسته به مقصد و مبدا مورد نظر شما بین 500 تا هزار یوان هزینه در بر خواهند داشت. صندلی های وی آی پی آنها 1800 یوان نیز هزینه دارند. حق انتخاب با شماست. پروازهای داخلی نیز برای مسافرت بین شهرها امکان پذیر هستند که در وقت کمتر اما با هزینه ی بیشتر شما را جابه جا خواهند کرد.

گفته می شود میانگین هزینه ی روزانه در چین 210 تا 280 یوان می باشد.

راهنمای سفر به شانگهای 2

کلیک ها: 33