ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

آشنایی با برج ICC در هنگ کنگ

برج ICC  یک مرکز بازرگانی بین المللی در هنگ کنگ می باشد. مرکز بازرگانی بین المللی کشور چین (به اختصار برج ICC) یک آسمانخراش تجاری دارای 118 طبقه و با 484 متر (1،588 فوت) ارتفاع است که در سال 2010 در غرب کولون، در هنگ کنگ به اتمام رسید. این برج بخشی از پروژه میدان شهر در بالای ایستگاه کوولون است. این ساختمان چهارمین برج بلند در جهان (سومین در آسیا) می باشد که ساخت آن در سال 2010 تکمیل شد. در حال حاضر برج ICC، یکی از بلندترین ساختمان های جهان و پنجمین ساختمان بلند جهان از نظر تعداد طبقات و همچنین بلندترین استخر در جهان و بلندترین ساختمان موجود در هنگ کنگ است.

آشنایی با برج ICC در هنگ کنگ


مقایسه مرکز تجارت بین المللی ICC در مقایسه با دیگر ساختمان های بلند آسیا. امکانات رفاهی شامل این برج شامل هتل Ritz-Carlton، هتل هنگ کنگ و رصدخانه Sky 100 است.
ICC دومین آسمان خراش بلند جهان می باشد که در هنگ کنگ قرار دارد و با 2 مرکز بین المللی مالی (IFC) مستقر در سراسر ویکتوریا هاربر در جزیره هنگ کنگ مرکزی ایستاده است.

ساخت و توسعه

آشنایی با برج ICC در هنگ کنگ

موسسهMTR  و Sun Hung Kai Properties، اپراتور مترو هنگ کنگ و بزرگترین توسعه دهنده املاک، مسئول توسعه این آسمانخراش بودند. نام تجاری ابتدایی این برج در فاز 7، میدان اتحادیه شناخته می شد و نام فعلی آن در سال 2005 به طور رسمی اعلام شد. این مرکز بازرگانی بین المللی در سال 2007 تا 2010 تکمیل شد. این برج در سال 2011 با افتتاح هتل Ritz-Carlton در اواخر ماه مارس و رصدخانه 100 Sky در اوایل ماه آوریل پایان یافت.
ارتفاع آن به دلیل مقرراتی در رابطه با عدم ساخت ساختمان های بلندتر از کوه های اطراف، اجازه افزایش بیش از این را نیافت. پیشنهاد اولیه برای ساخت این ساختمان در فاز 7 ایستگاه کوولون بود و برای 574 متر (1883 فوت) ارتفاع با 102 طبقه طراحی شده بود. این در حالی است که پیش از آن در هنگ کنگ، 2 مرکز بین المللی مالی، 162 متری (531 فوت) ساخته شده است.

آشنایی با برج ICC در هنگ کنگ


این برج توسط شرکت معماری آمریکایی کوهن پدرسن فاکس و همکاران (KPF) به همراه شرکت وانگ و اوینانگ (در هنگ کنگ) طراحی شده است.
در روز 13 سپتامبر 2009، کار ساخت و ساز این برج به طور موقت متوقف شد، زیرا به علت یک بروز اشکال فنی در شفت آسانسور، شش کارگر کشته شدند.

تعداد طبقات برج ICC

این ساختمان دارای 108 طبقه روی زمین و 4 طبقه در زیر زمین است. با توجه به شیوع فوبیای عدد 4 در هنگ کنگ، طبقه هایی که شامل شماره "4" (4، 14، 24 و غیره) بودند، حذف شدند. بنابراین، به عنوان یک ساختمان 118 طبقه به بهره برداری رسیده است.

آشنایی با برج ICC در هنگ کنگ

دایرکتوری طبقه

در زیرزمین آن، مرکز خرید واقع شده است که در اکتبر 2007 افتتاح شد. هتل پنج ستاره The Ritz-Carlton، هنگ کنگ، طبقه 102 تا 118 را تشکیل می دهند. استخر بزرگی در بالای طبقه 118 قرار دارد.
این ساختمان همچنین شامل یک عرشه برای مشاهده آسمان در طبقه 100 برج به نام Sky 100 است که در آوریل 2011 برای عموم مردم باز شد. طبقه 101 نیز توسط تعدادی از رستوران های پنج ستاره اجاره شده است.
بقیه ساختمان، به جز لابی، شامل فضای دفتری کلاس A می باشد.

نمایش نور و موسیقی در ICC

صفحه نمایش LED در این برج رکورد جهانی گینس برای "بزرگترین نمایش نور و صدا بر روی یک ساختمان" را از آن خود کرده است، با استفاده از مجموع 50،000 متر مربع در دو نمایشگاه مرکز تجارت بین المللی.
نمایشگاه نور و موسیقی ICC توسط شرکت طراحان نورپردازی Hirohito Totsune طراحی شده است که سیستم روشنایی Skytree توکیو را نیز طراحی کرده است.
به دلیل نزدیکی به فرودگاه کای تاک پیشین، که به جزیره لانتانو منتقل شده است، بازدید گردشگران از این بندر در حال افزایش است.
مجتمع میدان اتحاد جماهیر شوروی از مجموعه ای از ساختمان های تجاری و مسکونی موجود در برج ICC است.
برج ICC دارای تعدادی دفاتر، رستوران ها و هتل Ritz Carlton است و دارای بلندترین استخر شنا در جهان است که در طبقه 118 قرار دارد. زبقه بازاری آن دارای بیش از 120 فروشگاه، یک مجتمع بازی و بزرگترین مجتمع سینمایی هنگ کنگ است.
عرشه آسمانپای 100 (SKY 100) در طبقه 100 مرکز تجارت بین المللی قرار دارد و نمای 360 درجه ای چشم انداز شگفت انگیزی از ویکتوریا هاربر و چشم انداز برجسته ای از هنگ کنگ را ارائه می دهد.

آشنایی با برج ICC در هنگ کنگ


Sky 100 در ارتفاع 393 متری یا 1289 فوت بالاتر از سطح دریا، در مقابل ویکتوریا پیک ایستاده است، شما می توانید بگویید که تقریبا چشم در چشم ویکتوریا ایستاده اید، و مناظر روبرو از اینجا نیز بسیار دیدنی است.
منظره ای عالی از بندر نیز وجود دارد، در یک روز روشن، شما می توانید دریای جنوبی چین و جزایر دورافتاده را مشاهده کنید. غروب خورشید در Sky 100 بسیار خیره کننده است ...
این مناظر در شب نیز به همان اندازه نفس گیر هستند ...

آشنایی با برج ICC در هنگ کنگ


Sky 100 یک عرشه بی نظیری است و نمای 360 درجه ای را ارائه می دهد، اما به دلیل محدود بودن فضا، مراقب انعکاس شیشه ای هنگام گرفتن عکس باشید، مخصوصا در شب، اگر از یک دوربین فلش دار استفاده می کنید.
خرید بلیط بازدید از  Sky 100؟ آیا تخفیفی وجود دارد؟
ورودی این بخش برای کودکان (3-11 سال) و سالمندان بالای 60 سال متفاوت است و برای کودکان کمتر از 3 سال رایگان می باشد.

آشنایی با برج ICC در هنگ کنگ


پیشنهادات عالی برای بلیط های تخفیف از طریق Klook.com در دسترس هستند، شما می توانید بلیط های آنلاین را خریداری کنید و یک بلیط الکترونیکی به ورودی آن ارائه دهید:
• هزینه خرید بلیط الکترونیکی بزرگسالان در حدود 17 دلار و برای کودکان و بزرگسالان بالای 65 سال حدود 12 دلار می باشد.
یک ناهار خوری یا فست فود کوکتل در کافه SKY 100 باز شده است!
ناهارخوری در میان ابرها و در طبقه 100 برج ICC روی آسمان مطمئنا یک فضای بی نظیر است! لذت بردن از منظره خیره کننده دریا، خدمات افسانه ای هتل The Ritz-Carlton و طیف وسیعی از موارد لذت بخش تمام وقت شما را در این برج پر خواهد کرد.
برج ICC  یک فضای عالی برای یک میان وعده سبک و نوشیدن یک لیوان شراب در غروب آفتاب می باشد و بسته های ناهار و شراب که کاملا مقرون به صرفه هستند برای ورود شما به عرشه SKY 100 تدارک دیده شده اند.

کلیک ها: 5
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

یکی از مرتفع ترین برجهای جهان

آسمان خراش های زیادی در دنیای امروزی وجود دارند و زندگی شهری هر روز بیش از پیش به سمت مدرنیزه شدن و حرکت به سمت سکونت در برج ها کشیده می شود. اما در میان تمام آسمان خراش هایی که تا کنون ساخته شده است، برج شانگهای از اصلی ترین و معروفترین هایی است که حتما نام آن به گوش همه خورده است. برج شانگهای در مرکز شهر شانگهای قرار دارد، با داشتن 632 متر (2،073 فوت) ارتفاع، یکی از بزرگترین آسمان خراش های جهان است. این برج دارای سریع ترین آسانسور جهان با سرعت بالا بردن 20.5 متر در ثانیه (74 کیلومتر / ساعت، 46 مایل در ساعت) است و این برج دومین ساختمان بلند جهان است.

 یکی از مرتفع ترین برجهای جهان

برج شانگهای توسط شرکت طراحی بین المللی Gensler طراحی شده و متعلق به دولت شانگهای می باشد، و این برج در گذشته بلندترین نخستین ساختمان فوق العاده بلند جهان و مجاور دو برج دیگر است که عبارتند از برج جین مائو و مرکز مالی شانگهای. ساختار چند طبقه ای این برج که برای افزایش بهره وری انرژی طراحی شده است، دارای بخش های اداری، تجاری و تفریحی می باشد.

 یکی از مرتفع ترین برجهای جهان
کار ساخت و ساز این برج در نوامبر 2008 آغاز شد و در تاریخ 3 اوت 2013 به پایان رسید. ساخت نمای بیرونی آن در تابستان 2015 به پایان رسید، و کل کار در سپتامبر 2015 کامل شد. اگر چه این ساختمان در ابتدا قرار بود در ماه نوامبر 2014 باز گشایی شود اما این تاریخ با اندکی تاخیر مواجه شد. در ژوئیه 2016 این برج افتتاح شد و در دوره ای از ژوئیه تا سپتامبر 2016 به عنوان یک دوره آزمایشی یا "راه اندازی آزمایشی" مورد استفاده قرار گرفت.
این برج یکی از سه برج بلند شانگهای است که نخستین آنها، برج جین مائو در سال 1999 تکمیل شد؛ و مجتمع مرکز مالی جهانی شانگهای (SWFC) نیز در سال 2008 افتتاح شد.
برج شانگهای متعلق به یک کنسرسیوم از شرکت های توسعه دولتی است. بودجه لازم برای ساخت این برج از سوی سهامداران، وام های بانکی و شهرداری شانگهای بدست آمد. هزینه ساخت این برج در حدود 2.4 میلیارد دلار تخمین زده شده بود.

طراحی ساختمان

 یکی از مرتفع ترین برجهای جهان

برج شانگهای توسط شرکت معماری آمریکایی گنسلر طراحی شده است، که معماری به نام Shanghainese Jun Xia تیم طراحی را رهبری می کرد. این برج به شکل استوانه های است که به یکدیگر متصل می شوند و مجموعا دارای 127 طبقه است که توسط لایه ی داخلی نمای شیشه ای محصور شده اند. بین نمای بیرونی و ناحیه داخلی، فضای عمومی جود دارد که محلی را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند. هر یک از این بخشها دارای دالانی مخصوص به خود است که شامل باغ ها، کافی نت ها، رستوران ها و فروشگاه های خرده فروشی است و نمایی پانورامیک از شهر را فراهم می کند. نمای شیشه ای شفاف یک ویژگی و طراحی منحصر به فرد این برج است، زیرا اکثر ساختمان ها تنها یک نمای جانبی با استفاده از شیشه های بسیار بازتابنده برای کاهش جذب گرما دارند. این برج ظرفیت گنجایش 16000 نفر را به صورت روزانه دارد.

 یکی از مرتفع ترین برجهای جهان
برج شانگهای به برج جین مائو و SWFC می پیوندد تا در کنار هم، سه ساختمان فوق العاده را تشکیل دهند. هتل شانگهای نیز در داخل این برج قرار دارد و این هتل 258 اتاق دارد که در طبقه 84 تا 110 واقع شده اند، و توسط Jin Jiang  اداره می شود و در زمان اتمام آن، بلندترین هتل موجود در جهان بود.این برج همچنین یک موزه دارد. پارکینگ برج نیز فضاهای پارکینگ برای 1800 وسیله نقلیه را فراهم می کند.

سیستم حمل و نقل عمودی

سیستم حمل و نقل عمودی برای برج شانگهای توسط یک مشاور آمریکایی، از گروه مشاوره Edgett ویلیامز انجام شد و استیو Edgett به عنوان مشاور اصلی طراحی بود. Edgett با همکاری تیم طراحی و تیم های فنی گنسلر برای ایجاد یک هسته بسیار کارآمد، سیستم آسانسور این برج را ایجاد کرد که در آن بخش های اداری از طریق آسانسورهای شاتل دو طبقه به هم مرتبط می شوند. و بین آنها نیز لابی وجود دارد. هر لابی، به عنوان یک مرکز اجتماعی برای آن منطقه از ساختمان است، و دارای امکاناتی مانند غذا و نوشیدنی و اتاق های کنفرانس می باشد. بالای برج توسط 3 آسانسور فوق العاده با سرعت که با سرعت 18 متر در هر ثانیه (40 مایل در ساعت) حرکت می کنند، سریعترین آسانسور موجود در جهان است. این سه آسانسور توسط سه آسانسور آتش نشانی تکمیل شده است که در صورت افزایش بازدید کنندگان در دوره های پیک مصرف استفاده می شود. و در صورت آتش سوزی یا سایر موارد اضطراری، این آسانسور طوری طراحی شده است تا بتواند در فواصل منظم افراد را از برج خارج کند.
در سپتامبر 2011، شرکت میتسوبیشی الکتریک آمادگی خود را برای ساختن سیستم آسانسور برج شانگهای اعلام کرد. میتسوبیشی تمام 149 دستگاه آسانسور برج را ساخته است. از جمله سه مدل با سرعت بالا که قادر به حرکت در 1080 متر (3،540 فوت) در دقیقه (64.8 کیلومتر (40.3 مایل) در ساعت) است. هنگامی که آنها نصب شد ( سال 2014)، سریعترین آسانسور تک نفره در جهان (18 متر در ثانیه) و آسانسور دو نفره (10 متر در ثانیه) بود.

 یکی از مرتفع ترین برجهای جهان
برج شانگهای شامل عناصر معماری سبز است. صاحبان آن گواهی نامه های کمیته سبز چین و شورای ساختمان سبز ایالات متحده برای طراحی پایدار ساختمان را دریافت کرده اند.] در سال 2013، یک سخنگوی Gensler این برج را به عنوان "سبزترین ساختمان بلند بر روی زمین تا کنون" توصیف کرد. این ساختمان برای جذب آب باران برای مصرف داخلی و بازیافت بخشی از فاضلاب آن طراحی شده است.
برج شانگهای نشان دهنده یک راه جدید برای ایجاد شهرها است. با استفاده از بهترین شیوه های پایداری و طراحی با کارایی بالا، با ساختن این ساختمان به چیدمان شهری شانگهای و کشیدن زندگی اجتماعی به زندگی در داخل ساختمان، برج شانگهای، نقش ساختمان های بلند در شهرهای معاصر را دوباره تعریف می کند و این بار برای نسل بعدی فوق العاده عالی خواهد بود.
معمار اصلی این پروژه، ژو شیا، گفت: "با بالا رفتن از برج شانگهای، نمای خیره کننده ای از گذشته ما، حال و آینده بی حد و حصر چین به چشم می آید"  گی جیانگینگ، مدیر کل شرکت ساختمانی برج شانگهای اعلام کرد که آرزوی شرکت " ارائه فضایی با کیفیت برای دفترهای تجاری و خرید، و همچنین تکمیل نمای شهر و بهبود عملکرد کل منطقه"

 یکی از مرتفع ترین برجهای جهان

کلیک ها: 3
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

جاذبه های گردشگری شنزن

 جاذبه های گردشگری شنزن

شنزن به هنگکنگ در چین متصل است و همچنین یکی از محبوبترین شهرهای جنوب چین است. محبوبیت این شهر بیشتر به خاطر مراکز خرید و سرگرمیهایی که دارد است. برای این محبوبیت و توجه ویژهای که همهساله گردشگران به این شهردارند باید از پارکهای خانوادگی تفریحی و همچنین فروشگاههای بزرگ تشکر کرد. جمعیتی بالغ بر 15 میلیون نفر در این شهر زندگی میکنند. حدوداً 50 سال پیش شنزن یک دهکدهی کوچک ماهیگیری بود اما امروزه این شهر با بازدید بیش از 8 میلیون گردشگر در سال به سرعت به یکی از جاذبههای گردشگری محبوب در کل دنیا تبدیل شده است. همان‌طور که گفتیم این شهر جاذبههای گردشگری زیادی دارد، از بهترین آن‌ها میتوان به برج ایفل کوچک و دهکدهی هنرمندان بوهمی (bohemian artist villages) اشاره کرد.
اگر قصد سفر به شنزن چین را دارید و می‌خواهید اطلاعاتی راجع به این شهر محبوب به دست بیاورید و یا اگر از جاذبههای گردشگری این شهر بیخبر هستید و دوست دارید بهترینهای این جاذبهها را در شنزن از نزدیک ببینید، پیشنهاد میکنیم تا با ادامهی مقاله با ما همراه باشید زیرا در ادامه بهترین جاذبههای گردشگری شنزن را با توضیحی مختصر برایتان آوردهایم.

 جاذبه های گردشگری شنزن

 پنجرهی جهان (Window of the World) در شنزن

بدون بازدید از این منطقه تجربهی سفری شما کامل نخواهد شد. در اینجا شما می‌توانید آبشار نیاگارا و برج ایفل را جایگزین کنید. این محل بسیار زیبا است و حتماً به شما پیشنهاد میکنیم که جزء اولین مکانهای مورد بازدید خود قرار دهید.

 موزهی شنزن Shenzhen Museum

شنزن ممکن است به خاطر مدرن و مرکزی بودن بسیار معروف و محبوب باشد اما این به این معنا نیست که از تاریخ بیزار است. در حقیقت ثبت عادات انسانها به‌ویژه در طول تاریخ یکی از کارهایی بود که از قرنهای پیش در شنزن اتفاق میافتاد. این موزهی شنزن می‌تواند به شما به خوبی تاریخچهی این منطقه را نشان دهد.

 جاذبه های گردشگری شنزن

 Futian Central Business District

این بخش قلب اقتصاد شنزن است. این منطقه یکی از جاهایی است که حتماً باید به آن بروید و از معماری جذاب مدرن آن نهایت لذت را ببرید. این مکان با معماری و طراحی فوقالعادهای که دارد ساعتها شمارا به خود مشغول کرده و حیرت زده می‌کند. بازدید از این مکان را به هیچ وجه از دست ندهید.

 دنیای آبی (Sea World)

این مکان تفریحی به سبک غربی ساخته شده است و در سال 2003 به خاطر داشتن صحنهای جهانی به عنوان محبوبترین مکان شناخته شد. با داشتن باغهای زیبا و پر شکوفه و همچنین کلوپ‌های محشری که دارد یک محل فوقالعاده برای گذراندن غروب دلانگیزی که به شب هیجانانگیز تبدیل می‌شود است. البته این نکته بسیار حائز اهمیت است که جهان آبی شنزن با marine park در Xiaomeisha هرگز نباید اشتباه گرفته شود زیرا دو محل کاملاً متفاوت هستند. به شما پیشنهاد میکنم حتماً حداقل یک بار هم شده به این محل سفر کنید.

کلیک ها: 4
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

شهر ممنوعه یا موزه قصر

شهر ممنوعه که به عنوان موزه قصر نیز شناخته می‌شود در زبان چینی گو گانگ گفته می‌شود و در مرکز شهر پکن قرار دارد و به عنوان مقر حکومت‌داری 24 امپراتور در طول سلسله‌های کینگ و مینگ بین سال‌های 1368 و 1911 مورد استفاده قرار می‌گرفت. این ساختمان اولین بار در طول 14 سال و در میانه حکومت‌داری امپراتور چنگزو در سلسله مینگ ساخته شد. منجمان چین باستان اعتقاد داشتند که ستاره بنفش (پلاریس) در مرکز بهشت قرار دارد و امپراتور بهشتی در قصر بنفش زندگی می‌کند؛ به‌همین دلیل  قصری که در زمین امپراتور در آن زندگی می‌کرد را شهر بنفش می‌نامیدند. وارد شدن به آن بدون اجازه امپراتور ممنوع بود. در طول زمان شهر ممنوعه بنفش تبدیل شد به شهر ممنوعه.
  

شهر ممنوعه یا موزه قصر

اکنون به این مکان موزه قصر گفته می‌شود و در شمال میدان تیان‌ان‌من قرار گرفته است. این قصر مستطیل شکل، بزرگ‌ترین مجموعه قصر جهان است و فضایی بالغ بر 74 هکتار را می‌پوشاند. دور این باغ خندقی به عرض 52 متر و دیواری به ارتفاع 10 متر قرار گرفته است و این قصر دارای بیش از 8700 اتاق است. دیوار در هر طرف دارای یک دروازه است. فاصله بین درب شمالی و جنوبی این مجموعه 961 متر است، در حالی که فاصله بین درب شرقی و غربی این مجموعه 753 متر است. برج‌های خاص و دیالکتیکی در هر یک از 4 گوشه این قصر، در کنار دیوار این قصر وجود دارند. این برج‌ها دیده‌بانی به درون باغ و شهر برای کسانی که روی آن قرار می‌گیرند فراهم می‌کنند.  

شهر ممنوعه یا موزه قصر

شهر ممنوعه به دو بخش تقسیم شده است. قسمت جنوبی و یا هال بیرونی جایی بود که از آن امپراتور بر کل کشور جکومت می‌کرد. قسمت شمالی و یا هال درونی جایی بود که امپراتور به همراه خانواده سلطنتی در آن زندگی می‌کردند.

تا سال 1924، یعنی زمانی که آخرین امپراتور چین از هال درونی نقل مکان کرد، 14 امپراتور سلسله مینگ و 10 امپراتور سلسله کینگ در آن قصر تاجگذاری کردند. به علت آنکه شهر ممنوعه بیش از 5 قرن محل فرمانروایی حکومت بوده است در ان اثار باستانی و عتیقه‌جات بسیاری وجود دارد. در سال 1987 سازمان جهانی یونسکو این مکان را به‌,نوان یکی از ذخایر فرهنگی جهان ثبت کرد و اکنون این مکان یکی از مشهورترین جاذبه‌های توریستی جهان است.

شهر ممنوعه یا موزه قصر

ساخت این مجموعه قصر در سال 1407 میلادی، 5مین سال تاجگذاری یانگل، سومین امپراتور سلسله مینگ، آ؛از شد. ساخت این مجموعه 14 سال بعد و در سال 1420 پیایان یافت و سپس پایتختی امپراتوری از نانجینگ به پکن یا همان بیجینگ تغییر یافت. گفته می‌شود یک میلیون کارگر از جمله 100هزار صنعتگر برای ساخت این مجموه به مدت طولانی مجبور به انجام سنگین‌ترین کارها بودند. سنگ‌هایی که برای ساخت این مجموعه لازم بود از منطقه فنگشان استخراج می‌شدند. گفته می‌شود که در زمستان هر 50 متر آب روی زمین میریختند تا یخ بزند و سنگ‌های بزرگ روی یخ حرکت داده شوند. همچنین چوب و دیگر مواد از مکان‌ها و استان‌های خیلی دور به این مکان آورده می‌شدند.
  

شهر ممنوعه یا موزه قصر

مردم چین باستان مهارت‌های قابل توجه خود را در ساخت شهر ممنوعه نشان دادند. به‌عنوان مثال دیوار قرمز شهر را در نظر بگیرید. این دیوار قطری 8.6 متری در پایین دارد که در بالا به 6.66متر کاهش می‌یافت. ساختار زاویه‌ای و مخروطی دیوار باعث می‌شود کسی نتواند از ان بالا برود. آجرها از سنگ آهک سفید و ساقه برنج ساخته می‌شدند. همچنین از ترکیباتی دارای تخم مرغ و برنج در ساخت آجرها استفاده می‌شد که موجب شده است به استحکام خیلی زیادی داشته باشند.

  

شهر ممنوعه یا موزه قصر

از آنجایی که زرد نماد خاندان سلطنتی است، رنگ اصلی در ساخت این مجموعه زرد است. سقف‌ها نیز با رنگ زرد درخشان ساخته‌شده‌اند. دکوراسیون قصر نیز با رنگ زرد رنگ‌آمیزی شده است. همچنین آجرهای کف به‌صورت خاصی به رنگ زرد درآمده‌اند. اما یک مورد استثنا وجود دارد. ونیوانگ یا کتابخانه سلطنتی، سقفی مشکی دارد. زیرا در آن زمان فکر می‌کردند سیاه نماد آب است و قادر است آتش را از بین ببرد.
این روزها دروازه‌های شهر ممنوعه بر روی توریست‌هایی از داخل و خارج از کشور باز است. در این مکان شما می‌توانید از دکوراسیون زیبا، معماری سلطنتی، سالن‌های لوکس و سلطنتی با اشیا عتیقه و ارشمندشان دیدن کنید. این موارد افرادی که در دنیای مدرن زندگی می‌کنند را بسیار به هیجان می‌آورد.

نحوه بازدید و زمان

موزه یک راه جنوب به شمال غیر مستقیم دارد. گردشگران شهر زیبای پکن صرفا می‌توانند از دروازه مریدیان وارد شوند و از دروازه‌های دیوین پرووس و یا دروازه شرقی خارج شوند. 3 تا 4 ساعت زمانی کافی برای بازدید از محور مرکزی این مجموعه است. اگر شما به کشف دیگر قسمت‌های این مقر فرمانروایی چین باستان علاقه‌مندید زمان بیشتری نیاز دارید تا از قسمت‌های شرقی و غربی مجموعه بازدید کنید.

شهر ممنوعه یا موزه قصر

قیمت بلیت برای وارد شدن به این مجموعه از ماه‌های آوریل تو اکتبر 60 یوان است و از ماه‌های نوامبر تا مارس (در زمستان) 40 یوان است. برای ورود با گالری اشیا سلطنتی باید 10 یوان پرداخت نمائید و برای بازدید از گالری ساعت دیواری و رومیزی و دستی نیز 10 یوان باید بپردازید.
برای کودکانی که قدشان زیر 1.2 متر است بلیت رایگان خواهد بود. البته به ازاء هر شخص بالغ تنها یک کودک می‌تواند به این صورت وارد شود.

کلیک ها: 6
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

شهر 3000 ساله پکن پایتخت چین است و در تعداد زیادی مکان دیدنی برای توریست‌ها وجود دارد. این شهر ظهور و شکست سلسله‌های زیادی را در چین باستان تجربه کرده است. گذشته باشکوه، فرهنگ غنی و امکانات مدرن انبوهی از توریست‌ها را از تمام جهان به این شهر جذب می‌کند. کسانی که برای اولین بار به پکن سفر می‌کنند و یا کسانی که هر چند وقت یک بار به این شهر می‌آیند چه کاری باید انجام دهند و از کدام مکان‌ها باید بازدید کنند؟ علاوه بر دیوار بزرگ و اردک بکن آیا کار هیجان انگیز دیگری برای انجام دادن وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید به ادامه متن ما که لیستی از این مکان‌های توریستی هستند نگاهی بیندازید.

1-دیوار بزرگ چین

  10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

به عنوان یکی از عجایب هفت‌گانه جهان، دیوار بزرگ چین یکی از اولین مکان‌هاییست که هنگام سفر به پکن باید یک روز را به آن اختصاص دهید. نقل‌قول مشهوری وجود دارد که می‌گوید: کسی که در رسیدن به دیوار چین شکست می‌خورد قهرمان نیست! نقل‌قولی که همواره مد نظر مائو بود. دیوار بزرگ از شرق تا غرب به اندازه هزاران مایل کشیده شده است و در بیش از 2000 سال ساخته شده است. بادالینگ و موتیانیو قسمت‌هایی از دیوار بزرگ چین در شهر پکن هستند و از مشهورترین و تحسین‌شده‌ترین قسمت‌های دیوار هستند. بادالینگ آنقدر مشهور است که همواره شلوغ است به‌خصوص در روزهای تعطیل. موتیانیو قسمتی‌ است که در آن می‌توانید عظمت و شکوه دیوار را حس کنید و از آن لذت ببرید.

 2-بازدید از شهر ممنوعه

   10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

شهر ممنوعه که به نام موزه قصر نیز شناخته می‌شود یکی از مکان‌های باشکوه حکم‌رانی 24 امپراتور در طول سلسله‌های مینگ و کینگ بین سال‌های 1368 و 1911 میلادی بوده است. این مکان کامل‌ترین و بزرگ‌ترین مجموعه سازه چوبی در چین و یا حتی کل جهان است. تعداد ‌بی‌شماری آثار فرهنگی ارزشمند در موزه قصر وجود دارد به‌گونه‌ای که یک ششم کل آثار فرهنگی چین در زندان قصر وجود دارند و این امر موجب می‌شود بازدید از این موزه یکی از 10 کاری باشد که باید در چین انجام دهید. اگر وضعیت آب و هوای شهر پکن اجازه دهد شما می‌توانید از منظره شهر ممنوعه که از جینگشان پارک قابل مشاهده است لذت ببرید. این پارک نزدیک درب شمالی موزه قصر قرار دارد.

3-میدان تیان‌ان‌من

   10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

میدان تیان‌ان‌من، یکی از نمادهای شهر پکن است و بسیار عظیم بوده و در محور مرکزی شهر قرار گرفته است. این میدان اتفاقات مهم زیادی در چین را تجربه کرده است. در واقع این میدان، جایی است که مائو تاسیس جمهوری خلق چین را اعلام کرد. دورتادور میدان تیان‌ان‌من شما می‌توانید یادبودهای قهرمانان خلق، موزه ملی چین و سالن یادبود مائو را مشاهده نمائید که در آن اشیا باقی‌مانده از رهبر بزرگ نگهداری می‌شود. تعداد زیادی از مردم چین در مراسم احتزاز پرچم روزانه شرکت می‌جویند و این مراسمی است که هر توریست باید آن را انجام دهد. مشاهده این میدان در صبح اول وقت تجربه‌ای خاص و تکرار نشدنی است.

  4-قصر تابستانی

   10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

قصر تابستانی به عنوان اقامتگاهی برای خانواده امپراتور در دوران سلسله کینگ (1911 – 1644) مورد استفاده قرار می‌گرفت. این قصر در کنار دریاچه کونمینگ و بر روی تپه لانگویتی و به روش باغ‌های کلاسیک و سنتی جنوبی ساخته شده است و تحسین‌شده‌ترین باغ چین است. در این مکان شما می‌توانید طراحی خاص ساختمان‌های چین باستان را تجربه کنید و از مشاهده منظره اعجاب‌انگیز لذت ببرید. به‌علاوه اگر آب‌و‌هوا مساعد باشد شما می‌توانید در دریاچه کونمینگ قایق‌سواری کنید که لحظات هیجان‌انگیزی برای شما رقم خواهد زد و یکی از تجربه‌هاییست که هنگام بازدید از پکن در بهار حتما باید آن را داشته باشید.

5-تجربه کردن اردک  کبابی مخصوص پکن

 بدون شک یکی از 10 کاری که باید در پکن انجام دهید تجربه مزه اردک کبابی، یکی از غذاهای محلی چین، است. اولین نسخت‌وزیر جین، نخست‌وزیر ژو از مهمانان خارجی حداقل 27 بار با این غذا میزبانی کرده است. درواقع دو نوع اردک کبابی وجود دارد. یکی اردک کبابی منلو است که در روی فر پخته می‌شود و اردک کبابی گوالو که بر روی آتش کباب می‌شود. رستوران مشهور کوانجود معمولا اردک کبابی گوالو سرو می‌کند. معمولا مردم این اردک کبابی را با پنکیک و سبزیجات گوناگون میل می‌کنند. زنان و کودکان زیادی این غذا را با شکر می‌خورند.

  6-لذت بردن از اپرای پکن

   10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

اپرای پکن که اپرای بیجینگ هم نامیده می‌شود یکی از جاذبه‌های فرهنگی چین است. این نمایش زیبا شامل لباس‌های محلی بزرگ، آرایش صورت، فعالیت‌های ماهرانه، سرودهای خاص و داستان‌های ادبی است. ماسک‌های صورت استفاده شده در این نمایش هیجان‌انگیز هستند و با رنگ‌های گوناگون کشیده می‌شوند تا شخصیت‌های گوناگون را نمایش دهند. به‌عنوان مثال صورت فرمز نمایش‌دهنده شکوه و پاکی است در حالی که رنگ سفید نشان‌دهنده پارانویا و نارو و خیانت است.

 7-مشاهده یک نمایش کنگ‌فو

   10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

مشاهده یک بازی کنگ‌فو یکی از کارهای هیجان‌انگیز در شب است. اسطوره کنگ‌فو در تئاتر قرمز نمایش‌دهنده زیباترین نمایش کنگ‌فو چینی است. در این مکان شما می‌توانید زیباترین مهارت‌ها را در حال رقص آزاد و باشکوه مشاهده نمائید. این نمایش زیبا به شما تجربه‌ای کم‌نظیر ارائه می‌دهد.

8-هوتانگ‌های قدیمی

   10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

صدها هوتانگ که در قسمت‌های قدیمی شهر وجود دارند یکی از مناظر زیبای شهر پکن هستند. هوتانگ نام مخصوصی  خاص برای گذرگاه‌های باریک است که در آن‌ها آثار باستانی، لباس‌فروشی‌های سنتی و سوغاتی‌فروشی‌ها و رستوران‌های مشهور و بارهای زیادی وجود دارند. شنا در این قسمت‌‌ها می‌توانید قدم بزنید، مانند قدیمی‌های پکن از دوچرخه استفاده کنید و یا سوار کالسکه‌های مخصوص شوید.

9- بازار اجناس ارزان پانجیایوان

پانجیایوان یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید افرادی است که به اشیا عتیقه و آنتیک علاقه دارند. چیزهایی که در این بازار می‌ةوانید بخرید اشیا زینتی، صنایع دستی و اشیا دکوری هستند. این بازار در سال 1992 شروع به کار کرد و اکنون مشهورترین بازار اشایا عتیقه در چین است. اگر قصد خرید جواهران و یا عتیقه‌جات ارزشمند دارید حتما با یک شخص وارد مشورت کنید.

 10-قطارهای سریع‌السیر را تجربه کنید

   10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

بعد از تجربه همه موارد بالا چه کاری می‌توانید در پکن انجام دهید؟ سوار قطار فوق سریع‌السیر پکن شوید و از شهر خارج شوید. قطارهای سریع‌السیر چین بسیار مشهور هستند زیرا تکنولوژی های‌تک و پیشرفته، امنیت و سرعت بالا را به ارمغان می‌آورند. از ایستگاه جنوبی پکن شما می‌توانید به مقصد شهرهای مختلفی از جمله شانگهای حرکت کنید. ایستگاه غربی پکن یکی از بزرگ‌ترین ایستگاه‌های مترو در آسیا است که به سمت موانجو هم قطار دارد. بعضی از این قطارها بهترین سفر را برای شما به ارمغان می‌آورند. آشنایی با محله های قدیمی پکن را هم در برنامه های سفر خود داشته باشید. 

کلیک ها: 7