کاربردها و فواید سس مایونز:

سس مایونز ماده خوراکی است که اغلب آن را در سالادها استفاده می کنیم. ولی همچنان سس مایونز کاربردهای دیگری نیزدارد، که به غیر از مصرف خوراکی می توان از آن بهره برد.

فواید و کاربردهای سس مایونز

کاربردهای غیر خوراکی سس مایونز:

•سس مایونز می تواند برای ناخن ها مفید باشد و به استحکام آنها کمک کند. به این صورت که اگر هر روز به مدت 5 دقیقه انگشتان خود را در کاسه ای از سس مایونز نگهدارید، می توانید اثرات شگفت انگیز این ماده خوراکی را ببینید، و  همواره ناخن های محکمی نیز داشته باشید.

فواید و کاربردهای سس مایونز

•برای داشتن پوستی مرطوب می توانید از یک قاشق روغن زیتون به همراه سس مایونز استفاده کرده و در قسمت های خشک پوست بزنید. به مدت ده دقیقه در آن قسمت نگه دارید، بعد با دستمال مرطوب آن را تمیز کنید. این کار سبب می شود تا قسمت های خشک پوست نرم گردد. زیرا روغن و آب موجود در سس مایونز رطوبت پوست را حفظ  کرده و باعث رطوبت رسانی نیز به آن می گردد.
•چنانچه دچار آفتاب سوختگی شده اید، می توانید مقداری از سس مایونز را در قسمت صدمه دیده قرار داده، سرکه موجود در سس به مانند یک تسکین دهنده عمل کرده و آن را آرام می کند. همچنین سوزش و قرمزی ناحیه صدمه دیده به دلیل رطوبت ناشی از سس از بین رفته و برطرف می شود.

کاربردها و فواید سس مایونز
•اگر به مو یا فرش و یا لباس شما آدامسی چسبیده می توانید آن را به وسیله سس پاک کنید. زیرا روغن موجود در سس مایونز آدامس را سست و شل کرده و چسبندگی را رفع می کند.

•سس مایونز موهای خشک را نرم و لطیف می کند زیرا ماده لیسیتین موجود در زرده تخم مرغ سس باعث نرم شدن موها می شود، و سرکه سس نیز به مانند یک لایه بردار موها را سالم و بشاش می گرداند. چنانچه یک لطیف کننده خوب نیاز داشتید، در این مورد سس مایونز را امتحان کرده تا تاثیر آن را ببینید.

کاربردها و فواید سس مایونز
•اگر کودکتان بر روی دیوار یا جایی با مداد شمعی خطی یا نقاشی کشیده، می توانید اسفنج را با مقداری سس مایونز آغشته کرده و روی قسمتی که نقاشی شده بکشید، بعد از مدتی می بینید بدون آنکه رنگ دیوار برداشته شود خط کشیدگی های مداد شمعی به خوبی پاک شده است.

•آب لیموی موجود در سس مایونز به علت اسیدی که دارد می تواند نقره جات و ظروف نقره ای شما را که لک شده و تیره است دوباره جلا و برق بیندازد. کافیست مقداری سس مایونز را با پارچه ای به نقره جات خود کشیده سپس آن را بشویید. نقره جات و ظروف نقره ای شما براق می شود.

•برای کندن برچسب قیمت از روی وسایل و ظروف منزل خود می توانید ابتدا برچسب را با ناخن کنده و روی باقیمانده  برچسب را که سخت است کمی سس مایونز ریخته و به مدت 15 الی 20 دقیقه بگذارید تا بماند، در این حالت برچسب نرم شده و به راحتی کنده می شود.

کاربردها و فواید سس مایونز

•سس مایونز برای رفع صدای درها نیز کاربرد دارد. به طوریکه مقداری سس را در لولای در بزنید و بعد از چندبار باز و بسته کردن دیگر در صدا نمی دهد، به این ترتیب می توانید با خیال راحت استراحت کنید.

کاربردها و فواید سس مایونز

•چنانچه وسایل چوبی شما نظیر مجسمه و سایر دکوری ها که از جنس چوب است دچار ترک خوردگی شده اند، می توانید مقداری سس مایونز را در قسمت ترک خورده بزنید. پروتئین و آب موجود در سس با چوب ترکیب شده و چربیها روی ترک را می پوشانند، و سایه ترک کمتر به چشم می خورد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر