کارهایی که نباید در زمان قاعدگی انجام بدهید

معمولا با نزدیک شدن به زمان قاعدگی، زنان کمی خشن می شوند. هم چنین دچار نفخ، تهوع، هوس و گرفتگی عضلات نیز می گردند. در این مقاله، کارهایی که نباید در طول قاعدگی انجام دهید را به شما معرفی می کنیم.

کار هایی که نباید در زمان قاعدگی انجام  بدهید

پخت‌ و پز

اگر در دوران بارداری احساس گرسنگی کردید، لازم نیست خودتان را به زحمت بیاندازید. اینکه بخواهید زمان زیادی را صرف پختن غذا کنید، مطمئنا شما را خسته می کند. به خودتان کمی استراحت بدهید. پیشنهاد می کنیم از قبل مواد یخ زده تهیه کنید تا در این دوران بتوانید در مدت زمان کوتاهی آن را بپزید.  

 ورزش سنگین

کار هایی که نباید در زمان قاعدگی انجام  بدهید
برخی از فعالیت‌های بدنی می‌توانند به کم شدن درد قاعدگی کمک کنند اما انجام ورزش های سنگین در این دوران، باعث می شود که احساس خستگی کنید. هم چنین ورزش شدید می‌تواند منجر به قطع قاعدگی شخص شود. اگر اهل دویدن هستید، پیشنهاد می کنیم تا پایان زمان قاعدگی این کار را انجام ندهید.

 زیاده‌روی در خوردن و نوشیدن

هرگز در دوران قاعدگی، در خوردن و نوشیدن زیاده روی نکنید؛ زیرا در این دوران، معده شما حساس تر شده و این کار می تواند منجر به نفخ‌ شود. بهتر است غذاهای سبک بخورید تا شرایط بهتری در این دوران داشته باشید.

 قرار گذاشتن

اگر شما اهل گشت و گذار هستید و دوست دارید با نامزدتان قرارهای شام بگذارید، مطمئنا قرار گذاشتن در این دوران کمی سخت می باشد. بهتر است قرار خود را به هفته بعد موکول کنید. مطمئنا شما دوست ندارید که سر قرار، ظاهری خسته داشته باشید. هم چنین به خاطر شرایطتان هم نمی توانید هر لباسی را بپوشید. پس یک هفته صبر کنید تا با چهره ای شاداب سر قرار بروید.

 تماشای فیلم‌های رمانتیک

دوران قاعدگی، شما را بسیار حساس می کند. ممکن است با شنیدن یک جمله یا تماشای یک فیلم آنچنان احساساتی شوید که اشک از چشم هایتان سرازیر شود. در واقع در این دوران، گریه کردن باعث می شود که دچار سردردهای ضربان دار بشوید. پس بهتر است از تماشای فیلم های رمانتیک خودداری کنید.  

دوش گرفتن

معمولا زنان در دوران قاعدگی، دوست دارند به حمام بروند و در زیر آب گرم کمی رلکس کنند اما بهتر است از رفتن به حمام آن هم در سه روز اول خودداری نمایید. این کار باعث می شود که زمان قاعدگی شما طولانی تر شده و حتی دچار عفونت شوید. بهتر است زمان دوش گرفتن شما در این دوران بسیار کوتاه باشد.

خوردن فست فود

کار هایی که نباید در زمان قاعدگی انجام  بدهید
مطمئنا خوردن همبرگرهای چرب همراه با سیب زمینی برای همه لذت بخش می باشد؛ اما بهتر است در این دوران سراغ غذاهای چرب و ناسالم نروید. خوردن غذاهای چرب، معده شما را اذیت می کند. اگر نمی خواهید علاوه بر دردهای عضلانی، نفخ هم تحمل کنید، پس پیشنهاد می کنیم غذاهای سبک بخورید.

 معاشرت با دیگران

کار هایی که نباید در زمان قاعدگی انجام  بدهید
لازم نیست برای اینکه در این دوران حس بهتری پیدا کنید از خانه خارج شوید. در زمان قاعدگی بدن شما بیشتر به استراحت نیاز دارد. اگر به یک مهمانی دعوت شدید، از دوستانتان عذر خواهی کرده و برنامه را کنسل کنید. در دوران قاعدگی، دراز کشیدن روی کاناپه و خوردن یک فنجان چای، بسیار لذت بخش تر از رفتن به یک مهمانی است.  

 کار کردن

زنان در این دوران به استراحت بسیار نیار دارند و کار کردن برای آنها دشوار است. اگر به خاطر شرایطشان، یک روز به آنها مرخصی می دادند، واقعا عالی می شد. اما تصور اینکه کار شرکت به خاطر دوران قاعدگی ما دچار مشکل شود هم خودش بسیار استرس آور است. حالا که خبری از مرخصی نیست؛ پس بهتر است کارهای عقب مانده نداشته باشیم تا حداقل در روز هایی که درگیر درد های عضلانی هستیم، فشار کاری کمتری داشته باشیم.

تمام شب را بیدار بودن

بهتر است در این دوران، زود به رختخواب بروید تا کمتر درگیر دردهای عضلانی باشید. پیشنهاد می کنیم قبل از خواب، چند موزیک آرامش بخش گوش دهید و کاملا رلکس کنید. استراحت کردن می تواند به شما در کاهش گرفتگی عضلات‌تان کمک کند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر