کاهو ( 2 )

کاهو اگر با سکنجبین و یا سرکه  مصرف شود اشتها آور بوده و از سبزیجاتی است که سبب می شود تا معده و روده پاک و تمیز گردد.

کاهو ( 2 )
چنانچه 60 گرم کاهو را به مدت یک ساعت در یک لیتر آب بجوشانند، این جوشانده می تواند یک داروی ملایم خواب آور برای افرادی باشد که از بی خوابی رنج می برند. همینطور ضماد پخته کاهو برای درمان آفتاب سوختگی مفید است. و کبد را از سموم و مواد غیر ضروری پاک و تمیز می گرداند. و نیز از جوشانده فوق می توان در هنگام اختلالت کبدی و درمان یرقان استفاده کرد.
کاهو زخم های مجاری ادرار و مثانه را درمان کرده و قوای جنسی را تقویت می کند. برای درمان سینه درد می توان از کاهو پخته بهره گرفت، چرا که بهترین ملین برای سینه است. و زنان شیرده برای اینکه بخواهند شیرشان زیاد شود، می توانند کاهو را پخته و میل کنند. کاهو همچنین ورم غدد لنفاوی را نیز درمان می کند.

کاهو ( 2 )
به دلیل آنکه انواع سبزیجات دارای سبزینه و کلروفیل هستند، می توان شیره آنها را گرفته و کاهو نیز از این امر مستثنی نیست. برای گرفتن شیره کاهو از برگهای خارجی استفاده می کنند، که بیشترین کلروفیل را دارا هستند.
کاهو ادرار آور بوده و برای بند آمدن ادرار نیز تجویز می شود. کاهو برای رفع انسداد مجاری طحال و کبد مفید است. همچنین کاهو می تواند افراد پریشان و عصبانی را آرام کرده، و برای آنها خوابی خوش و راحت ایجاد کند. بنابراین خوردن کاهو هر شب قبل از خواب برای این افراد توصیه می شود.

کاهو ( 2 )
برگهای سبز و تیره کاهو بیشتر از سایر برگهای آن دارای مقادیر زیادی ویتامین ث، آ و ب  است. و هر بیست گرم کاهو به اندازه سه کیلو کالری انرژی تولید می کند.

پرورش کاهو
چنانچه بخواهید کاهو را در خانه پرورش دهید می توانید به این طریق عمل کنید. به این صورت که ابتدا انتهای کاهو را از برگها جدا کرده و در ظرف گودی که آب در آن ریخته اید بگذارید.

کاهو ( 2 )

سپس منتظر باشید تا طبیعت کار خود را انجام داده، زیرا ریشه کاهو رشد می کند. به خاطر داشته باشید که این ظرف را باید در جایی قرار دهید که در معرض مستقیم نور آفتاب باشد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل گلدن ایج 2 استانبول

هتل هما 2 مشهد

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل کیمیا 2 قشم

هتل مارینا 2 قشم

مرکز تجاری سارینا 2 کیش

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد