کاپادوکیا کجاست؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

کاپادوکیا کجاست؟

یکی از مناطق تاریخی در ترکیه، کاپادوکیا است که در ناحیه آناتولی مرکزی قرار دارد. هر سال گردشگران و باستان شناسان بسیاری برای بازدید از این منطقه شگفت انگیز به ترکیه سفر می کنند. در ادامه شما را با این منطقه تاریخی آشنا می کنیم.

کاپادوکیا کجاست؟

تاریخ

در اواخر دوره برنز، کاپادوکیا با نام هتی (Hatti) شهرت داشت و مرکز قلمرو هیتی‌ها در خاتوشا به شمار می رفت. بعد از به پایان رسیدن حکومت هیتی‌ها، در کاپادوکیا حکومت ارباب رعیتی برقرار شد. در همان زمان قلعه‌هایی ساخته و بعد‌ها از آنها به عنوان مکانی برای نگهداری برده‌های خارجی استفاده گردید.

گردشگری امروز

این منطقه پر از جاذبه های دیدنی است و شامل شهر‌های نوشیر، کایسری، آکسارای و نیگده می باشد.

کاپادوکیا کجاست؟

مناطق دیدنی 

دره سرخ کاپادوکیا

یکی از زیبا‌ترین دره‌ی کاپادوکیا، دره سرخ می باشد که بین دو روستای گورمه و کاوسین قرار دارد. در میان صخره‌های رنگارنگ این دره، باغ‌های سرسبز، تاکستان‌ها و زمین‌های کشاورزی بسیاری وجود دارد که متعلق به کشاورزان بومی هستند. 

گورمه

روستای گورمه به عنوان زیبا‌ترین روستای جهان شناخته می شود. هر روز صبح بالن های هوایی بر فراز روستا به گردش در می‌آیند.

شهر زیرزمینی کایماکلی

یکی از جاذبه های دیدنی کاپادوکیا، شهر زیرزمینی است که قدمت آن به دوران بیزانس باز‌می‌گردد. در آن زمان مسیحیان برای در امان ماندن از حملات اعراب و ایرانیان این شهر را ساختند. این شهر دارای اتاق‌هایی زیرزمینی است که به وسیله‌ی تونل به یکدیگر متصل شده‌اند.

کاپادوکیا کجاست؟

موزه فضای باز زلو

این موزه ابتدا در قرن نهم به عنوان صومعه ساخته شد؛ اما در سال ۱۹۵۲ به دلیل فرسایش و خطر سقوط، ورود به آن ممنوع اعلام گردید. امروزه می توان از دو کلیسا در این موزه بازدید نمایید.

معبد اسکی گوموسلر

این معبد در ده کیلومتری شمال شرق شهر نیجده قرار دارد و قدمت آن‌ به قرن یازده می‌رسد. از دیگر جاذبه های دیدنی کاپادوکیا می‌توان به کایسری، اوانوس، اوچ حیصار، پسابگ، سوگانلی، کاوسین، دره‌ی ایهلارا و موزه‌ی فضای باز گورمه اشاره نمود.

آدرس

این منطقه زیبا در ترکیه در ناحیه آناتولی مرکزی قرار دارد.

مسیر دسترسی

شما می توانید همراه تور از این منطقه زیبا دیدن نمایید. هم چنین می توان به تنهایی و از طریق شهر های نزدیک خود را به این منطقه تاریخی برسانید. 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر