ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کشتی تایتانیک دوباره زنده می شود

کشتی تایتانیک دوباره زنده می شود

حدودا یک قرن از غرق شدن کشتی غول پیکر  افسانه ای تایتانیک می گذرد. کشتی ای که بسیاری از مردمان آن زمان آرزو داشتند که تا پیش از مرگ، حداقل برای یک بار هم که شده سوار بر تایتانیک به دل دریا بزنند و از مسافرت کردن با آن، نهایت لذت را تجربه کنند. دهه ها بعد بر اساس این اتفاق فاجعه بار و تلخ، فیلمی به کارگردانی جیمز کامرون ساخته شد که اقتباسی از این حادثه محسوب میشد. فیلم تایتانیک با بازی به یاد ماندنی لئوناردو دی کاپریو و کیت وینسلت، تماشاچیان زیادی را در سرتاسر دنیا با خود همراه ساخت.

هنوز هم بسیاری از ما زمانی که پوستری از فیلم تایتانیک می بینیم و یا صحنه هایی را که در آنها جک و رز در حال صحبت هستند، تماشا میکنیم ناخودآگاه به یاد داستان دوست داشتنی و بسیار زیبای این فیلم بغض میکنیم. حالا خبر رسیده که بعد از این افسانه به زیر آب رفته، کشتی دیگری در حال ساخته شدن است که به تایتانیک 2 مشهور است. کشتی ای که بر اساس همان طراحی تایتانیک اولیه ساخته شده و البته بسیار مدرن تر و مجهزتر است.

کشتی تایتانیک دوباره زنده می شود

کلایو پالمر، ثروتمند استرالیایی نخستین بار در سال 2012 بود که خبر ساخته شدن این کشتی را اعلام کرد.  آن زمان پالمر ادعا کرد که کشتی تایتانیک 2 تا سال 2015 آماده سفر کردن است اما گویا با جدی تر شدن پروسه ساخت تایتانیک2، زمان پایان پروژه هم به تعویق افتاده و حالا احتمال می رود که سال 2022، زمان قطعی اتمام پروژه باشد. کلایو پالمر برای به ثمر رسیدن این پروژه، بودجه ای بالغ بر پانصد میلیون دلار را در نظر گرفته و همین مبلغ هنگفت میتواند وسعت ابعاد پروژه تایتانیک 2 را به ما ثابت کند.

کشتی تایتانیک اولیه در قرن گذشته تنها یک مسیر داشت و آن هم رفتن از ساوت همپتون به شهر نیویورک بود. حالا طبق گفته های کلایو پالمر، تایتانیک 2 هم قرار است در همان مسیر اصلی حرکت کند اما به دلیل جذابیت هایی که تماشای تایتانیک 2 برای مردمان هر سرزمینی دارد، مطمئنا این کشتی غول پیکر مسیرهای فرعی دیگری را نیز طی خواهد کرد تا شاید بتواند مسافرین و البته تماشاچیان بیشتری را جذب خود کند.

کشتی تایتانیک دوباره زنده می شود

کشتی اولیه تایتانیک آخرین سفر خود را حین رفتن از ساوت همپتون به نیویورک انجام داد و در بین این راه به زیر آب رفت و حدودا 1500 نفر را نیز همراه با خود به زیر آب برد و غرق کرد. حالا تایتانیک 2 نیز از دبی به آب خواهد افتاد و به ساوت همپتون می رود تا سفر ناتمام مدل پیشین خود را تکمیل کند. حالا باید دید مسافرین دریایی همچنان جرات و شجاعت لازم را برای سفر کردن با کشتی تایتانیک خواهند داشت؟!

بد نیست که از اصل قضیه و ماجرای غرق شدن تایتانیک اصلی هم اطلاعاتی را ارائه کنیم. آوریل سال 1912 بود که تایتانیک اولین سفر خود را آغاز کرد و قرار بود که 2224 نفر را سوار بر عرشه به شهر نیویورک ببرد. در همان زمان هم بدلیل گرم شدن دمای زمین، تعداد زیادی از کوههای یخ از سمت قطب جنوب آب شده و در زیر دریا به حرکت درآمده بودند. اما از شانس بد مسافرین، این کوه های یخ دقیقا در مسیری قرار گرفته بودند که تایتانیک قرار بود به همراه 2224 نفر آن را طی کند. البته مسئولین کشتی از ماجرا به حرکت درآمدن کوههای یخ زیر دریا مطلع بودند اما چون احتمال رخ دادن حادثه را صفر می دانستند، اجازه به راه افتادن تایتانیک را صادر کردند.

کشتی تایتانیک دوباره زنده می شود

طبق گفته های شاهدین نجات یافته، زمانی که هدایت کنندگان تایتانیک متوجه شدند که در حال نزدیک شدن به کوه یخ هستند، تمام تلاش خود را برای تغییر مسیر کشتی انجام دادند اما نهایتا از پس انجام این کار به درستی برنیامدند و تایتانیک به کوه یخ برخورد کرد. پس از این حادثه 1514 نفر از مسافرین و کارکنان تایتانیک به زیر آب رفتند و غرق شدند. اما دلیل کشته شدن این تعداد زیاد از مسافرین و خدمه های تایتانیک، کم بودن تعداد قایق های نجات در این کشتی بوده است. اینکه یک کشتی به این عظمت و تعداد بالای افراد داخل آن، فقط 20 قایق نجات داشته باشد نشان دهنده کم توجهی مسئولین تایتانیک به مساله امنیت مسافرین بوده است.

کشتی تایتانیک دوباره زنده می شود

حالا کلایو پالمر اعلام کرده است که تعداد مسافرین و خدمه ای که تایتانیک 2 حمل خواهد کرد، دقیقا به همان تعداد کشتی نخستین است. مدل جدیدتر تایتانیک اگرچه در طراحی و مدل ساخت دقیقا بر اساس مدل پیشین ساخته شده؛ اما بسیار مدرن تر و مجهز تر از آن خواهد بود. کابین های تایتانیک 2 در سه سطح درجه 1و درجه 2 و درجه 3 به مسافرین تحویل داده می شود. جالب است که حتی دکوراسیونی هم که در این کشتی به چشم میخورد دقیقا مشابه تایتانیک افسانه ایست. طبق مشاهدات، کلایو پالمر تمام تلاش خود را برای زنده کردن خاطرات و نوستالژی های مربوط به تایتانیک انجام داده است.

 کشتی تایتانیک دوباره زنده می شود

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل تایتانیک بیزینس استانبول

هتل تایتانیک سیتی استانبول

هتل تایتانیک پورت استانبول

هتل تایتانیک بیچ آنتالیا

هتل تایتانیک دلوکس آنتالیا

هتل می تاور مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد