کشورهایی با شادترین مردم جهان - 5.0 out of 5 based on 1 vote

کشورهایی با شادترین مردم جهان

کشورهایی با شادترین مردم جهان

در سراسر دنیا، کشورهایی وجود دارند که مردمان آن بسیار شاد هستند. طبق تحقیقاتی که بین 52 کشور انجام شده، ده کشور را به عنوان شادترین کشورهای دنیا معرفی کرده اند. با آژانس چهارفصل همراه باشید تا شما را با این کشورها آشنا کنیم.

رتبه دهم: استرالیا | Australia

کشورهایی با شادترین مردم جهان

دلایل زیادی در کشور استرالیا وجود دارد که باعث شده مردمان شادی داشته باشد. این کشور رتبه دهم را در میان شادترین مردم جهان به خود اختصاص داده است. پایین بودن نرخ بیکاری، بالا ترین دستمزد، ثبات اقتصادی و رونق بالای تجاری، نرخ پایین بیماری، امید به زندگی بالا، سیستم بهداشتی کامل، ارائه خدمات پزشکی عالی، سیستم آموزشی منظم و برنامه ریزی شده، امکانات مناسب برای زیرساخت ها و یک محیط کاملا تمیز برای زندگی، عواملی است که استرالیا را در این لیست قرار داده است.

رتبه نهم: سوئد | Sweden

کشور سوئد رتبه نهم را در میان کشورهایی با شادترین مردم جهان دارد. البته این کشور تا دو سال گذشته رتبه پنجم را در این لیست از آن خود کرده بود اما هم اکنون به رتبه نهم تقلیل یافته است. دلیل این موضوع این است که مردم سوئد از نحوه اداره کشور و شرایط زندگی خود ناراضی هستند اما با این وجود این کشور به دلیل ثبات اقتصادی و رونق بالای تجاری، در این لیست قرار دارد.

رتبه هشتم: نیوزیلند | New Zealand

عواملی که باعث شده این کشور در لیست شادترین مردمان جهان قرار بگیرد، شامل پایین بودن نرخ بیکاری، بالا بودن دستمزد، موقعیت خوب شغلی و پایین بودن آلودگی محیط و رضایت مردم از سطح کیفیت آب می باشد.  

رتبه هفتم: کانادا | Canada

کشورهایی با شادترین مردم جهان

کانادا به دلایل مختلف از جمله، ثبات اقتصادی، بالا بودن درآمد سالانه، امکانات و خدمات بهداشتی و درمانی، امنیت اجتماعی، تعادل میان کار و زندگی، دولت های کارآمد و مسئولیت پذیر، در لیست شادترین مردم جهان قرار دارد. هم چنین امید به زندگی در کشور کانادا بسیار بالا بوده و روابط اجتماعی قوی نیز دارند.

رتبه ششم: هلند | The Netherlands

یکی از بهترین کشورها برای اقامت در جهان، هلند است. اکثر مردمان این کشور از شرایط زندگی خود راضی هستند. ساعت کاری کم و نرخ بالای دستمزدها، این فرصت را به مردم می دهد که از زندگی خود لذت ببرند. همچنین بهترین شرایط زندگی و تحصیل برای کودکان، فراهم شده است. هلند، رتبه ششم را در میان کشورهایی با شادترین مردم جهان دارد.

رتبه پنجم: سوئیس | Switzerland

کشورهایی با شادترین مردم جهان

کشور سوئیس، در لیست شادترین کشورهای جهان قرار دارد. عواملی چون درآمد بالا و ساعات کاری کم باعث شده که مردم این کشور، بتوانند از زندگی خود لذت ببرند. به علاوه حس خوش بینی مردم این کشور، یکی از عوامل دیگری می باشد که آنها را به مردمان شاد تبدیل کرده است. هم چنین مردم این کشور از سلامتی کامل و امکانات زیربنایی خوبی برخوردار هستند که به آن ها امکان زندگی سالم و راحت را می دهد.

رتبه چهارم: ایسلند | Iceland

کشور ایسلند با اینکه جزو سردترین کشورهای جهان به شمار می رود ولی در میان کشورهایی با شادترین مردم جهان قرار دارد. صلح و امنیت اجتماعی و همچنین سالم و ثروتمند بودن از عواملی است که باعث شده این کشور رتبه چهارم در این لیست را از آن خود کند. همین طور، ایسلند دارای ثروت های طبیعی و پاکیزه ای می باشد که سطح رضایت شهروندانش را افزایش داده است.

رتبه سوم: دانمارک | Denmark

اکثر مردم دانمارک بدون هیچ چشم داشتی به افراد نیازمند کمک می کنند. مردمان این کشور به دلیل اعتماد و آسوده خاطری در لیست شادترین مردم جهان قرار گرفته اند. هم چنین از عوامل دیگر می توان به امنیت بالا و پایین بودن آمار جرم و جنایت در این کشور اشاره کرد.

رتبه دوم: نروژ | Norway

کشور نروژ یکی از صلح طلب ترین کشور های جهان می باشد که مردم آن بسیار آرامش دارند. جمعیت این کشور، بسیار کم است و به همین دلیل، باعث شده ثروت و البته منابع طبیعی به یک میزان در اختیار تمام مردم نروژ قرار بگیرد. خدمات و امکانات سلامتی، امید به زندگی، پایین بودن آمار جرم و جنایات و شرایط خوب تحصیلی، نروژ را تبدیل به دومین کشوری دارای شادترین مردم جهان نموده است.

 رتبه اول: فنلاند | Finland

کشورهایی با شادترین مردم جهان

رتبه اول در لیست شادترین مردمان جهان، متعلق به کشور فنلاند است. این کشور با اینکه دارای آب و هوایی سرد می باشد ولی شادترین مردم جهان را دارد. در واقع مهربانی و صمیمی بودن مردم فنلاند، جایگزین آب و هوای سرد و تاریک این کشور شده است. ثبات اقتصادی و امنیت، حقوق بالا، دولت های کارآمد، سطح پایین فساد و میزان بالای سواد، عواملی است که باعث شده این کشور در لیست شادترین مردمان جهان قرار بگیرد. شاید جالب باشد که بدانید، شکاف اجتماعی و جامعه طبقاتی میان جمعیت فنلاند نیز بسیار پایین است.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تماس با ما

هتل جهان مشهد

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر