کشورهایی برای تماشای شفق قطبی - 5.0 out of 5 based on 1 vote
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کشورهایی برای تماشای شفق قطبی

اگر عاشق عکس گرفتن از سوژه های خاص هستید، پیشنهاد می کنیم به نواحی قطبی سفر کنید. شما در این نواحی، شانس دیدن شفق قطبی را خواهید داشت. در این مقاله قصد داریم تا کشورهایی را به شما معرفی کنیم که می توانید این پدیده را تماشا کنید.

پدیده ی شفق قطبی چیست؟

کشورهایی برای تماشای شفق قطبی
در زمان طوفان های خورشیدی، از خورشید ذرات الکتریکی منتشر می شود که موجب به وجود آمدن پدیده شفق قطبی می گردد. میدان مغناطیسی، ذرات را به سمت قطب های زمین می فرستد و به دلیل گازهای متفاوت اتمسفر زمین، رنگ های متمایزی ایجاد می شود. بهترین زمان برای تماشای این پدیده، اوایل شهریور تا اواخر فروردین است. اگر می خواهید این پدیده شگفت انگیز طبیعی را از نزدیک مشاهده کنید می توانید به یکی از شهرهای زیر سفر نمایید.  

ابیسکو (Abisko)، سوئد

ابیسکو دارای آب و هوای خاصی است که بهترین مکان برای تماشای شفق قطبی می باشد. دریاچه Torneträsk در این منطقه، باعث شده که آب و هوای این ناحیه با همه نواحی اطراف فرق داشته باشد و به همین دلیل بهترین مکان برای دیدن شفق های قطبی به شکل هاله نور، مارپیچ، کمان و حلقه می باشد.

ناحیه Luosto، فنلاند

این ناحیه، یکی دیگر از مکان هایی است که می توانید شفق های قطبی را آنجا مشاهده کنید. البته از دیگر جاذبه های این منطقه می توان به نواحی جنگلی وحشی و بکر و همنیطور معدن آمیتیست نیز اشاره کرد. تماشای شفق قطبی در کنار این جاذبه ها، این پدیده را دیدنی تر کرده است. هم چنین برای دیدن شفق قطبی می توانید به نزدیکی دریاچه ایناری بروید. اسکی کردن یا اسنومبیل در امتداد این شفق های رویایی، مطمئنا جزء خاطرات فراموش نشدنی شما محسوب می شود.

ایسلند

شما در تمام نقاط ایسلند، شانس دیدن شفق قطبی را دارید. شما زیباترین شفق های قطبی را می توانید در نزدیکی ساحل مشاهده کنید. هم چنین در شب های تاریک و بدون ابر، به پارک ملی دینگوتلیر سری بزنید تا بتوانید نورهای درخشانی که از بالای سرتان حرکت می کنند را ببینید. بزرگ ترین دریاچه کشور در همین ناحیه واقع شده و تماشای انعکاس این نورها روی سطح دریاچه بسیار شگفت انگیز است. اگر به دنبال بهترین عکس های شفق قطبی هستید، پیشنهاد می کنیم به ایسلند سفر کنید.

کشورهایی برای تماشای شفق قطبی

سیبری، روسیه

نواحی شمالی روسیه، بهترین مکان برای تماشای شفق های قطبی می باشد. البته این مناطق بسیار سرد هستند، اما تماشای شفق های قطبی، ارزش یخ زدن را دارند. سیبری به دلیل آلودگی نوری کمتری که دارد، دارای شب های تاریک و طولانی است. هم چنین کمربند شفق قطبی( مکانی که گازهای خورشیدی با میدان مغناطیسی زمین برخورد می کنند) هم از این ناحیه عبور می کند که باعث می شود این پدیده زیبا را به راحتی مشاهده کنید.

شهر فربنکس (Fairbanks)، آلاسکا

بهترین زمان برای تماشای شفق قطبی در شهر فربنکس، در ماه های شهریور تا اسفند می باشد. فقط کافی است یک هفته در این شهر بمانید تا بتوانید این پدیده شگفت انگیز را از نزدیک ببینید.

کشورهایی برای تماشای شفق قطبی

استان آلبرتا (Alberta)، کانادا

دریاچه سوپریور و دیگر نواحی آلبرتای شمالی، یکی از مکان هایی می باشند که می توانید این پدیده ماورائی را ببینید. شما در سفر به کانادا، علاوه بر تماشای شفق قطبی، می توانید از دیگر جاذبه های دیدنی لذت ببرید.

شهر ترومسو (Tromsø)، نروژ

نروژ در بالای مدار قطبی شمال قرار دارد و شهر ترومسو یکی از مکان هایی است که می توانید شفق قطبی را آنجا مشاهده کنید. این شهر دارای آب و هوای ساحلی و ملایمی است و به همین دلیل نسبت به مکان های دیگر به راحتی می توانید این پدیده را ببینید. از دیگر جاذبه های این شهر می توان به سورتمه سواری و تماشای گوزن های شمالی اشاره کرد.

ناحیه کولویوک (Kulusuk)، گرینلند در دانمارک

روز های شهر گرینلند بسیار کوتاه هستند و سریع شب فرا می رسد. به محض تاریک شدن هوا، شفق های قطبی تماشایی دیده می شوند. گرینلند بهترین مکان برای دیدن این پدیده می باشد.

کشورهایی برای تماشای شفق قطبی

شهر ابردین (Aberdeen)، اسکاتلند

اسکاتلند دارای شرایط آب و هوایی معتدلی نمی باشد و به همین دلیل همیشه امکان دیدن شفق های قطبی وجود ندارد. اما ممکن است شانس دیدن این پدیده را در شب های بدون ابر زمستان داشته باشید.

جزایر فارو (The Faroe Islands)، دانمارک

دانمارک در شمال اسکاتلند واقع شده و دارای شرایط آب و هوایی مشابه جزایر بریتانیا است. شما در این جزایر، می توانید شفق های قطبی تماشایی را مشاهده کنید.

کشورهایی برای تماشای شفق قطبی

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد