کمر درد (2)

کمر دردها گاهی بر اثر گودی کمر ایجاد می شوند،  که البته فقط یک نوع شایع آن می باشد،  ولی عوامل دیگری در بروز کمر دردها دخیل هستند که در این مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد

کمر درد (2)

علت های به وجود آمدن کمر درد:
کمر درد مکانیکی: شامل آن دسته از بیماری هایی بوده و هستند، که در اثر یک عامل مکانیکی مانند ضربه،  حرکات فیزیکی نادرست، کمبود قوام کمر یا فشار فیزیکی به ستون فقرات کمری و یا در اثر بد قرار گرفتن بدن در حالت ایستاده و یا نشسته ایجاد می شود. که نود درصد بروز کمر درد به وجود می آورند، و به راحتی هم قابل پیشگیری می باشند.

کمر درد (2)
کمر درد ناشی از آپاندیسیت: آپاندیس زائده ای در انتهای روده است.  که در کنار کلیه قرار دارد. و بر اثر عفونی شدن ممکن است که آسیب ببیند،  که علاوه بر تهوع و سرگیجه علامتی از جمله کمر درد را به همراه دارد.

کمر درد (2)
دردهای رحمی: در خانم ها درد های کمر گاهی به علت عفونت های رحمی و یا انقباضات رحمی در  هنگام عادت ماهیانه و یا کیست های تخمدانی بروز می کند. که منجر به کمر درد می گردد. که بیشتر خانم ها آن را با دیسک کمر اشتباه می گیرند، که می تواند بر اعصاب کمری فشار برآورد. گاهی درد پایین ستون فقرات بر اساس وضعیت آنتومترویوس که در آن بعضی از بافتهای روی لگن رشد کرده،  دچار درد در ناحیه کمری می شود.
آئورت شکمی: اگر به علت های ناشناخته دیواره آئورتی در شکم ضعیف شود.  درد ناشی از آن علاوه بر شکم بر قسمت پشت کمر هم می رسد، که این عارضه در افراد سیگاری،  نارسایی های کلیوی و یا افراد سال به بالا بیشتر به وجود می آید که منجر به ایجاد درد کمر می شود که باید در این مورد نیز فرد مبتلا تحت نظر پزشک قرار گیرد.

کمر درد (2)
پوکی استخوان: این بیماری به علتی که اکثر علائم خود را نشان نمی دهد، خاموش بوده و در افرادی که این بیماری به صورت خاموش است کمردرد بیشتر بروز می کند. در این بیماری که بافته ی سفت و سخت استخوانها به راحتی پوک می شوند شکننده و به راحتی می شکنند. پس از شکسته شدن هم ترمیم بافت به سختی صورت می گیرد.

کمر درد (2)

این بیماری گاهی با ترک خوردگیهایی به همراه است که شخص متوجه نمی شود، که همین ترک خوردگیها باعث خم شدن ستون فقرات و کوتاهی قد و در نهایت درد در کمر می گردد. درد کمری که در اثر پوکی استخوان به وجود می آید، معمولا در ناحیه و یا پایین ستون فقرات است که فرد باید با مراجعه به پزشک و استفاده دارویی از گسترش آن جلوگیری کند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

ساحل کمر آنتالیا

قصه های من و خواهرم (2)

سارا و مهمان کوچک (2)

مکانهای تاریخی شهر کرمانشاه و پیشینه آنها (2)

کمر درد

بهترین جاذبه های گردشگری شهر پکن (2)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد