کمر درد (3)

برخی از مواردی که باعث کمردرد می شوند، در پیش گفته شد و دراین مطالب به ادامه علت های دیگر آن می پردازیم.

کمر درد (3)

آرتریت یا ورم مفاصل: این بیماری نیز دردهایی شبیه کمر درد دارد؛ و علت آن به دلیل فشارهایی است که به کمر وارد می شود، که علاوه بر درد کمر علائمی نظیر تورم،  خشک و سفت شدن درد مفاصل دارد. در این بیماری غضروف بین دو مهره از بین می رود و با از بین رفتن این غضروف درد در ناحیه ستون فقرات ایجاد شده و کمر درد صورت می گیرد.

سنگ کلیه: برخی از مواد شیمیایی در کلیه به دلیل عدم دفع، چیزی شبیه سیمان را در کلیه به وجود می آورد، که کریستالی شده و سنگ را تشکیل می دهند؛ و وقتی بخواهند از مجاری ادراری عبور کنند، درد ایجاد کرده و باعث کمر درد می شوند.  که از ناحیه شکمی و تا پشت کمر ادامه دارد. این درد بدترین نوع کمر درد است که علاوه بر درد، تهوع و سرگیجه را نیز به همراه دارد

کمر درد (3)

درمان کمردرد
برای درمان کمر درد ابتدا نباید فورا به سراغ دارو رفت. زیرا که مطالعات نشان می دهد مصرف داروها فقط مدت طولانی شدن کمر درد را محدود می کند. و تاثیری در درمان کمر درد نمی گذارد.

کمر درد (3)
کمر درد ها بر اساس درمان به دو دسته تقسیم می شوند:
دسته اول کمر درد های غیر اختصاصی هستند، که کوتاه مدت بوده و فرد به یاد نمی آورد که اتفاق خاصی برایش افتاده است. که این نوع کمر درد ها را می توان با انجام کارهایی نظیر کمپرس، اصلاح فعالیتهای جسمی، تمرینات خاص ورزشی درمان کرد.
دسته دوم کمر درد هایی می باشد که در نتیجه فشار روی یک عصب نخاعی به وجود می آیند، که در این مورد باید به پزشک معالج مراجعه و آن را درمان نمود.

کمر درد (3)

به طور کلی درمان سیاتیک با اضافه وزن و همینطور کارهای خانگی ارتباط مستقیم دارد. و می توان گفت عادت های رفتاری می تواند در بروز مواردی مثل کمر درد نقش اصلی را ایفا کند. برای بهتر کردن بهبود زندگی بهتر است که افراد روشهای پیشگیری از کمر درد، نظیر ورزش کردن، راست ایستادن، درست خوابیدن و این قبیل اعمال  را در سبک روزانه خود به صورت عادت در آورند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

ساحل کمر آنتالیا

قصه های من و خواهرم (3)

کمر درد

راهنمای سفر به فلورانس (3)

دیدنی های تاریخی شهر یزد (3)

جاذبه های گردشگری مونیخ آلمان (3)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد