بی دقتی در کودکان

بی دقتی در کودکان

باید این را بدانید که هیچ کودکی دوست ندارد بی دقت باشد و باید ببینید دلیل این رفتار او چه می باشد. چرا دائم همه چیز را فراموش می کند؟ چرا اشیاء را می شکند؟ و چرا به کارهایش فکر نمی کند و باعث اشتباهات زیادی می شود؟ برای اینکه بی دقتی در فرزندتان کمتر شود احتیاج به کمک شما دارد با مطالعه این قسمت می توانید راه حل هایی را برای کاهش بی دقتی در فرزندتان بدست بیاورید و استفاده کنید.

برای کاهش بی دقتی فرزندم چه کنم؟

بی دقتی در کودکان

1.شرکت در کلاس هایی برای بلوغ جسمی کودکان: بعضی از بچه ها هماهنگی بدنشان کندتر از دیگر بچه ها صورت می گیرد و یا ممکن است بچه سر به هوایی باشد برای رفع این مشکل می توانید او را به کلاس های ورزشی از جمله ژیمناستیک، ورزش های رزمی و فعالیت های دیگر بفرستید تا با انجام این کارها هماهنگی اعضای بدن او بهبود یابد.

2.بی نظمی آنها را اصلاح کنید: گاهی بی دقتی برخی کودکان نتیجه بی انضباطی آنها می باشد برای حل این مشکل می توانید برای او یک دفترچه و یا تقویم تهیه کنید تا کارهای روزانه خود را در آن بنویسد و به اینصورت با مراجعه به دفترچه و یا تقویم کارهایش را فراموش نمی کند. تقویم را می توانید روی میز و جلوی دید او قرار دهید و آن را به قسمت هایی از جمله کارهای خانه، تکالیف، و دیگر مسئولیت های فرزندتان جدول بندی کنید.

بی دقتی در کودکان

3.نگذارید در انجام کارهایش عجله کند: باید کودکان بیاموزند که مهم این نیست که کار آنها سریع انجام شود بلکه مهم این است که کارشان با کیفیت و دقت لازم انجام شود بنابراین ممکن است کودک شما عجول باشد و بخواهد کارش را سریع به پایان برساند در این حالت از او کیفیت کار را بخواهید و بگویید زمان انجام کار برای شما مهم نمی باشد. و حتی می توانید او را به انجام کاری که نیاز به تلاش و صرف وقت زیاد دارد، تشویق کنید. مانند درست کردن لگو و یا پازل و... زمانی که کودک متوجه شود انجام کار با دقت بسیار با ارزش تر از کار سریع و با عجله و در زمان کم است، از این به بعد تلاش می کند کارش را با دقت بیشتری انجام دهد.

4.کارهای فرزندتان را کمتر کنید: گاهی برخی از بچه ها کارهای بسیاری از جمله تکالیف مدرسه، کارهای کلاس های هنری، کارهای کلاس های ورزشی و کارهایی با دوستان و غیره بر عهده دارند که در اینصورت به نظر شما بی نظم و بی دقت به نظر میرسد، شما می توانید با کم کردن مشغله فکری آنها به افزایش دقت آنها کمک کنید زیرا اینگونه بهتر می تواند کارهایش را کنترل کند و بنابراین با دقت بیشتری انجام می دهد.

کلیک ها: 0

رفع بی حوصلگی و کسلی در کودکان

رفع بی حوصلگی و کسلی در کودکان

معمولا اکثر بچه ها از اینکه کاری برای انجام دادن ندارند شکایت دارند و ناراحت هستند و به قول خودشان حوصلشان سر رفته است. اما اگر دقت کنیم میبینیم که او به اندازه یک فروشگاه اسباب بازی دارد و یا در خانه ای زندگی می کنید که حیاط بزرگی دارد. ولی با این وجود باز هم از بی حوصلگی شکایت می کند. می دانید دلیل این بی حوصلگی و کسلی کودکتان چیست؟ این کسلی به این دلیل رخ می دهد که او یاد نگرفته است از انرژی خلاقانه خود برای پر کردن زمان هایی که دارد استفاده کند. در ادامه این مقاله در مورد این که چه کار کنیم تا فرزندمان بتواند خودش وقت اضافی اش را پر کند و کارهای خلاقانه انجام دهد، صحبت خواهیم کرد و پیشنهاد هایی برای شما خواهیم داشت.

راه کارهای مناسب برای اینکه فرزندم در خانه بی حوصله نشود ؟

رفع بی حوصلگی و کسلی در کودکان

1.فهرستی از ایده های مختلف به او بدهید: دادن ایده های مختلف برای انجام دادن بازی های مختلف می تواند آن ها را سرگرم کند، اما گاهی ممکن است ایده های شما برای فرزندتان زیاد جالب به نظر نرسد بنابراین می توانید از او با مهربانی بخواهید در کارهای خانه به شما کمک کند شاید این راه حل مناسبی برای ایجاد یک فهرست از ایده ها باشد.

2. میزان تماشای تلویزیون و بازی های کامپیوتری را کاهش دهید: در طول روز یادداشت کنید که چه میزان تلویزیون تماشا می کند و یا خود را با بازی های کامپیوتری مشغول می کند. این فعالیت ها باعث می شود خلاقیت کودک شما کم شود. اگر شما متوجه شدید که در طول روز فرزندتان زیاد مشغول تماشای تلویزیون و یا بازی با کامپیوتر می باشد باید کاری کنید که مدت زمان این کارها کم شود زیرا در اینصورت است که کودکان بیشتر از زمان خود برای فعالیت های خلاقانه استفاده می کنند.

رفع بی حوصلگی و کسلی در کودکان

3.سرگرم کردن کودک و ایجاد خلاقیت: می توانید کودک خود را با انواع فعالیت های ورزشی و سرگرمی مشغول کنید که در آن می تواند فعالیت های خلاقانه ای ایجاد کند.

4.اگر دائما فرزندتان با شما سرگرم بوده است باید تغییری در وضعیت انجام دهید: اگر از آن دسته والدین می باشید که فرزندتان با شما بازی می کند و منبع سرگرمی فرزندتان هستید باید بگویم کا تغییر دادن این وضعیت بسیار مشکل می باشد. اما باید یواش یواش این کار را انجام دهید برای تغییر وضعیت می توانید فرزندتان را مشغول فعالیتی خارج از خانه بکنید و بعد او را در انجام فعالیت های دیگر شریک کنید.

رفع بی حوصلگی و کسلی در کودکان

5.توجهی به شکایات او نکنید: کودکان در زمان بی حوصلگی معمولا از خود صداهایی مانند: «اووم»، «آه» و «اوه» می کنند و شروع به غر زدن می کنند در اینصورت نباید به آنها توجه کنید. وقتی او متوجه شود که شما به او توجهی نمی کنید و غر زدن های او برای شما اهمیتی ندارد کم کم به دنبال کاری برای انجام دادن می گردد.

6.ایجاد فهرستی از انجام کارها در مواقعی که بی حوصله می شود: می توانید زمانی که سرحال است به او پیشنهاد بدهید که یک فهرست از انجام کارهایی که می توانند او را سرگرم کنند تهیه کند و به دیوار اتاقش و یا جای مناسب دیگر بچسباند و زمانی که حوصله اش سر رفت به آن رجوع کند و خود را سرگرم کارهای دیگری بکند.

کلیک ها: 0

چرا فرزندم در زمان بازی نسبت به صدا کردنم بی اعتنا می باشد؟

چرا فرزندم در زمان بازی نسبت به صدا کردنم بی اعتنا می باشد؟

اگر فرزند شما زمانی که شما صدایش می کنید جواب شما را ندهد و شما با صدای بلند تر و با عصبانیت بیشتری او را صدایش کنید به این نتیجه خواهد رسید که نسبت به شما بی توجه باشد و این کار را بهترین راه حل میبیند. بنابراین به گونه ای رفتار خواهد کرد که انگار درون گوشش یک پنبه قرار گرفته است و اصلا صدای شما را نمی شنود. نتیجه می گیریم که این رفتار ما است که باعث می شود کودکانمان زمانی که صدایشان می کنیم دیر جواب ما را بدهند. بنابراین چه رفتارهایی باید انجام دهیم تا کودکانمان زمانی که صدایشان می کنیم جواب ما را بدهند؟ در ادامه راهکارهایی به والدین پیشنهاد شده است.

چرا فرزندم در زمان بازی نسبت به صدا کردنم بی اعتنا می باشد؟

1.نگذارید عادت به جواب ندادن بکند: اگر شما برای چند بار فرزندتان را صدا کنید و او جوابی به شما ندهد و زمانی که دلش خواست جواب بدهد برای او عادت می شود که نسبت به شما بی توجه باشد. بنابراین در این حالت ببینید کجا نشسته است اگر در جایی بود که می توانستید او را ببینید او را صدا کنید و بعد از اینکه صدایش کردید و جوابی نداد به سمتش بروید و به او بگویید دوست دارم وقتی شما را صدا می کنم به پیشم بیایی و بعد دست کودکتان را گرفته به محلی که دوست داشتید بیاید هدایتش کنید. اگر این کار را چند بار جلوی دوستانش انجام دهید تغییری در رفتار او مشاهده خواهید کرد.

چرا فرزندم در زمان بازی نسبت به صدا کردنم بی اعتنا می باشد؟

2. الگوی مناسبی باشید: از آنجایی که بچه ها از بزرگترهای خانواده هر چه می بینند یاد می گیرند و تکرار می کنند بنابراین به رفتار خودتان و بزرگترهای خانواده در زمانی که کسی صدایشان می کند توجه کنید و اگر لازم است تغییراتی در رفتار خود بدهید به صورتی که الگوی خوبی برای فرزندتان باشید. و زمانی که کسی شما را صدا می کند از جملاتی مانند یک دقیقه صبر کن و ... استفاده نکنید زیرا فرزندان یاد می گیرند سریع پاسخ شما را ندهند.

3.به او فرصت بدهید: اکثر بچه ها زمانی که مشغول بازی کردن هستند برایشان سخت است که از یک فعالیتی که دارند انجامش می دهند تغییر فعالیت و مکان بدهند. بنابراین به جای اینکه به فرزندتان بگویید:«عزیزم، بیا اینجا» به او یک فرصت بدهید و بگویید: «عزیزم، پنج دقیقه دیگر بیا اینجا» و بعد چند دقیقه بگویید:«دو یا سه دقیقه دیگر بیا اینجا» و بعد از دو یا سه دقیقه بگویید:«عزیزم الان بیا» ویک دقیقه صبر کنید اگر نیامد به سمت او بروید و دستش را بگیرید و بگویید دوست دارم زمانی که صدایت می کنم بیایی پیشم.

چرا فرزندم در زمان بازی نسبت به صدا کردنم بی اعتنا می باشد؟

4.به او نشان دهید که علاقه او را به ادامه بازی تایید می کنید: زمانی که فرزندتان دارد در استخر آب بازی می کند به او بگویید می دانم که دوست داشتی تا شب در استخر بمانی و آب بازی کنی اما الان وقت رفتن است و باید حوله ات را بگیری و بروی، به اینصورت که جمله ایی محکم بگویید که سبب شود او از شما اطاعت کند و همچنین به او نشان دهید که در مورد علاقه او به ادامه بازی باخبر هستید.

5.از یک وسیله برای صدا کردن او استفاده کنید: می توانید از یک ساعت شماطه دار و یک زنگوله کوچک و یا هر چیزی که به ذهنتان میرسد و مناسب برای صدا کردن او می باشد، برای صدا کردن او استفاده کنید و قانونی بگذارید که زمانی که صدای آن را شنیدی یک دقیقه فرصت داری و یا می توانی تا 60 بشماری و بعد بیایی و اگر این کار را انجام نداد و یا دیرتر از زمانی که توقع داشتید پیش شما آمد او را تنبیه کنید. البته این را فراموش نکنید که نباید تنبه سختی باشد مثلا او نمی تواند در هنگام خوردن غذا دسر مورد علاقه اش را بخورد و همچنین از قبل راجع به تنبیه به او بگویید و او از تنبیه در مقابل اشتباهی که انجام داده از قبل باخبر باشد.

کلیک ها: 0

بی احترامی کودکان به بزرگترها

بی احترامی کودکان به بزرگترها

بی احترامی کودکتان ممکن است باعث شود شما بسیار عصبانی شوید اما باید این را بدانید بی احترامی کودک نشانه از این است که فرزند شما درک صحیحی از این که شما مسئول او هستید ندارد. شما باید در این مورد بسیار صبور باشید و رفتاری کنید تا ارتباط خود با فرزندتان را بهتر کنید در این مقاله راجع به این موضوع بحث خواهیم کرد و راه حل هایی را برای شما پیشنهاد می کنیم تا شما بتوانید با انجام این راه حل ها رفتار نامناسب فرزندتان را اصلاح کنید و بعد از آن فرزندی مؤدب در خانه داشته باشید.

راه حل های برای جلوگیری از بی احترامی کودکان به بزرگترها

بی احترامی کودکان به بزرگترها

1.در این قسمت می خواهیم 5 قدم را به شما پیشنهاد کنیم که این پنج قدم را از همین الان شروع کنید و انجامش بدهید:

قدم اول: کاری کنید که شما در موضع قدرت باشید و این توقع را هم از فرزندتان داشته باشید که از دستورات شما پیروی کند.

قدم دوم: یک فهرست تهیه کنید که در آن تنبیه هایی مناسب با رفتارهای بد در این فهرست باشد که در مواقعی که با بد رفتاری او مواجه شدید بدانید چه تنبیهی مناسب و بهتر است با آن رفتار اشتباه انجام دهید.

قدم سوم: در زمان هایی که با فرزندتان هستید این نکته را بدانید که کمتر حرف بزنید و بیشتر عمل کنید و زمانی که به فرزندتان چیزی می گویید حتما در انجامش مصمم باشید.

قدم چهارم: بر طبق آنچه برنامه ریزی کرده اید پیش بروید.

قدم پنجم: رفتارهای مناسب را به او بگویید تا یاد بگیرد و همچنین الگوی مناسبی برای او باشید و خودتان نیز رفتار درست را انجام دهید، تا از شما نیز رفتار درست را یاد بگیرد.

بی احترامی کودکان به بزرگترها

2.خودتان در زمان عصبانیت درست رفتار کنید: زمانی که عصبانی هستید سعی کنید بر روی رفتار خود کنترل داشته باشید و با فریاد و حرف های نامناسب و بی احترامی فرزندتان را دعوا نکنید زیرا فرزندتان این رفتارهای شما را میبیند و الگو برداری می کند و از شما یاد می گیرد که در هنگام عصبانیت و یا دعوا صدایش را بالا ببرد، بی احترامی کند و....

3.زمانی که کودک بی ادبی کرد تذکر بدهید و بعد بروید: اگر فرزندتان که معمولا رفتار درستی دارد ناگهان با بی احترامی و کلمه ای زشت با شما صحبت کرد، جدی اما آرام به او بگویید «دارای یک بچه بی ادب می شوی. هر زمانی که با ادب و احترام با من صحبت کردی به حرف های تو گوش می دهم» و بعد از آنکه جمله خود را گفتید از اتاق خارج شوید. گاهی ممکن است کودک به دنبال شما بیاید در این مواقع به داخل دستشویی و یا اتاق خواب خودتان بروید و در را پشت سرتان ببندید ولی قبل از آن، جمله خود را باز برای او بگویید.

بی احترامی کودکان به بزرگترها

4. زمانی که فرزندتان در آرامش و صلح با شما است با او صحبت کنید و با یکدیگر قوانینی بگذارید: در مواقعی که می بینید فرزندتان آرام است و با شما هم در صلح می باشد و یا زمانی که خودتان احساس می کنید زمان مناسبی برای صحبت کردن است با او در مورد اینکه بعضی از رفتارهایش شما را ناراحت می کند و اینکه شما دوست دارید چه رفتاری او داشته باشد بنابراین می توانید با یکدیگر یک قرار داد درست کنید که شامل رفتارهای قابل قبول شما و رفتارهای غیر قابل قبول شما و همچنین تنبیه های مناسب برای رفتارهای غیرقابل قبول و اشتباه فرزندتان در این قرار داد دو نفره باشد.

بی احترامی کودکان به بزرگترها

5.برای بی احترامی او تنبیه تعیین کنید: یک تنبیه مناسب مثلا عدم انجام کاری را که دوست دارد ( مانند: تماشای تلویزیون و یا بازی فوتبال در بیرون و....) را تعیین کنید و زمانی که رفتار نامناسبی از او سر زد به او باید بگویید به اتاقش برود اما در صورتی که گوش به حرف شما نداد و به اتاقش نرفت یکی از تنبیه هایی گه گفتیم را برای او اجرا کنید و مانع از انجام کاری که دوست دارد بشوید البته این را فراموش نکنید که این کار را با آرامش و به دور از فریاد و عصبانیت انجام دهید.

6. اگر آماده صحبت و گفتگو بود حتما با او صحبت کنید: ممکن است زمانی فرزندتان عصبانیت خود را خیلی با ادب و محترمانه بیان کند در این مواقع با او به آرامی صحبت کنید و با یکدیگر به توافق برسید و بدانید این واکنش حاکی از آن است که شما روش مناسبی را انجام داده اید، و فرزندتان آماده صحبت و گفتگو می باشد.

کلیک ها: 1

چرا کودکم در زمان بازی دوست دارد برهنه بشود؟

چرا کودکم در زمان بازی دوست دارد برهنه بشود؟

در آوردن لباس و برهنه شدن در هنگام بازی در بین سنین 4 تا 6 سالگی طبیعی می باشد و این کار را نه از روی غرضی و فقط از روی کنجکاوی انجام میدهند. اما اگر با این مسئله برخورد کردیم بهترین راه حل و برخورد چه می باشد؟ در ادامه راه حل هایی برای برخورد با کودکی که دوست دارد در هنگام بازی برهنه بشود آورده شده است.

چگونه به فرزندم یاد بدهم در زمان بازی با دوستانش نباید لباس هایش را در بیاورد؟

چرا کودکم در زمان بازی دوست دارد برهنه بشود؟

1.آرام و به دور از دادو بیداد به او تذکر بدهید: اگر فرزندتان را در بازی با پسر همسایه برهنه دیدید بهتر است به او نزدیک شوید و با صدایی آرام به او بگویید که در بازی باید لباس تنش باشد و برهنگی در هنگام بازی کار اشتباهی می باشد و در آخر کمکش کنید تا لباس هایش را بپوشد و دوباره بازی کند.

2.مراقبت از اندام های خصوصی: در موردی ممکن است خواهر و برادر که ارتباط بسیار زیادی با یکدیگر دارند اندام خصوصی یکدیگر را کشف کنند البته باید این نکته را بدانید که کشف اندام های خصوصی یکدیگر ممکن است خیلی ساده و راحت رخ بدهد. اگر با این مسئله مواجه شدید بهترین برخورد این است که به آنها بگویید اندام خصوصی که زیر مایو و یا لباس زیر می باشد جزء قسمت های خصوصی بدن شما هستند و بنابراین نباید به کسی اجازه بدهید به این اندام ها دست بزنند. و یا شما به اندام خصوصی کسی دست بزنید.

چرا کودکم در زمان بازی دوست دارد برهنه بشود؟

3. زمان آن رسیده آموزش جنسی فرزندتان را شروع کنید: گاهی ممکن است با مشاهده فرزندتان که علاقه به لخت شدن دارد به این نتیجه برسید که زمان آن رسیده است تا شما در مورد مسائل جنسی به او آموزش بدهید. که در این موارد می توانید با خواندن کتاب و یا دیدن فیلم هایی راجع به آموزش مسائل جنسی به سوالات کودک خود پاسخ بگویید و تا آنجا که لازم می باشد و مناسب سن او می باشد او را با این مسائل آشنا کنید.

چرا کودکم در زمان بازی دوست دارد برهنه بشود؟

4.مراقب فیلم هایی که می بینند باشید: گاهی کودکانمان رفتارهای ما و آن چیز که در تلویزیون مشاهده می کنند دوست دارند انجام دهند و تکرارش کنند بنابراین مراقب فیلم هایی که میبیند و همچنین رفتار خود در خانه باشید تا این رفتارها را بعدا از آنها نبینید و باعث کنجکاوی آنها در این موارد نشوید.

5. برای او حد و مرز هایی را مشخص کنید: حتما با کودکتان در این مورد صحبت کنید و حد و مرز هایی را برای او مشخص کنید مثلا می توانید با زبانی ساده به او بگویید که در حمام هیچ ایرادی ندارد که لباسهایت را در بیاوری و لخت بشوی زیرا قرار است بدنت را بشوری ولی این را باید بدانی که حتی در حمام هم باید مراقب اندام خصوصی خود باشی و آنها را پوشیده نگه داری.
اما در مواردی ممکن است کودک شما با تمام کارهایی که در بالا گفته شده باز هم برای عریان شدن علاقه مند باشد و روی این موضوع پافشاری کند که در اینصورت به شما پیشنهاد می شود حتما با یک متخصص مشورت کنید. زیرا مشاور می تواند رفتار های اشتباه پدر و مادر را تشخص بدهند همینطور اگر مشکل خاصی وجود داشته باشد مشاور می تواند آن را حل کند.

کلیک ها: 0