هشدار سفارت ایران در گرجستان - 5.0 out of 5 based on 1 vote
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

هشدار سفارت ایران در گرجستان

سفارت ایران در گرجستان، به منظور جلوگیری از بروز مشکلات و خسارات جبران ناپذیر مالی و اخلاقی و هم چنین برای حمایت از حقوق هموطنان، اطلاعیه برای مسافران عازم گرجستان صادر کرده که بندهای آن شامل موارد زیر می باشد.

هشدار سفارت ایران در گرجستان
1-مدت اعتبار گذرنامه برای کشور گرجستان 45 روز است. اقامت بیشتر از مدت مشخص شده مشمول جریمه و اخراج می باشد. هم چنین این گذرنامه فقط برای گردشگری است و برای انجام فعالیت های دیگر از جمله اشتغال به کار، تحصیل، سرمایه گذاری، خرید و اجاره ملک نیاز به مجوزهای قانونی از طرف دولت گرجستان می باشد.

2-مقدار ارزی که مسافران می توانند به همراه داشته باشند، مبلغ ده هزار دلار یا معادل آن می باشد. اگر فردی ارز بیشتری به همراه دارد، باید در بدو ورود، این مبلغ را اعلام کرده و فرم های مربوطه به ماموران گمرک را تکمیل نماید.

3- مقدار طلایی که مسافران می توانند به همراه داشته باشند؛ شامل گردنبند و النگو است و در صورتی که بیش از حد مجاز باشد و به ماموران گمرگ اعلام نکرده باشند، قاچاق محسوب می شود.

هشدار سفارت ایران در گرجستان

4- در طول سفر مراقب گذرنامه خود باشید و آن را جای امنی قرار دهید. مسئولیت هرگونه سو استفاده از گذرنامه بر عهده صاحب گذرنامه می باشد.  

5- به هیج وجه گذرنامه خود را به شخص دیگری ندهید. هم چنین گذرنامه هیچ فردی را به عنوان ضمانت، قبول نکنید.

6- امروزه کلاهبرداری های مختلفی صورت گرفته و به همین دلیل توصیه می کنیم به افراد ناشناس اعم از ایرانی و خارجی اعتماد نکنید. در صورتی که با افراد سودجو مواجه شدید، حتما به پلیس مراجعه نمایید.

7- به هیج وجه سعی نکنید که گذرنامه و ویزای جعلی بگیرید، زیرا با ورود به مرز گرجستان شناسایی شده و دستگیر می شوید.

8- به همراه داشتن مواد مخدر در گرجستان، یک جرم سنگین محسوب می شود و مجازات آن شامل زندان های طولانی مدت و جریمه های سنگین مالی می باشد. توجه داشته باشید این جرم مشمول هیچ گونه عفو و یا تخفیفی نمی شود.

9- به هیچ وجه داروهایی که حاوی مقادیری مواد مخدر یا روانگردان باشند، به همراه نداشته باشید؛ زیرا مجازات سنگینی دارد. تمام داروهایی که ممکن است شما در طول سفر به آن نیاز داشته باشید، در این کشور موجود است.

هشدار سفارت ایران در گرجستان

10- به هیج وجه پذیرش بسته یا چمدان از مسافران و افراد ناشناس را قبول نکنید. توجه داشته باشید که مسئولیت ورود هرگونه جنس و ماده غیرمجاز، به نام فردی که محموله را به همراه دارد، خواهد بود.

11- برای جلوگیری از سرقت یا دام های گوناگون مانند قرار دادن مواد مخدر در خانه و یا وسایل شما، از اقامت در منازل شخصی و ناشناس خودداری کنید.

12- به اندازه کافی ارز به همراه داشته باشید و فقط در صرافی های معتبر تبدیل ارز انجام دهید.

13- پیشنهاد می کنیم در زمان گشت زنی در شهر برای پیشگیری از سرقت، تمام وجوه نقد و مدارک خود به همراه نبرید.

14-جهت رانندگی در گرجستان، حتما باید گواهینامه رانندگی بین المللی داشته باشید.

15-زبان، فرهنگ و قوانین کشور ما و گرجستان کاملا متفاوت است. پیشنهاد می کنیم قبل از سفر از قوانین و مقررات کشور میزبان اطلاع پیدا کنید تا در طول سفر مشکلی پیش نیاید.

هشدار سفارت ایران در گرجستان

براساس این اطلاعیه، سفارت کشور ایران در گرجستان به مسافران هشدار داد مراقب افراد سودجویی که با انتساب خود به سازمان های دولتی، دستگاه های امنیتی و انتظامی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس اقدام به کلاهبردارای می نمایند، باشید. برخی افراد با جعل عنوان، نماد، آرم و ادعای ارتباط با برخی مقامات، دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی کشورمان و یا گرجستان، با دادن وعده های مختلف اقدام به کلاهبرداری می کنند. سفارت ایران در گرجستان  به تمام هموطنان عزیز توصیه می نماید علاوه بر حفاظت از اطلاعات شخصی خود، از تعامل با اینگونه افراد پرهیز کنید. دستگاه های امنیتی و نظارتی دولت گرجستان، نظاره گر تمام اقدامات خارج از چارچوب قوانین و مقرارت جاری این کشور می باشند و به همین دلیل توصیه می شود که هموطنان عزیز کلیه امور تجاری و اقامتی خود را تنها از طریق قانونی پیگیری کرده و به هیچ عنوان به وعده های افراد سودجو برای تسهیل امور از طرق غیر قانونی و معمول توجه نکنند.

هشدار سفارت ایران در گرجستان

کلیک ها: 99
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

سرزمین هلند را در تهران ببینید

نمایشگاه باستان شناسی و هنر سرزمین هلند، تقریبا شش ماه پیش، در موزه ملی ایران کار خود را آغاز کرد. البته ابتدا قرار بود که فقط تا پایان ایام نوروز در موزه ملی کار خود را ادامه دهد. اما براساس توافق های انجام شده، نمایش این آثار برای 6 ماه دیگر تا 31 مرداد تمدید شد.

سرزمین هلند را در تهران ببینید

جبرئیل نوکنده - مدیر کل موزه ملی ایران – اعلام کرد که موزه ملی ایران قصد دارد آثار تاریخی فرهنگی موزه ای سایر کشورها را در این موزه به نمایش بگذارد. او در ادامه گفت: در واقع این کار باعث تقویت تعاملات بین موزه ها می شود. به دلیل درخواست های زیادی که از طرف بازدید کنندگان و علاقه مندان در مورد تمدید زمان برگزاری نمایشگاه باستان شناسی و هنر سرزمین هلند داشته ایم، بعد از انجام رایزنی های مورد نیاز و موافقت موزه درنتس، قرار شد که این نمایشگاه تا 31 مرداد در موزه ملی ایران در تهران برپا باشد. این نمایشگاه از دهم مهر سال گذشته برپا شده و تعداد بازدیدکنندگان این موزه به بیش از 38 هزار و 541 نفر رسیده است. او در ادامه گفت: تصمیمات جدیدی در مورد افزایش ساعت بازدید در روزهای پایانی هفته را داریم، همچنین قصد داریم بازدیدهای ویژه و رایگانی را در ساعاتی خاص در برنامه کاری قرار دهیم.

سرزمین هلند را در تهران ببینید

به گفته او ساعات بازدید از نمایشگاه هلندی ها  هر روز به جز روزهای دوشنبه از ساعت 9 تا 19 می باشد. جالب است بدانید که تعداد بازدید کنندگان در 17 روز تعطیلات نوروز، بیش از 60 هزار نفر بوده است. او افزود: طبق آمار گرفته شده حدود  57 هزار و 251 نفر گردشگر داخلی و سه هزار و 266 نفر گردشگر خارجی از موزه ملی ایران در این مدت دیدن کرده اند. وی برگزاری برنامه های متنوع ویژه نوروزی  و هم چنین اجرای موسیقی اقوام را در جذب مخاطبان در موزه ملی مؤثر دانست و گفت: از دیگر عوامل مؤثر در جذب مخاطبان را می توان، اجرای طرح برنامه شبی با موزه دانست که با حضور بیش از ده هزارنفر بازدیدکننده برپا شد. نوکنده گفت: نمایشگاه " کشفیات چهاردهه باستان شناسی ایران" نیز برای اولین بار نقش بسزایی در جلب رضایت بازدیدکنندگان داشته است.

سرزمین هلند را در تهران ببینید

کلیک ها: 56
خسارت سیل به بناهای تاریخی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

خسارت سیل به بناهای تاریخی

بارش باران یک نعمت الهی است؛ اما متاسفانه شروع سال 98 آنگونه که تصور می کردیم، پیش رفت. بارش شدید باران به دلیل مشکلات زیر ساختی، خساران جانی و مالی زیادی را به جا گذاشت. متاسفانه سفره های رنگی مردم به سفره عزا تبدیل شد و غم بزرگی تمام ایران را فرا گرفت. علاوه بر این، آثار و بناهای تاریخی زیادی هم از بین رفتند. سازمان یونسکو از ایران درخواست کرد تا گزارش آسیب سیل به بناهای تاریخی را به این سازمان ارائه بدهد. آقای طالبیان، معاون میراث فرهنگی، خسارت سیل به بناهای تاریخی کشور را در حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد کرده است.

خسارت سیل به بناهای تاریخی


آقای محمد حسین طالبیان، معاون میراث فرهنگی، چند روز قبل به استان لرستان سفر کرده بودند تا آسیب های وارده به آثار و بناهای تاریخی استان لرستان مثل فلک الافلاک و پل های قدیمی را بررسی کنند. ایشان در مصاحبه ایی که با خبرنگار ایسنا داشتند در مورد خسارت سیل به بناهای تاریخی کشور گفت: متاسفانه ۷۳۰ اثر تاریخی در ۲۵ استان کشور به دلیل بارش شدید باران و جارش شدن سیل آسیب دیده اند. بر اساس بررسی های انجام شده، این خسارت ها حدود ۳۰۰ میلیارد تومان میباشند که برای مرمت این آثار به بودجه ای در این حدود نیاز خواهد بود. ایشان در این گفتگو بیان کردند: البته هنوز هیچ گزارشی مبنی بر خسارت و آسیب سیل در استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی و گیلان به دست ما نرسیده است. به گفته ایشان: متاسفانه سیل در برخی استان ها خسارت های زیاد و جبران ناپذیری به آثار و بناهای تاریخی وارد کرده است. هم چنین بسیاری از آثار هنوز هم در میان آب ها قرار گرفته و در برخی از استان ها همچنان بارش باران ادامه دارد. با اینکه  آقای طالبیان خسارت سیل به بناهای تاریخی کشور را حدود ۳۰۰ میلیارد تومان گزارش کرده؛ اما ایشان اعلام کرده اند که این رقم و گزارش شامل محوطه ها و تپه های تاریخی نمی شود؛ زیرا این محوطه های باستانی هنوز در آب قرار دارند و خسارت و آسیب به آن ها بررسی نشده است.

خسارت سیل به بناهای تاریخی

ساختار اصلی پل های تاریخی آسیب ندیده اند!

معاون میراث فرهنگی، بناهای تاریخی که هنوز درآب قرار گرفته اند را به دو بخش عمده تقسیم می کند. به گفته ایشان این سازه ها یا پل های سالمی هستند که همچنان ساختار اصلی و اجزای خود را حفظ کرده اند یا آسیب و خسارت کمی دیده اند. یکی از این پل ها، پل گپ در استان لرستان می باشد که آسیب کمی به آن وارد شده و ساختار اصلی خود را حفظ کرده است. اما بخش دوم شامل پل هایی هستند که آسیب و خسارت زیادی دیده اند. مثل پل ساسانی دزفول و پل افرینه در لرستان که دچار فرسایش و آسیب زیادی شده اند. متاسفانه پل شکسته یا پل دختر به دلیل شدت سیل، واژگون شده و آسیب و خسارت فراوانی دیده است.

خسارت سیل به بناهای تاریخی

چند اثر و بنای تاریخی در سیل به طور کامل تخریب شده اند؟

آقای طالبیان در مورد تعداد بناهایی که کاملا تخریب شده اند می گوید: ما هنوز گزارش دقیقی در این مورد نداریم. اما مثلا در برخی مناطق روستایی که شدت بارش بیشتر بوده، آسیب های زیادی به بناهای تاریخی وارد شده و حتی شاهد فرو ریختن یک دیوار یا سقف بنای تاریخی بوده ایم. ایشان در مورد تخریب ۷۰ درصدی یخچال میرفتاح در استان همدان هم گفت: زمانی که موقعیت بحرانی بارش و سیلاب اعلام شد، باید در مورد هدایت آب تدابیری صورت می گرفت؛ اما متاسفانه بارش باران و سیلاب همه ما را غافلگیر کرد و شدت آن به قدری بود که باعث تخریب بخش زیادی از این بنای با ارزش تاریخی شده است.

خسارت سیل به بناهای تاریخی

کلیک ها: 33
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

معروف ترین رستوران های ایرانی استانبول

یکی از شهر های دیدنی ترکیه، استانبول می باشد. این شهر دارای بناهای جذاب و ساختمان های تاریخی بسیاری است و به همین دلیل هر سال گردشگران زیادی از این شهر بازدید می کنند. هم چنین این شهر دارای مراکز خرید متنوع، مراکز تفریحی و سرگرمی های گوناگون می باشد که باعث شده یه یک مقصد ایده آل برای گردشگران تبدیل بشود. ما با همراه باشید تا بهترین رستوران های ایرانی استانبول را به شما معرفی کنیم.

رستوران های استانبول

معروف ترین رستوران های ایرانی استانبول

شهر استانبول دارای رستوران ها و غذاخوری های بسیاری می باشد. شما در این شهر با توجه به سلیقه و بودجه ایی که دارید، می توانید یکی از رستوران های لوکس و گران، رستوران های محلی و غذاخوری های خیابانی را انتخاب نمایید. اکثر افراد ترجیح می دهند که به سراغ غذاهای محلی بروند و با فرهنگ غذایی این شهر بیشتر آشنا بشوند. البته ممکن است برخی از مسافران، سفر طولانی مدتی داشته باشند و دلشان برای غذاهای ایرانی تنگ بشود. اگر شما از این دسته از افراد هستید، با ما همراه باشید تا معروف ترین رستوران های ایرانی استانبول را به شما معرفی کنیم.  

رستوران نایب (Nayeb Restaurant)

معروف ترین رستوران های ایرانی استانبول
یکی از محبوب ترین رستوران این شهر، رستوران نایب می باشد. شما در این رستوران می توانید طعم واقعی غذاهای ایرانی را امتحان کنید. غذاهای این رستوران علاوه بر طعم فوق العاده، قیمت مناسبی نیز دارند. شما می توانید در این رستوران دو وعده صبحانه و شام را نوش جان کرده و از خوردن آنها لذت ببرید. ساعات کاری این رستوران، همه روزه از ساعت 9 صبح تا 12 می باشد. برای خوردن غذاهای این رستوران باید به استانبول، فاتح، آکسارای، میدان فندک زاده، خیابان ملت (Millet Cad. Findikzade Meydani | Aksaray, Fatih, Istanbul, Turkey) مراجعه نمایید.

رستوران ریحون (Reyhun Iran Restaurant)

یکی از بهترین رستوران های ایرانی استانبول، رستوران ایرانی ریحون است. دیوار این رستوران پر از تابلوهایی است که تصاویری از ایران را نشان می دهند. منوی این رستوران شامل انواع غذاهای ایرانی، استیک، حلال و غذاهای آسیای میانه است. جالب است بدانید که این رستوران یکی از برترین رستوران های ایرانی معرفی شده در وب سایت تریپ ادوایزر می باشد. هزینه خوردن یک وعده غذایی در رستوران ریحون بسیار مناسب است. شما می توانید خوشمزه ترین و باکیفیت ترین غذاهای ایرانی را در رستوران ریحون نوش جان نمایید. ساعت کاری رستوران ریحون برای دو وعده ناهار و شام از ساعت 12 ظهر تا 11 شب می باشد.
آدرس رستوران ریحون:
خیابان ینی کارسی شماره 8، محله توم توم در شهر استانبول (Tomtom Mahallesi, Yeni Carsi Caddesi No:8/A, Istanbul 34434, Turkey)

رستوران آسمان (Asuman Restaurant)

معروف ترین رستوران های ایرانی استانبول
یکی دیگر از رستوران محبوب ایرانی، رستوران آسمان می باشد. منوی این رستوران کاملا ایرانی است. از غذاهای خوشمزه این منو می توان به زرشک پلو با مرغ، باقلی پلو با ماهیچه، خورشت قیمه، قرمه سبزی، کباب کوبیده، جوجه کباب و ... اشاره کرد. غذاهای این رستوران علاوه طعم خوشمزه، قیمت مناسبی نیز  دارند. ساعت کاری رستوران آسمان همه روزه از ساعت 12 ظهر تا 9 شب می باشد. برای خوردن غذاهای خوشمزه ایرانی باید به آدرس استانبول، فاتح، آکسارای، بلوار آتاتورک، شماره 158 (Ataturk Bulv. No:158 | Aksaray, Fatih, Istanbul, Turkey ) مراجعه نمایید.

رستوران شیراز (Şiraz Restaurant)

معروف ترین رستوران های ایرانی استانبول
رستوران شیراز، با اینکه دارای فضای کوچکی است ولی بسیار گرم و دوست داشتنی می باشد. شما در این رستوران می توانید انواع غذاهای خوشمزه ایرانی و ترکی را نوش جان کنید. تمام غذاهای این رستوران از مواد اولیه با کیفیت تهیه می شوند. قیمت غذاهای این رستوران بین 51 تا 120 لیر می باشد. برای خوردن غذاهای خوشمزه این رستوران می توانید از ساعت 3 بعدازظهر تا 12 شب به آدرس استانبول، خیابان علی صراف شماره 7، خیابان مودا (Moda Cad. Sarraf Ali Sokak No.7A, Istanbul 34200, Turkey ) مراجعه نمایید.

رستوران شهرزاد (Restaurant Shahrzad)

معروف ترین رستوران های ایرانی استانبول
دومین رستوران ایرانی محبوب در استانبول، کافه رستوران شهرزاد می باشد. این رستوران دارای فضایی دنج و زیبا است. منوی این رستوران شامل انواع غذاهای ایرانی و آسیای میانه می باشد. غذاهای این رستوران با اینکه کیفیت بالایی دارند اما از قیمت خوبی برخوردار هستند و به طور متوسط قیمت غذاها بین 21 تا 50 لیر می باشد. این رستوران همه روزه از ساعت 9 صبح تا 12 شب آماده خدمات رسانی به مشتریان است. آدرس رستوران شهرزاد:
خیابان تقسیم، کوچه آکارجاسی، شماره 24 (Sehit Muhtar Mah. Taksim Akarcasi Sok | No: 24 Taksim, Istanbul 34435, Turkey )

کافه میسا (Misa Cafe)

معروف ترین رستوران های ایرانی استانبول
شما می توانید خوشمزه ترین وعده نهار یا شام خود را در رستوران میسا نوش جان کنید. این رستوران با پخش موزیک ملایم، لذت غذا خوردن را دو چندان کرده است. هم چنین برای صرف غذا، می توانید یک قهوه ترکی سفارش داده و از نوشیدن آن لذت ببرید. ساعات کاری این رستوران همه روزه از ساعت 9:30 صبح تا 22:30 شب می باشد. برای خوردن غذاهای خوشمزه ایرانی به آدرس خیابان ساکیز گولو 21 (Sakiz Gulu Sokagi 21, Istanbul, Turkey) در استانبول مراجعه نمایید.

کافه زعفران (Saffran cafe)

معروف ترین رستوران های ایرانی استانبول
کافه رستوران زعفران با طراحی زیبا و جذاب، باعث شده که محیطی دنج و راحت را برای صرف غذا فراهم کند. شما در این کافه می توانید انواع غذاها و دسرهای خوشمزه ایرانی را سفارش داده و از خوردن آنها لذت ببرید. ساعات کاری این کافه همه روزه از ساعت 10 صبح تا 8 شب می باشد. شما می توانید برای صرف وعده های صبحانه، نهار و شام به آدرس خیابان کادیکوی، خیابان امام رمیز، محله صحراییسدیت شهر استانبول (Sahrayıcedit Mahallesi, İmam Ramiz Sokak, Demirli Nezirağa Blokları, No 6/B, Kadıköy, İstanbul) مراجعه نمایید.

کلیک ها: 14
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

به نفعتان است این‌ها را در هواپیما نپوشید!

شاید از نظر شما اینکه در هواپیما چه چیزی بپوشید، چندان مهم نباشد. اما واقعیت امر، چیز دیگری است. در واقع اگر شما لباس مناسب نپوشید، ممکن است دچار مشکلاتی در حین پرواز شوید. مثلا در سال 2010 لیدی گاگا (Lady Gaga) ستاره‌ی پاپ، زمانی که سوار هواپیما بود، به دلیل پوشیدن لباس های تنگ، علائم ترومبوز وریدی در بدنش پدیدار شد. این علایم به دلیل فشار کم کابین، تشنگی، بی‌حرکتی در طول سفر طولانی و صندلی‌های تنگ ایجاد می گردد. در واقع زمانی که فرد دچار ترومبوز ورید عمقی می شود، لخته‌های خون در وریدها ایجاد شده و احتمال آمبولی ریه را افزایش می‌دهد. اما خوشبختانه، گاگا از قبل با این مشکل آشنا بود و از خدمه کابین درخواست کمک کرد. اگر شما هم لباس هایی این مدلی دارید، بهتر است فقط در مراسم و جشن ها بپوشید و سعی کنید در طول پرواز از لباس های راحت تر استفاده نمایید. حتی اگر شلوار جین می‌پوشید، باید مراقب باشید که برایتان زیاد تنگ نباشد تا دچار این مشکل نشوید.

به نفعتان است این‌ها را در هواپیما نپوشید!

لباس‌های تنگ نپوشید. از اجناس طبیعی استفاده کنید

اگر می خواهید مانند این ستاره پاپ، دچار این مشکل نشوید؛ از پوشیدن لباس تنگ خودداری است. در واقع این مدل لباس ها، می‌تواند جریان خون را طی یک پرواز طولانی‌مدت دچار مشکل کند. پیشنهاد می کنیم زمانی که می خواهید سوار هواپیما بشوید، جین‌های تنگ نپوشید و به‌ جای آن از جین‌های گشاد استفاده کنید. مناسب ترین جنس لباس، پنبه یا کتان است.  

کفش‌های پاشنه‌بلند نپوشید. از کفش‌های راحت استفاده کنید

به نفعتان است این‌ها را در هواپیما نپوشید!
واقعا لزومی ندارد که در طول پرواز، کفش های پاشنه بلند بپوشید. پاشنه ها، علاوه بر اینکه باعث ابتلا به بیماری‌های زیادی می‌شوند، می توانند در زمان خروج اضطراری، شما را دچار مشکل کنند. بهترین مدل کفش ها برای طول پرواز، کفش‌های پیاده‌روی می باشد. پیشنهاد می کنیم از پوشیدن کفش های پاشنه بلند در طول سفر خودداری کنید تا بتوانید با خیال راحت و بدون هیج مشکلی از سفر خود لذت ببرید. هم چنین کفش‌های کالج، گزینه خوبی برای سفر می باشند.

ادکلن استفاده نکنید. از لباس‌های تازه شسته شده استفاده کنید

به نفعتان است این‌ها را در هواپیما نپوشید!

سعی کنید در طول سفر هوایی، از ادکلن استفاده نکنید. پوشیدن لباس تمیز کافی می باشد. ممکن است در هواپیما، افرادی مبتلا به آلرژی یا آسم باشند و واکنش به عطر قوی داشته باشند.

لباس ناهنجار نپوشید. از لباسی استفاده کنید که مطابق عرف است

از پوشیدن لباس های ناهنجار در طول پرواز خودداری کنید. در سال ۲۰۰۵، خدمه خطوط هوایی جنوب غربی، Lorrie Heasley را از پرواز منع کردند، دلیل آن هم پوشیدن لباس نامناسب بود. شما با رعایت کردن این نکات، نه تنها به خودتان، بلکه به دیگران هم احترام گذاشته اید. به نظر شما زمان سوار شدن به هواپیما، چه مدل لباس هایی نپوشیم؟

کلیک ها: 87