گردشگری سلامت چیست

گردشگری سلامت به سفرها یا تورهایی که بر اساس اصل سلامتی سازماندهی شده است گفته می شود. هدف از این نوع گردشگری این است که گردشگران بتوانند از غذای سالم، درمان های آبگرم، ورزش، و سایر تجربیات سالم لذت ببرند. این به معنای بهبود خلاقیت ومعنویت فرد است. شما همچنین می توانید یاد بگیرند که چگونه از خودتان، از نظر روان شناختی و جسمی بهتر مراقبت کنید.در سفر تندرستی شما معمولا به مکان هایی می روید که در آن غذا ها و فعالیت ها ی سالم شما را حمایت می کنند؛ این همان پایه و اساس سفر سلامت است. این روزها، مردم بیشتر و بیشتر به دنبال تجربه های سلامت هستند که افق های فرهنگی خود را گسترش می دهند.

 

گردشگری سلامت چیست

پذیرش مفهوم گردشگری سلامت


پذیرفتن نقص: در این سفر به دست آوردن سلامتی، مشکل و نا امیدکننده خواهد بود. بنابراین، شما باید قادر به تنظیم، عمل، عکس العمل، بازتاب، تمرکز و برنامه ریزی باشید تا بتوانید به جلو حرکت کنید. شما همچنین باید تصمیماتی را اتخاذ کنید که از ماموریت شما پشتیبانی می کنند.

واقع بین باشید: یک روز در اسپا بلافاصله سلامت را به زندگی شما نخواهد آورد. اهداف سلامتی شما باید واقع بینانه باشند. اهدافی را که می توانید در یک زمان معین انجام دهید ایجاد کنید. اهداف واقع بینانه دشوار نیست.

نگرش: نگرش کلی شما نسبت به زندگی باید مثبت باشد. 

قدردانی: شما همچنین باید از امتیازات خود سپاسگزار باشید. این به چیزهای خوب اجازه می دهد تا شما را دنبال کنند. 


شانسی برای تغذیه بدن، ذهن و روح خود
هنگامی که شما بازیابی سلامت انجام می دهید، فرصتی برای امتحان بسیاری از سبک های آشپزی سالم خواهید داشت. در هنگام انتخاب وعده های غذایی اهمیت سلامت را نسبت به طعم خواهید فهمید. متخصصان تغذیه به شما در مورد نحوه تغذیه روح و بدن خود از طریق یک رژیم متعادل آموزش خواهند داد. اکثر مواد غذایی به طور مستقیم از مزارع می آیند و اطمینان حاصل می کنید که شما فقط غذای تازه سالم می خورید. 


شانسی برای فعالیت فیزیکی
گردشگری سلامت بهترین گزینه های فیزیکی یعنی طبیعت و فعالیت را ترکیب می کند. مانند لذت بردن از ورزش های با آدرنالین بالا مانند قایقرانی، زیپ لاین، غواصی، موج سواری و سایر فعالیت های محبوب. بعد از این فعالیت ها که آدرنالین مصرف می کنند، مرحله ای برای آرامش عمیق ایجاد می شود. فعالیت هایی وجود دارد که مناسب برای سالمندان است مانند دوچرخه سواری
لذت بردن از خدماتی که به شما کمک می کند تا آرامش در خواب داشته باشید. 
یکی از اهداف گردشگری سلامت به شما کمک می کند تا شب خواب آرامی را تجربه کنید. مقاصد تندرستی پر طرفدار، درمان های آبگرم را انجام می دهند که هدف آنها آرام کردن ذهن در یک محیط مساعد است. شما همچنین می توانید چندین تنفس و مدیتیشن و تکنیک را یاد بگیرید و فرصتی برای انتخاب خدماتی که برای شما مناسب است پیدا می کنید. در یک استراحت خوب، فعالیت های زیادی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید از جمله تورهای فعال، اسپا ها، تورهای آشپزی، چشمه های آب گرم و غیره انتخاب کنید. به این معنی است که شما می توانید فعالیت های خود را با توجه به علایق شخصی خود انتخاب کنید. 


برنامه های پزشکی معمولا به پکیج تندرستی اضافه می شوند
بسیاری از مقاصد تندرستی در حال حاضر آزمایش های پزشکی را به عنوان بخشی از برنامه ارائه می دهند. ارزشیابی تغذیه برای شناسایی نگرانی های سلامتی انجام می شود. از چنین آزمایش هایی، گردشگران می توانند رژیمهای تغذیه ای خود را متناسب تنظیم کنند. به استثنای توصیه های شخصی، گردشگران همچنین می توانند در کارگاه های پزشکی و کلاس های تناسب اندام شرکت کنند.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

مقاصد گردشگری

آب پنیر چیست

ده ماده اصلی برای سلامت چشمها

مراقبت از سلامت بینایی کودک

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر