بلندترین برج های اروپا

کشورهای اروپایی معمولا به طبیعت و مناطق طبیعی و روستایی خود معروف هستند اما در عین حال آسمان خراش ها و برج های بلندی نیز در کشورهای اروپایی وجود دارد که لیستی از آنها را در این متن برای شما گردآورده ایم.

بزرگترین آسمان خراش در اروپا برج فدراسیون در مسکوی روسیه است. در واقع، اکثر بلندترین ساختمان های اروپا را می توان در مسکو پیدا کرد. برای چندین دهه در اروپا برجی وجود نداشت، مگر در برخی از شهرهای بزرگ مانند لندن، پاریس، فرانکفورت، مسکو، استانبول و ورشو. با این حال، در سال های اخیر با رشد صنعت ساخت و ساز، در شهرهای اروپایی نیز  ساخت آسمان خراش از جمله شهرهایی مانند بارسلونا، بروکسل، منچستر، میلان، بیرمنگام، مادرید و ناپل صورت گرفت. شهرهای دارای بیش از ده ساختمان بلند از 100 متر شامل مسکو، استانبول، پاریس، آنکارا، فرانکفورت، بنیدورم، ورشو، روتردام، میلان، مادرید، کیف، بارسلونا، برلین و ناپل هستند.

بلندترین برج های اروپا

با این حال، هنگامی که صحبت از بلندترین ساختمان ها و برج های این قاره به میان می آید، مسکو خانه اکثریت آنها است و به دنبال آن استانبول دارای بلندترین برج ها می باشد. پنج تا از بلندترین ساختمان های اروپا در لیست زیر آمده است:

  1. برج اوراسیا - 308.9 متر

برج اوراسیا با 308.9 متر ارتفاع، پنجمین ساختمان بلند در اروپا است. این ساختمان، که به عنوان یک پارک نیز شناخته می شود، توسط گروه Mos City ساخته شده و توسط معماران Swan Hayeden Connel طراحی شده است. کار ساخت و ساز آن در سال 2007 آغاز شد و در سال 2014 نیز به پایان رسید. این ساختمان در 70 طبقه شامل آپارتمان ها، دفاتر، هتل ها و سایر امکانات سرگرمی ساخته شده است. طراحی بیرونی ساختمان هم از سبک های کلاسیک و مدرنیستی برخوردار است. این برج دارای یک آسانسور دیدنی در خارج است که مردم را قادر می سازد تا شهر را ببینند.

بلندترین برج های اروپا

  1. برج شارد 309 متر

برج شارد با ارتفاع 309.7 متر، چهارمین رتبه را در میان لیست بلندترین ساختمان های موجود در اروپا از آن خود کرده است. این تنها ساختمان از لیست پنج برج بلندی است که در مسکو، روسیه واقع نشده است. همچنین با نام شارد شیشه ای شناخته می شود، این ساختمان دارای 95 طبقه است و در Southwark لندن واقع شده است. ساختمان آن، که قبلا به عنوان برج لندن شناخته می شد، بخشی از پل لندن است. ساخت و ساز این برج در سال 2009 آغاز شد و با تکمیل آن در سال 2013 پایان یافت. این یک عرشه نمایشی مخصوص به خود را دارد که به عنوان "نمایش شارد" شناخته می شود و برای عموم مردم باز می باشد. در طبقات شیشه ای و با شکل هرمیل، این برج شامل 72 طبقه قابل سکونت، یک گالری نمایشی و یک عرشه مشاهده در طبقه 72 است. این ساختمان توسط رنزو پیانو معمار ایتالیایی طراحی شده و توسط شرکت Sellar Property Group از طرف LBQ Ltd ساخته شده است. مالکیت مشترک این ساختمان متعلق به خریداران و دولت قطر است.

بلندترین برج های اروپا

  1. برج عطارد - 338.8 متر

در ارتفاع 338.8 متر، برج عطارد سومین ساختمان بلند در اروپا با 75 طبقه و 31 آسانسور است. ساخت و ساز این برج در سال 2009 آغاز شد که هزینه آن 1 میلیارد دلار بود. این ساختمان متعلق به ایگور کسیو است. همچنین در مرکز کسب و کار بین المللی مسکو واقع شده است. یک ساختمان چند منظوره شامل ادارات، مغازه ها و طبقات مسکونی است. این پنج طبقه زیرزمینی دارد. این توسط Liedel Investments Limited و ساخته شده است. و توسط فرانک ویلیامز و همکارانش طراحی شده است. این برج دارای یک شکل متمایز است و روکش فلزی به رنگی مسی دارد که آن را منحصر به فرد کرده است.

بلندترین برج های اروپا

  1. برج OKO- مسکو، روسیه- 354.1 متر

با ارتفاع 354.1 متر، برج OKO رتبه دوم را در میان بلندترین ساختمان های موجود در اروپا دارد. همچنین در پایتخت روسیه در مسکو قرار گرفته است و این ساختمان متعلق به گروه سرمایه داری است که در مرکز کسب و کار بین المللی مسکو واقع شده است و توسط یک شرکت معماری آمریکایی طراحی شده است. ساخت و ساز این برج در سال 2011 آغاز شد و در سال 2015 با هزینه 1.2 میلیارد دلار تکمیل شد. این ساختمان دارای طبقات مسکونی، دفاتر اداری و فضاهای پارکینگی است. این ساختمان شامل یک آسمان خراش 85 طبقه ای در برج جنوبی و یک ساختمان 49 طبقه ای در برج شمالی است که همگی از ساختار شفافی روی 7 طبقه موجود در پایه مجتمع ساخته شده است.

بلندترین برج های اروپا

  1. برج فورد- مسکو، روسیه- 373.7 متر

حالا نوبت می رسد به بلندترین برج اوروپا! با 373.7 متر، برج برجستۀ فورد شرقی در مسکوی روسیه، بلندترین ساختمان در اروپا است. ساخت این آسمان خراش در سال 2003 آغاز شد، با یک وقفه نیمه طولانی، که تا سال 2011 ادامه پیدا کرد، در سال 2016 ساخت آن تکمیل شد، و برج OKO به عنوان بلندترین ساختمان موجود در در اروپا نامیده شد. این ساختمان توسط شرکت AEON که مالک این ساختمان بود، ساخته شده است. این ساختمان شامل دو برج، 97 طبقه در برج اصلی و 65 طبقه در برج غربی است. که این طبقات دارای دفاتر اداری، آپارتمان های مسکونی و سوئیت های هتل می باشد که با پل هایی از روی آسمان بین دو برج که خانه های رستوران ها و کافه ها است به هم متصل می شوند. جاذبه های این برج، دوستداران نماهای متفاوت را به خود جذب می کند تا به عنوان یک سایت فیلمبرداری از آن استفاده کنند.

دیگر ساختمان های بلند در اروپا به ترتیب ارتفاع شامل برج کوک در مسکوی روسیه، برج اسکای لند واقع در استانبول، برج متروپول استانبول و برج عمار می باشد که هرکدام دارای جذابیت و خصوصیات منحصر به فرد خود می باشند.

 بلندترین برج های اروپا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور اروپا

هتل برج العرب دبی

رستوران های مالزی

تور اروپا پاییز 95

تور اروپا زمستان 95

تور اروپا بهمن 95

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر