گل همیشه بهار یا کالاندولا - 5.0 out of 5 based on 1 vote

گل همیشه بهار یا کالاندولا

گل همیشه بهار یا کالاندولا یکی از گیاهانی است که همواره در همه جا و به فراوانی یافت می شود. این گیاه ازخانواده کاسنی بوده و خواصی شبیه آن دارد.

یکی از ویزگی های گیاه کالاندولا یا گل همیشه بهار، این است که باعث تقویت عمومی بدن می شود، و از دم کرده آن می توان برای تصفیه و پاکسازی خون استفاده کرد.

گل همیشه بهار یا کالاندولا

این گیاه همچنین به هضم و جذب غذا کمک کرده و گیاهی ادرار آور است. روغن این گیاه نیز در کرم هایی به کار برده می شود که مناسب کسانی است که دچار عرق سوزی بدن هستند، برای کاهش فشار خون مفید است. البته زنان شیرده نباید از این گیاه استفاده کنند، زیرا خطرات و آسیب های جدی برای جنین به همراه دارد.

گل همیشه بهار علاوه بر موارد گفته شده در تزیینات نیز به کار می رود،  و پماد آن برای زخم هایی نظیر تب خال مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا یکی از دلایل وجود تب خال به دلیل نارسایی های کبدی و مشکلات آن است. به همین دلیل خود گیاه کالاندولا برای التهابات کبدی نیز مفید بوده و آن را درمان می کند، همچنین باعث تنظیم ترشح صفرا می گردد.

گل همیشه بهار یا کالاندولا
از گیاه کلاندولا و یا گل همیشه بهار می توان به عنوان یک پاکسازی کننده خون و کبد نیز نام برد. برای رفع جوش های غرور جوانی که ناشی از مشکلات کبدی و یا برون ریزی هورمون های جوانی است مفید بوده و همچنین این هورمون ها را تنظیم می کند، و باعث بهبود اگزما نیز می گردد.

چنانچه گل همیشه بهار یا کالاندولا را به مدتی در سرکه خیسانده و بر روی زگیل و یا میخچه قرار دهید آن را درمان می کند. این گیاه همچنین خواص مهمتر دیگری نیز دارد که در زیر به طور مختصر به آنها اشاره می کنیم:

•کالاندولا خاصیت ضد باکتری دارد.

•گل همیشه بهار ضد اسپاسم ( بزرگ شدن روده بر اثر حرکات ناموزون ) می باشد.

•ضد ویروس است.

•این گیاه ضد گاستریت ( ورم معده ) می باشد.

•کالاندولا و یا گل همیشه بهار برای رحم مفید است، و به بهبود عفونت های رحمی کمک می کند.
از این گیاه همانند سایر گیاهان دارویی هم به صورت دم کرده و هم به صورت پماد در داروخانه ها و عطاریها می توان از آن استفاده کرد.

گل همیشه بهار یا کالاندولا

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور هند ویژه بهار 95

تور هند ویژه تعطیلات بهار 95

تور دبی ویژه بهار 95

تور دبی ویژه تعطیلات بهار 95

تور سنگاپور ویژه بهار 95

تور سنگاپور ویژه تعطیلات بهار 95

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر