گودی و تیرگی زیر چشم

چگونه می توان گودی و تیرگی زیر چشم را درمان کرد؟

تیرگی زیر چشم بخصوص در خانم ها باعث می شود که مسن تر به نظر برسند. بنابراین بهتر است که دلیل این تیرگی را پیدا کرده و برای برطرف کردن آن به دنبال راه چاره باشیم.

دلایل گودی و تیرگی زیر چشم

  • عدم خواب منظم و کافی

اگر شما خواب منظم و کافی ندارید، ممکن است همین دلیل گودی و تیرگی زیر چشم های شما باشد. خواب کم با کاهش جریان خون، سبب بی رنگی و رنگ پریدگی پوست شما می شود. این امر منجر به تیره تر به نظر رسیدن زیر چشمانتان خواهد شد. معمولا خواب کافی را بین 7 تا 9 ساعت در هر شبانه روز می دانند. تعداد این ساعات در اشخاص متفاوت و سنین مختلف متغیر است. چیزی که اهمیت دارد این است که خواب شما به میزان کافی و تنظیم شده باشد. اگر عادت به بیدار ماندن در طول شب و خوابیدن در روز را دارید، باید این عادت را ترک کنید.

گودی و تیرگی زیر چشم

آیا خواب در ساعت های مختلف شب تاثیری بر سلامتی بدن دارد؟

در ساعات 9 تا 11 شب بدن شما باید در حالت آرامش باشد تا بتواند عمل سم زدایی توسط آنتی اکسیدان ها را انجام دهد.

در ساعات 11 تا 1 شب سم زدایی در کبد ادامه دارد و شما باید به خواب عمیقی فرو رفته باشید.

در ساعات 1تا 3 شب سم زدایی در کیسه صفرا در خواب عمیق شما صورت می گیرد.

در ساعات 3 تا 5  بعد از نیمه شب مواد سمی در ریه از بین می روند.

در ساعات 5 تا 7 صبح دفع مواد سمی و زاید از روده بزرگ صورت می پذیرد.

ساعات 7 تا 9 صبح ساعاتی است که جذب مواد مغذی در بدن به حداکثر می رسد و بهترین زمان برای صرف صبحانه است.

بنابراین اگر مایل هستید که اندام متناسب، پوستی درخشان و صورتی زیبا داشته باشید باید به ساعات خواب خود در طول شبانه روز دقت بیشتری داشته باشید. دیر خوابیدن و دیر بیدار بیدار شدن از خواب  سبب اختلال دفع مواد سمی از بدن می شود و تیرگی و پیری زود رس پوست را به همراه می آورد. بنابراین سعی کنید همیشه زود بخوابید و خوابی با آرامش داشته باشید.

هر شب قبل از این که به رختخواب بروید، آرایش چشم های خود را پاک کنید. باقی ماندن آرایش بر روی چشم در طول شب باعث می شود چشمانتان حالتی خسته و پیر به خود بگیرد.

گودی و تیرگی زیر چشم

  • آلرژی ها

یکی از دلایل شایع که سبب تیرگی زیر چشم می شود آلرژی است. شما  باید با شناسایی عامل ایجاد کننده آلرژی، آن را برطرف سازید. آلرژی شما ممکن است به دلیل حساسیت فصلی مثل زکام بهاره باشد که توسط دارو درمان می شود و یا ممکن است حساسیت به یک ماده غذایی یا یک ماده شیمیایی در محل سکونت یا کارتان باشد که با پرهیز درمان می شود. بنابراین با مراجعه به یک پزشک متخصص نوع حساسیت شما مشخص و درمان آن ممکن می شود.

  • مصرف سیگار، الکل و مواد مخدر

مصرف سیگار با ایجاد مشکلات عرقی سلامت شما را به خطر انداخته و سبب تیره تر شدن و کبودی رگ های خونی می شود. مصرف الکل و مواد مخدر نیز با تاثیر بر کیفیت خواب سبب تیرگی زیر چشم می شود.

  • عدم تغذیه سالم

تغذیه سالم و رژیم متعادل غذایی که به میزان کافی از انواع ویتامین ها در آن گنجانده شده باشد، سبب روشنی و درخشندگی پوست و زیبایی صورت شما می شود. نوشیدن مقادیر زیادی آب و مصرف میوه و سبزیجات به ویژه کلم و اسفناج و در صورت نیاز استفاده از مکمل های ویتامین، با بهبود جریان خون در بدنتان زیبایی پوست و رفع تیرگی زیر چشم های شما را به همراه می آورد. تیرگی زیر چشم و پف اطراف چشم معمولا به دلیل کمبود ویتامین K ، ویتامین B12  و کاهش آنتی اکسیدان های بدن می باشد. مصرف نمک با ایجاد اختلال در جریان خون باعث می شود رگ های خونی تیره و کبود دیده شود.

گودی و تیرگی زیر چشم

  • عدم آرامش

ریلکسی و عدم استرس و اضطراب به زیبایی پوست شما کمک می کند. در واقع پوست شما بیماری ها و مشکلات روانی را نشان می دهد. بنابراین آرامش شما برای رفع کبودی زیر چشم بسیار مهم است.

رفع تیرگی چشم به کمک درمان های خانگی

استفاده از برش های خیار روی چشم

قرار دادن چای کیسه ای روی چشم

قرار دادن تکه های یخ قرار داده شده در بین پارچه حوله ای بر روی چشم

قرار دادن پوره سیب زمینی خام بر روی چشم

گودی و تیرگی زیر چشم

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد