گور به گور اثر ویلیام فاکنر

گور به گور اثر ویلیام فاکنر

 


رمانی از ویلیام فاکنر نویسندة شهیر آمریکایی که موفق به دربافت جایزة نوبل ادبیات در سال 1930شد. منتقدین این رمان را کاملترین رمان فاکنر می دانند. هر فصل از داستان این رمان توسط یکی از شخصیت های داستان تعریف می شود که باعث گیج شدن خواننده می شود. در کل متن کتاب در ابتدا بسیار پیچیده بنظر می آید و برای اشخاصی که از پیچده بودن داستانهای معمولی لذت می برند انتخاب بسیار خوبی است.در اوایل کتاب خیلی سخت میشود که متوجه روابط شخصیت های داستان باهم شد اما رفته رفته شخصیت ها معرفی می شوند که البته کمی فراست و زیرکی خواننده نیز شرط است. و این شناخت ها سبب خواهند شد که به تک تک شخصیت ها دل بسته شویم. شخصیت های این کتاب انسان های سادة روستایی هستند که در آمریکای شمالی در حاشیه رود می سی سی پی زندگی می کنند.

گور به گور اثر ویلیام فاکنر
خانوادة باندرن خانواده ای پرجمعیت و فقیری هستند که مادرشان در حال مرگ است و وصیت می کند که او را پس از مرگ به شهر برده و در کنار اقوامش خاک کنند.اما هنگام مرگ مادر باران سختی می گیرد و پل عبور به سمت شهر ویران می شود و موجب می شود که سفر باندرها بسیار سخت شود. پدر خانواده شخصیتی بسیار تنبل دارد و تمامی کارهایش را دوست دارد بقیه انجام دهند. او پنج فرزند دراد، کش فرزند نخست خانواده که نجاری ماهر است.دارل فرزند دوم که از نظر بقیه غیرعادی و عجیب به نظر می رسد اما او بسیار باهوش است و قدرت پیش بینی آینده و وقایع را دارد. فرزند سوم جویل است که پسری سرکش و نافرمان است که تمامی پولهایش را صرف خرید اسبی کرده و آن را بسیار دوست دارد.تنها دختر این خانوانده دیویی دل است او هنوز ازدواج نکرده اما باردار است. و آخرین فرزند این خانوادة شلوغ وردمن نام دارد.

گور به گور اثر ویلیام فاکنر
قطعاتی از کتاب
مغز آدمیزاد عین ماشین می مونه زیاد نمی شه باش ور رفت . بهترین صورتش اینه که یک نواخت کار کنه ، هر روزی کار همون روز رو بکنه ، هیچ قسمتی ش بیش از اندازه ی لازم کار نکنه .
قضیه این نیست که آدم چه کاری می کنه ، قضیه اینه که اکثریت مردم چه جوری به کارش نگاه می کنند .

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

داروخانه ای به نام آلوئه ورا

تلاش فیزیکدان ها برای انجام آزمایشی غیرممکن تبدیل نور به ماد

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر