ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گوگل نقص امنیتی مرورگر مایکروسافت اج را فاش می کند

مایکروسافت و گوگل برای مدت حداقل 10 ساله با یکدیگر رقابت تلخی داشته اند و این این دو شرکت در سال های اخیر اختلاف هایی در مورد افشای آسیب پذیری های امنیتی داشته اند. گوگل این اختلافات را در این هفته با افشای یک نقص امنیتی مرورگر مایکروسافت اج پیش از آن که پچ آن در دسترس قرار بگیرد، بیشتر کرد. Neowin اعلام کرد که گوگل درمورد نقص امنیتی مایکروسافت در ماه نوامبر به این شرکت هشدار داده و به مایکروسافت یه فرصت 90 روزه داد تا قبل از اطلاع رسانی عمومی این نقص امنیتی یک پچ را برای آن منتشر کند.

گوگل نقص امنیتی مرورگر مایکروسافت اج را فاش می کند

گوگل همچنین به مایکروسافت یک دوره اضافی 14 روزخ فرصت داده است تا بتواند پچ این نقص در ماه فوریه عرضه کند اما مایکروسافت هنوز موفق به انتشار آن نشده است؛ چرا که "اصلاح پیچیده تر از آن است که پیش بینی شده بود." مشخص نیست که مایکروسافت دقیقا چه زمانی این پچ را در دسترس قرار دهد، و مهندس گوگل مسئول گزارش ضعف امنیتی می گوید به دلیل پیچیدگی این پچ هنوز زمان ثابتی برای ارائه آن مشخص نشده است.

گوگل نقص امنیتی مرورگر مایکروسافت اج را فاش می کند

این افشای عمومی احتمالا مایکروسافت را یک بار دیگر خشمگین خواهد کرد. مایکروسافت، غول نرم افزاری جهان در ماه اکتبر گذشته پس از کشف نقص امنیتی مروگر کروم  آن را به گوگل اعلام کرد تا شرکت بتواند زمان لازم برای ارائه پچ را داشته باشد. گوگل در سال 2016 تنها 10 روز پس از گزارش نقص بزرگ امنیتی در ویندوز به مایکروسافت، آن را به صورت عمومی منتشر کرد. این شرکت در گذشته قبل از اینکه پچ ها در دسترس قرار بگیرند، نقص امنیتی zero-day در ویندوز 10 را به صورت عمومی اعلام کرد. گوگل می خواهد که این صنعت سیاست های افشای تهاجمی خود را اتخاذ کند، اما مایکروسافت تاکنون عملا مقاومت کرده است.

دو استثناء بزرگ و مشهود درباره افشای نقص های امنیتی گوگل، نقص های اخیر Meltdown و Spectre بود. مهندسان گوگل نقص های CPU را کشف کردند و اینتل، AMD و دیگر شرکت ها حدود شش ماه پچ های این نقص ها را پیش از آنکه در اوایل سال جاری به طور عمومی اعلام شوند، در دسترس قرار دادند.

گوگل نقص امنیتی مرورگر مایکروسافت اج را فاش می کند

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

میخک را بهتر بشناسید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد