گیاهان دارویی مفید برای تقویت مغز و حافظه

شاید بتوان گفت که حفظ سلامت مغز و در نتیجه حافظه از هر اندام دیگر واجب تر است چرا که سایر اندام ها در صورت آسیب قابل ترمیم هستند ولی در مورد مغز اینگونه نبوده و در صورتی که هر سلول مغز بمیرد، سلول دیگری جایگزین آن نخواهد شد لذا رفته رفته سلول های مغز از بین رفته و منجر به آسیب به حافظه و آلزایمر خواهد شد. به همین دلیل است که باید از مغز مراقبت ویژه داشت. به عنوان نمونه شما می توانید با کمک بهره مندی از خواص گیاهان دارویی زیر عملکرد و سلامت مغز را بهبود ببخشید.

 

گیاهان دارویی مفید برای تقویت مغز و حافظه

1- بابونه از انجایی که نگرانی و استرس همیشه به مغز آسیب می زند لذا استفاده از بابونه منجر به از بین رفتن استرس شده و در نتیجه به لامت مغز کمک می کند.

2- جعفری و آویشن در این دو گیاه دارویی معطر فلاوونوئیدی به نام Apigenin وجود دارد که با تقویتی ارتباط بین نورون و سلول های بنیادی کوچک، مغز را تقویت کرده و از بیماری آلزایمر، پارکینسون و افسردگی ممانعت خواهد کرد.

3- زردچوبه مهمترین تاثیر زردچوبه کند کردن روند بروز آلزایمر است. این ادویه به عملکرد بهتر ماکروفاژها کمک می کند تا پلاک ها را از بین برده و در نتیجه از بروز آلزایمر جلوگیری شود.

4- خار مریم (مریم گلی) یکی از مواردی که باعث آسیب به مغز و حافظه خواهد شد مواد و آنزیم هایی است که منجر به اختلال در فعالیت سلول ها و انتقال دهنده های عصبی می شود. برای نمونه ممکن است با مصرف برخی از مواد غذایی، آزیم هایی در بدن فعال شوند که منجر به اختلال در فعالیت انتقال دهنده های عصبی خواهند شد. حال برای جلوگیری از فعالیت این قبیل آنزیم ها می توانید از عصاره گیاه مریم گلی استفاده کنید.

نکته: در مصرف هر گیاه دارویی باید ابتدا به پزشک متخصص مراجعه کرده و تحت نظر او از گیاه مورد نظر استفاده کنید چرا که ممکن است این گیاه از جنبه های دیگر برای سلامت شما ضرر داشته باشد و خود شما بدون آگاهی منجر به آسیب به سلامت خود شوید.

 

گیاهان دارویی مفید برای تقویت مغز و حافظه

گیاهان دارویی مفید برای تقویت مغز و حافظه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر