گیاه استویا

استویا ( نام علمی: Stevia ) گیاهی از خانواده گل داوودی و زیر گروه ابروسیا می باشد. ماده ای که جایگزین قند است از این گیاه استخراج می شود. گیاه استویا طعمی شیرین به مانند شیرین بیان دارد. این گیاه از قرن ها پیش به عنوان شیرین کننده غذاها در مناطق آمریکای جنوبی نظیر برزیل و پاراگوئه مورد استفاده قرار می گرفته است.

گیاه استویا

امروزه این گیاه نیز از لحاظ رویش در مالاگا جنوب اسپانیا رونق بسیاری دارد. اما امروزه چین بزرگ ترین صادر کننده استویا در جهان می باشد.
ترکیبات و ارزش غذایی گیاه استویا شامل گلیکوزیدهایی نظیر استویوزید، ربادیوزید A، C، D، E، F، استویول بیوزید و دلکوزید A است.
برخی از نام های تجاری جایگزین کننده های قند از گیاه استویا به اسامی ربیانا، استویاکاین، انلیتن، پیورویا و عصاره استویای خام می باشند.

خواص گیاه استویا

یکی از مهم ترین ویژگی های گیاه استویا این است موجب افزایش کالری و کربوهیدارت مصرفی در بدن نمی گردد. برای همین خاصیت، این گیاه می تواند جایگزین قند برای افراد دیابتی در رژیم غذایی شان باشد. این موضوع باعث می شود تا بیماران دیابتی گستره وسیع تری را در رژیم غذایی و غذاهای سالم تر دنبال نمایند.
یکی از دلایل چاقی عدم تحرک کافی و مصرف غذاهای پر انرژی مانند شکر و خوراک های چرب می باشد. مصرف گیاه استویا به دلیل عدم قند می تواند راهی مناسب برای کاهش وزن افراد باشد.

گیاه استویا
گیاه استویا به دلیل ترکیبات آنتی اکسیدانی فراوانی مانند کمپروفل خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده را نیز کاهش می دهد. همچنین استرول های موجود در آن به تقویت این عضو گوارشی در بدن کمک می کنند.
ترکیباتی که در عصاره گیاه استویا وجود دارد باعث گشاد شدن رگ های خونی می شود. همچنین این ترکیبات خروج ادرار و سدیم را افزایش می دهند. خروج سدیم اضافی از خون باعث کاهش فشار خون در افراد می گردد، که این امر تاثیر قابل توجهی را در واکنش های کاردیوتونیک در بدن دارد.

مصرف زیاد شکر و کالری به خصوص در کودکان با افزایش بیماری های قلبی و عروقی در ارتباط است. بنابراین از گیاه استویا می توان به عنوان شیرین کننده های طبیعی در رژیم غذایی کودکان استفاده کرد. مصرف این گیاه به کودکان کمک می کند تا بدون افزایش کالری مصرفی کم شکر بتوانند از نوشیدنی های و غذاهای شیرین نیز استفاده کنند.

گیاه استویا

همچنین پژوهش هایی نشان داده است که افرای که از گیاه استویا جایگزین شکر استفاده می کنند، کمتر دچار پرخوری می شوند. این افراد سطح قند خونشان نسبت به افرادی که شکر سفید مصرف می کنند بسیار کمتر است. زیرا که مصرف استویا در خون باعث ترشح کمتری از انسولین نسبت به آسپارتام و ساکارز دارد.

مضرات استفاده زیاده از حد گیاه استویا

طبق گزارشات انجام شده در آمریکا هنوز عوارض مصرف گیاه استویا به طور کلی ناشناخته است. اما دانشمندان و پزشکان مصرف خام و بیش از حد این گیاه را توصیه نمی کنند. زیرا که استفاده همزمان گیاه استویا با داروهای ضد قارچ، ضد ویروسی، ضد سرطان، کاهش کلسترول، داروهای مدر و ضد بارداری و ضد اشتها ممکن است مشکلاتی را برای فرد به وجود آورد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

باغ گیاه شناسی هند

باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

اکالیپتوس گیاه محبوب سرماخورده‌ها

از گیاه شیرین بیان چه میدانید؟

معرفی گیاه دارویی چای ترش

گیاه دارویی بارهنگ با خواص چشمگیر

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر