گیاه درمانی آب قاشقی (3)

مطالعه ای که در سال 2006 در مجله بین المللی زخم های کم منتشر شده نشان داده بود که در تحقیقی که بر روی زخم های یک موش صحرایی  انجام می گرفت، ضمادی از گیاه سنتلا آسیا تیکا را تهیه کردند و بر روی زخم ها قرار دادند بعد ازمدت کوتاهی مشاهده شد که زخم های این موش صحرایی با سرعت قابل توجهی سریع تر از زمانی که برای  ترمیم یک زخم به طور طبیعی انجام می گیرد، بهبود یافت.

گیاه درمانی آب قاشقی (3)

گرچه که این آزمایشات بر روی انسان کمی با مشکل مواجه است، ولی سوابق تاریخی و استفاده سنتی و نیز آزمایش اخیر در مورد  این گیاه باعث شده تا محققان و پزشکان سنتلا آسیا تیکا ( آب قاشقی ) را به عنوان یک گیاه دارویی برای سرعت بخشی در بهبود و ترمیم زخمها بشناسند.

 

خاصیت آب قاشقی یا سنتلا آسیا تیکا برای درمان اضطراب و تسکین درد

مطالعلت به دست آمده دیگر بر روی سنتلا آسیا تیکا ( آب قاشقی ) حاکی از آن است که این گیاه می تواند در کاهش اضطراب و استرس و افزایش عملکرد ذهنی در انسان نقش مهم و موثری را ایفا کند.

گیاه درمانی آب قاشقی (3)

بر اساس یک تحقیق دیگر در مجله سیلینیکال سایگورا ماگولوژی، تعداد افرادی که مبتلا به افسردگی و یا اظطراب مزمن بودند از طریق مصرف گیاه آب قاشقی بهبود یافته اند، و بیشتر از افرادی است که اصلا آن را مصرف نکرده اند.

این در حالی است که افرادی که با استفاده از این گیاه وضعیتشان بهتر شده است، زمان بهبود آنها نیز 60 تا سی روز کمتر از سایرین می باشد. محققان دیگری نیز گیاه آب قاشقی را به عنوان یک تسکین دهنده درد و همینطور آرامش بخشی در مواقع استرس مفید می دانند.

ولی با این حال هنوز دانشمندان در مورد درمان قطعی و صد در صد این گیاه در درمان افسردگی نظر قاطعی را نمی دهند. زیرا آنها بر این عقیده اند که از لحاظ طب نوین سنتلا آسیا تیکا ( آب قاشقی ) هنوز یک گیاه ناشناخته است و نیاز به مطالعه بیشتری  دارد، و فقط بر اساس همین آزمایشات است که ابراز می دارند آب قاشقی می تواند در درمان افسردگی موثر باشد و یک گیاه ضد اظطراب شناخته شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

آب و هوای مالزی

رستوران آب و برق کیش

باغ گیاه شناسی هند

باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

آب و هوای پاریس

آب و هوای مادرید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد