گیاه موریا پوما - 5.0 out of 5 based on 1 vote

گیاه موریا پوما

موریا پوما یکی از گیاهان دارویی است که قرن ها به منظور مقاصد پزشکی در طب به کار گرفته می شود. این گیاه به خانواده Olacaceae تعلق دارد و گیاه بومی قبیله آمازونی در برزیل است.
ریشه و ساقه گیاه موریا پوما دارای خاصیت دارویی می باشد، و به علتی که این گیاه اثر بخشی سریع و موثری دارد مکمل های گیاهی بسیاری از آن در اکثر داروخانه های دنیا وجود دارد.

گیاه موریا پوما

خواص دارویی و خوراکی گیاه موریا پوما

از مهم ترین خواصی که گیاه موریا پوما برای بدن دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

•گیاه موریا پوما می تواند در درمان ضعف های جنسی موثر باشد. طبق آزمایشاتی که بر روی 250 مرد در سال 2011 انجام شد نشان داد افرادی که از این گیاه استفاده کردند و از مشکلات نغوظ رنج می بردند، به طرز شگفت انگیزی قوای جنسیشان بهبود یافت. بنابراین می توان گفت که گیاه موریا پوما باعث تقویت قوای جنسی در مردان می شود.

•گیاه موریا پوما نه تنها می تواند ضعف های جنسی را بهبود بخشد بلکه در جلوگیری از ناباروری در مردان نیز موثر است. ناباروری در مردان زمانی اتفاق می افتد که سطح تستوسترون ( هورمون تولید کننده اسپرم ) پایین باشد، و یا فرد در به انزال رسیدن به مشکل برخورد کند. مصرف گیاه موریا پوما می تواند سطح تستوسترون را تا حد قابل توجهی بهبود بخشیده و مانع ناباروری شود.

گیاه موریا پوما

•با آزمایشاتی که بر روی 200 زن که دچار سردی جنسی بودند انجام گرفت مشخص شد که این گیاه علاوه بر آنکه برای ضعف های جنسی مردان موثر می باشد، می تواند مشکلات سرد مزاجی را در زنان نیز برطرف کرده و باعث افزایش میل جنسی در آنان شود.

•سندرم دردناک پیش قاعدگی یکی از بارزترین مشکلاتی است که دست کم اغلب خانم ها دچار آن هستند، این علایم شامل نوسانات خلق و خوی، ضعف و گر گرفتگی، قاعدگی دردناک، گرفتگی عضلات می باشد، که با درد و ضعف شدیدی همراه بوده و سالی یک بار اتفاق می افتد.  مصرف گیاه موریا پوما می تواند در پیشگیری و رفع علایم سندروم پیش قاعدگی تاثیر به سزایی داشته باشد.

•گیاه موریا پوما علاوه بر موارد فوق که برای سیستم تناسلی تاثیرگذار است، باعث جلوگیری از انواع  ( سرطان پروستات، سرطان سینه، آندومتری، سرطان تخمدان و غیره ) مربوط به این دستگاه نیز می شود. ویژگی های آنتی اکسیدانی گیاه موریا پوما می تواند اکسیده شدن سلول های اندام جنسی را که ناشی از آسیب های رادیکال های آزاد به این دستگاه است را رفع کرده و باعث افزایش مرگ سلولی در بافت های سرطانی گردد.

گیاه موریا پوما

•ترکیب های ارگانیکی موجود در گیاه موریا پوما برای تغذیه و رشد باکتری های مفید روده بسیار موثر است. این باکتری ها برای بهبود حرکات روده از شر یبوست و نفخ بسیار لازم و ضروری بوده و مصرف این گیاه می تواند به کار این باکتری ها و همچنین افزایش ترشح هورمون های گوارشی بهبود بخشد. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید و مقاله های بعدی ما را نیز دنبال نمایید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

باغ گیاه شناسی هند

باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

اکالیپتوس گیاه محبوب سرماخورده‌ها

از گیاه شیرین بیان چه میدانید؟

معرفی گیاه دارویی چای ترش

گیاه دارویی بارهنگ با خواص چشمگیر

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر