گیاه هلیله درمان سفیدی مو:

هلیله یا هلیج یا های تاکی از گیاهانی است، که خیلی مورد توجه اطباء سنتی ایران و کشورهایی از جمله چین قرار گرفته است، به طوریکه چینی ها آن را جزو گیاهان مقدس می دانند. در روایات بسیاری از بزرگان دینی ما نیز در مورد خواص درمانی هلیله نقل شده است که این گیاه از زوال عقل و پیری زود رس جلوگیری می کند.

گیاه هلیله درمان سفیدی مو

همچنین هلیله به دلیل مواد و عناصری چون تانیک اسید، اسید گالیک، و رزین باعث شده تا تاثیر آن برای سفیدی مو ثابت شود. که سه طب سنتی، اسلامی و طب مکمل ( آنتر ناتیو) نیز تاثیر هلیله را برای رفع سفیدی مو تایید کرده اند. در واقع گاهی به علت استرس و تغذیه نامناسب فولکول های مو دچار آسیب می شود و رنگدانه های مو ضعیف عمل کرده و غیر فعال می شوند و به همین دلیل مو سفید می گردد.

گیاه هلیله درمان سفیدی مو

در این مورد دکتر ضیایی کارشناس طب سنتی در ایران تجویزی عالی برای رفع سفیدی مو ارائه داده اند، که در ادامه آن را شرح می دهیم. به این صورت که سه دانه از هلیله سیاه را خرد کرده و آسیاب می کنید و در روغن زیتونی که اصل و ارگانیک باشد مخلوط کرده و روزی یک قاشق از آن را میل کنید.

گیاه هلیله درمان سفیدی مو

این جوز می تواند به افرادی که در زیر 50 سال موهای آنها سفید شده کمک کند تا رنگ طبیعی موهایشان باز گردد. و علاوه بر آن برای درمان یبوست های حاد و مزمن نیز مفید می باشد، در حین حال تنبلی روده را رفع و حرکات و فعالیت آن را نیز تنظیم می کند.

گیاه هلیله درمان سفیدی مو
همینطور افرادی که دچار ضعف حافظه هستند، می توانند از هر هلیله ده گرم ( هلیله زرد، سیاه و کابلی )، خرد و آسیاب کرده و در یک کیلو عسل مخلوط  کنند، سپس آن را در جایی با دمای متعادل گذاشته ، و روزی یک قاشق مرباخوری ناشتا از آن را میل نمایند.

گیاه هلیله درمان سفیدی مو

توجه داشته باشید از خوردن هسته هلیله زرد و کابلی پرهیز کنید، زیرا سمی است و فقط از گوشت و پوسته آن می توانید استفاده کنید. اما مصرف همه اجزای هلیله سیاه مانعی ندارد. برای تاثیر پذیری بیشتر این دارو عسل طبیعی و اسطوخودوس که تسکین دهنده اعصاب و خاصیت آرامبخشی دارد را نیز همراه آن مصرف نمایید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

باغ گیاه شناسی هند

باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

پلیمرهای در ابعاد نانو برای تشخیص و درمان همزمان سرطان سینه

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

خواص دارویی ازگیل در درمان بیماری ها

درمان بیماری ها با آب کدو حلوایی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر