ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یادبود و موزه ی 11 سپتامبر در نیویورک

سایت مرکز تجارت جهانی یک مکان بسیار مهم برای تمام آن کسانی است که می خواهند به کشته شدگان و قربانیان حادثه یازده سپتامبر ادای احترام کنند. حادثه ی بسیار شوم فروریختن برج های دوقلوی نیویورک.

یادمان یازده سپتامبر:

زمینی به مساحت تقریبی 64752 متر مربع در بخش های پایینی منهتن شامل پلازای یادمانی که نشانگر قربانیان حادثه ی یازده سپتامبر 2001 و همچنین حمله ی تروریستی 26 فوریه سال 1993 به این مکان می باشد.


 یادبود و موزه ی  11 سپتامبر در نیویورک
یادمان یازده سپتامبر در دهمین سالگرد این حادثه که در یازدهم سپتامبر سال 2001 بود با حضور خانوادگان قربانیان برگزار شد. این یادمان از روز بعد به بازدید عموم مردم درآمد. این یادمان شامل نام  3000 قربانی در حادثه ی یازده سپتامبر می باشد که در برج تجارت جهانی و پنتاگون جان خود را از دست دادند، و همچنین در حمله ی تروریستی 26 فوریه ی 1993 که شش نفر در آن حادثه مردند. دو استخر منعکس کننده که نام قربانیان بر وجوه برنزی آنها هک شده است بر روی سایت اصلی و فونداسیون دو برج قبلی ساخته شده اند. به داخل این استخرها، بزرگترین آبشار مصنوعی کشور سرازیر می شود.

 یادبود و موزه ی  11 سپتامبر در نیویورک

 اطراف این استخرهای دوقلو را درخستانی شامل 400 راس درخت بلوط سفید آمریکایی دربر گرفته است. یک درخت گلابی خاص وجود دارد که از قبل نیز در آنجا بود. این درخت در جریان حادثه شکسته و سوخته شد اما بعد از آن دوباره رشد کرد و جان گرفت. سایت یادمان هر روزه از ساعت 7:30 تا 21:00 بدون هیچ هزینه ای به روی عام باز می باشد. صبح ها بهترین فرصت برای بازدید می باشند چراکه کاملا ساکت و آرام است و سیل عظیم سر وصدای شهری مزاحمت ایجاد نمی کند. در عصر تعداد بازدیدکنندگان کم است و در شب بعد از تاریکی، آبشارها که به داخل یادمان می ریزند، نام هک شده ی قربانیان انگار بر طلا حکاکی شده است. منظره ای بسیار دیدنی و تاثیر گذار در شب دارد.

 یادبود و موزه ی  11 سپتامبر در نیویورک

موزه ی یازده سپتامبر:
موزه ی یازده سپتامبر در تاریخ 21 می 2014 به روی عموم باز شد. این موزه شامل کلکسیونی با بیش از 23000 تصویر، 500 ساعت ویدیو و 10000 وسیله و اثر مصنوعی می باشد. آتریوم ورودی موزه ی 9/11 شامل دو سه شاخه ی فولادی از نمای برج تجارت جهانی شماره یک (برج شمالی) می باشد که باقی مانده و آن را به داخل موزه انتقال داده اند. دیدن این سه شاخه ها بدون پرداخت هزینه ورودی موزه امکان پذیر می باشد.


 یادبود و موزه ی  11 سپتامبر در نیویورک
نمایشگاههای تاریخی موزه، وقایع حادثه یازده سپتامبر را پوشش می دهد و به کاوش و بررسی مود جهانی منجر به این حوادث می پردازد. نمایشگاه یادمانی، تصویر تمام 2977 نفری که جان خود را از دست دادند را به نمایش می گذارد و در عین حال این امکان وجود دارد که شما در مورد زندگی این افراد بیشتر بدانید. در هال فونداسیون شما می توانید دیواری را ببینید که مربوط به فونداسیون یکی از برج ها می باشد. و همچنین یک ستون فولادی 36 فووتی در آنجا وجود دارد که پوشیده از آگهی و اعلامیه های فردای آن حادثه می باشد.
 یادبود و موزه ی  11 سپتامبر در نیویورک
بازدیدکنندگان به طور متوسط دو ساعت را در موزه می گذرانند. این موزه روزانه از ساعت 9 صبح باز می باشد. یکشنبه تا سه شنبه این موزه تا ساعت 18 و بقیه ایام هفته تا ساعت19 برای بازدید عموم باز است. هزینه های ورودی برای بزرگسالان 24 دلار، برای نوجوانان از سن 7 تا 12، 15 دلار، و برای جوانان، دانشجویان و سالمندان 20 دلار می باشد. سربازان با پرداخت 18 دلار می توانند از موزه بازدید کنند، موزه برای خانواده قربانیان رایگان می باشد. انجمن خانواده های یازده سپتامبر، موزه ی تکریم را سرهم کردند تا بین کسانی که می خواهند در مورد آن روز بیشتر بدانند و با کسانی که در روز آن حادثه حضور داشتند ارتباط برقرار کنند. نمایش ها شامل گزارش های مستقیم خانواده های قربانیان و هم شامل مانده ها و وسایل و چیزهای باقیمانده از سایت و ساختمان بود. بعضی از آنها از خانواده های قربانیان به قرض گرفته شد.
از زمانی که موزه ی تکریم در سال 2006 افتتاح شد، خانواده ها، بازماندگان، نجات دهندگان و ساکنین منهتن دانستنیهای شخصی شان را در تورها و بازدیدها به اشتراک گذاشته اند.   
 یادبود و موزه ی  11 سپتامبر در نیویورک
این موزه هر روز از ساعت 10 صبح تا 18 باز می باشد، جز روزهای یکشنبه که تا ساعت 17 امکان بازدید وجود دارد. هزینه های ورودی به موزه تکریم 15 دلار برای بزرگسالان، 5 دلار برای کودکان سن 8 تا ده سال و 10 دلار برای سالمندان و دانشجویان می باشد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد