یافته های جدید علم پزشکی

یافته های جدید علم پزشکی
مطالعه تحقیقات ژنی در شبکیه نشان داده اند که شاید روزی برسد که داروها بتوانند جلوی پیشرفت  نزدیک بینی را بگیرند. نزدیک بینی شرایطی است که احتمالا تا سال 2020 نیمی از مردم جهان را درگیر می کند. تحقیقات جدیدی که در دانشگاه کلمبیا انجام شده، نشان داده است، پیشرفت نزدیک بینی و دور بینی در افراد، وابسته به ژن های مختلفی است.
نزدیک بینی روبه رشد: در نزدیک بینی تصویر فوکوس شده توسط چشم به جای اینکه دقیقا روی شبکیه  متمرکز شود در جلوی شبکیه تشکیل می شود.  سازمان بهداشت جهانی اخطار داده است که نزدیک بینی و نزدیک بینی شدید در سطح جهان با سرعت در حال افزایش است. تیم تحقیقاتی دانشگاه کلمبیا اعلام کرده  است که تعداد افرادی که تا سال 2020 به نزدیک بینی دچار می شوند به 5/4بیلیون خواهد رسید یا تقریبا  نصف جهان. سازمان بهداشت جهانی، نزدیک بینی را جز 5 اولویت قرار داده است. پژوهشگران معتقدند که تجزیه ‌و ‌تحلیل اطلاعات بر اساس شاخص‌های ژنتیکی، روش قابل ‌اعتماد تری است؛ چرا که سایر عوامل تاثیرگذار، مانند سطح کیفی زندگی شیوه زندگی سالم، نمی‌تواند، نتایج بررسی‌ها را منحرف کند.

یافته های جدید علم پزشکی

آن‌ها شاخص‌های ژنتیکی مرتبط به نزدیک‌ بینی و اطلاعات تحصیلی این افراد را بررسی کردند و با بهره بردن از فرآیند آماری به ‌نام تصادفی ‌سازی مندلیان، به رابطه‌ی واضحی بین افزایش سال‌های تحصیل و نزدیک‌بینی دست یافتند. در واقع بررسی‌های آن‌ها نشان داد که با هر سال تحصیل، دید فرد به اندازه ۰٫۲۷ دیوپتر (واحد اندازه‌گیری نمره عینک) کاهش پیدا می‌کند. پژوهشگران اعلام کردند که با وجود تاثیر عوامل ژنتیکی، یافته‌های آن‌ها نشان می‌دهد که محیط نقش مهمی در افزایش نزدیک‌بینی ایفا می‌کند. پژوهش‌های گذشته نشان داده بودند که گذراندن زمان کمی در خارج از خانه و قرار گرفتن در معرض نور طبیعی، یکی از عوامل مهم نزدیک بینی است. در نزدیک بینی دید دور دچار مشکل می شود و دید نزدیک واضح باقی می ماند. معمولا با افزایش سن این شرایط بدتر می شود چون چشم ها رشد می کنند. در دوربینی شرایط برعکس است، چشم کوچک است و در نتیجه تصویر در پشت شبکیه تشکیل می شود و اشیای دور واضح تر از اشیای نزدیک هستند. البته در بعضی موارد، دید دور و نزدیک تار خواهد بود. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد فاکتورهای محیطی و ژنی بر روی این شرایط اثر دارند. از فاکتورهای محیطی می تواند عدم گذراندن زمان کافی در محیط بیرون از خانه و استفاده بیش از حد از رایانه را نام برد. نزدیک بینی شدید می تواند علاوه بر ایجاد تاری دید باعث جداشدگی، آب مرواردید و آب سیاه شود. طبق تحقیقات که جدیدا انجام شده است، هرچه تحصیلات بالاتر برود، احتمال بروز نزدیک بینی و پیشرفت آن بیشتر خواهد بود. طی آزمایشاتی که جدیدا بر روی حیوانات در آزمایشگاه انجام شده، نتایجی بدست آمده که می تواند افق های جدیدی را در برابر ما بگشاید. شاید حتی زمانی برسد که نزدیک بینی توسط دارو متوقف شود.

یافته های جدید علم پزشکی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر