۶ کارآفرین موفق زن ایرانی که شما باید آنها را بشناسید - 3.2 out of 5 based on 6 votes

۶ کارآفرین موفق زن ایرانی که شما باید آنها را بشناسید

زنان ایرانی بیشتر و بیشتری موفق به کسب عنوان کارآفرینی شده اند. آنها می توانند آینده ایران باشند. زنان زیادی هستند که نفوذ زیادی بر اکوسیستم استارت آپ های ایرانی داشته اند. در اینجا 6 کارآفرین زن ایرانی موفق که شما باید آنها را بشناسید ذکر شده است. زمانی که استارت آپ اکوسیستم در ایران شروع به شکل گیری کرد، زنان کارآفرین کمتری وجود داشتند، اما اکنون شاهد تعداد زیادی استارت آپ در ایران هستیم که توسط زنان کارآفرین رهبری می شوند. اگر چه ممکن است برخی محدودیت ها برای آنها وجود داشته باشد، خوشبختانه تبدیل شدن به یک کارآفرین فناوری برای یک زن در ایران آسان تر شده است. با نگاهی به رویدادهای استارت آپ های ایرانی، شما می توانید مشارکت روز افزون زنان در صحنه فن آوری کشور را ببینید. هر ساله چندین استارت آپ ویکند در ایران برگزار می شود و کارآفرینان زن در این رویدادها حضور خوبی دارند. بیش از 20٪ از بنیانگذاران استارت آپ ها که دررویداد های اخیرراه ابریشم حضور داشتند، کارآفرینان زن بودند.

۶ کارآفرین موفق زن ایرانی که شما باید آنها را بشناسید

همچنین مشخص ترین آنها ویکند تازه ترین مد و استارتآپ فناوری که در هتل اسپیناس پلاس تهران برگزار شد که اکثر آنها زنان بودند.:البته تعداد زیادی کارآفرین زن موفق در ایران وجود دارند، ما در اینجا 6 نفر از آنها را انتخاب کرده ایم تا آنها را بشناسید:

آسیه حاتمی:

فارغ التحصیل مهندسی پلیمر از دانشگاه پلی تکنیک تهران و بنیانگذار و مدیرعامل IranTalent.com است. IranTalent، در سال 2003 تاسیس شد، یک سرویس استخدام آنلاین در ایران است با اعضای ثبت نام شده متشکل از بیش از نیم میلیون نفر از متخصصان ایرانی است که بخش ها و دسته های شغلی مختلف را پوشش می دهند.

گلرخ بحری:

او دارای مدرک کارشناسی مدیریت (MBA) است که بر مدیریت بازاریابی، از مدرسه کسب و کار بهار تمرکز دارد. او موسس مهربانه ، یک پلت فرم خیریه در ایران است. آنها پلتفرم خود را ساخته اند تا اطمینان حاصل کنید حتی اگر شما قادر به پرداخت 1000 تومان (25 سنت) از پول خود هستید، می دانید که شما در حال ایجاد یک جهان بهتر درکنار صدها انسان سخاوتمند دیگر هستید. این شرکت در بسیاری از رویدادها از جمله کمک به قربانیان زلزله در کرمانشاه شرکت داشته است. 

۶ کارآفرین موفق زن ایرانی که شما باید آنها را بشناسید

لنا وفایی:

او در سن 18 سالگی به ونکوور مهاجرت کرد و لیسانس مهندسی ژئوتکنیک رادر آنجا دریافت کرد. سپس او به نیویورک رفت و معماری خواند. نخستین علاقه اش به کاوش در شهرها زمانی که دانشجو بود به وجود آمد. در سال 2015، او شروع به کار بر روی پروژه Peeyadeکرد که یک اپلیکیشن رسانه ای است که به کاربران اطلاعات مربوط به مکان در مورد چشم انداز های فرهنگی و سرگرمی تهران می دهد. در سال 2017، Peeyade به عنوان یکی ازبرترین شرکت کنندگان در SilkRoad در تهران انتخاب شد

نازنین دانشور:

او مدرک کارشناسی ارشد خود را در فن آوری اطلاعات از دانشگاه پلی تکنیک تهران دریافت کرد. سپس به آلمان رفت و در آنجا کار کرد. چند سال بعد به ایران برگشت و از ایجاد یک سرویس تحویل مواد غذایی الهام گرفت. او بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Takhfifan یکی از بزرگترین وب سایت های خرید آنلاین در ایران است. 

۶ کارآفرین موفق زن ایرانی که شما باید آنها را بشناسید

نیکو نیکنام:

او دارای مدرک B.Sc در مهندسی شیمی در دانشگاه آزاد اسلامی با پنج سال تجربه کاری در زمینه چاپ و طراحی است. او به عنوان یک گرافیک آزاد و طراح وب و همچنین به عنوان ناظم چاپ در چندین شرکت کار کرده است. او شروع به راه اندازی استارت آپ خود، نیک پریتنت در سال 2015 کرد. Nikprint سرویس آنلاین برای طراحی و چاپ سفارشات با سیستم تحویل است.

تبسم لطیفی:

او فارغ التحصیل مهندسی برق از دانشگاه صنعتی شریف و مدرک کارشناسی مدیریت تجارت در همان دانشگاه است. او به دلیل تحصیلاتش از خرم آباد به تهران مهاجرت کرد. او MamanPaz را تاسیس کرده است، که یک شبکه سرآشپزها در خانه است. این زنان خانه دار غذای خانگی را می پردازند و هر روز آنها را به مشتریان تحویل می دهند. اینها فقط 6 زن کارآفرین بودند اما مطمئنا تعداد بیشتری هستند. از این گذشته زنان در ایران بین 25 تا 34 ساله دارای بیشترین قدرت خرید هستند و تاثیرگذارترین کاربران در رسانه های اجتماعی هستند بنابراین بسیار مهم است که ما متوجه نیازهای این بخش مهم و کلیدی از کاربران باشیم." 

3.1666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.17 (6 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

رستوران ایرانی شیروان ارمنستان

رستوران ایرانی آریا ارمنستان

رستوران ایرانی شیراز سنگاپور مالزی

آیا باید نگران ذرات پلاستیکی میکروسکوپی در بطری های آب بود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند