۹ علامت سردرد خطرناک که باید بشناسید

مطمئنا تا به حال دچار سردرد شده اید. گاهی این سردردها آنچنان آزار دهنده هستند که مجبور می شوید به پزشک مراجعه کنید. برخی از سردردها بی خطر هستند اما گاهی علایم یک بیماری بسیار خطرناک می باشند که باید جدی گرفته شوند. هر فردی در زندگی ممکن است نوع متفاوتی از سر درد را تجربه کند. شدت دردتان بستگی به این دارد که یک سردرد خوشه‌ای، سردرد تنشی، یا میگرن را تجربه می‌کنید. اکثر افراد با خوردن چند مسکن، مشکلشان را موقتا برطرف می کنند اما دوباره سر درد به سراغشان می آید. بهتر است هر زمان که دچار سر درد شدید، سریع به پزشک مراجعه کنید. در این مقاله قصد داریم سردردهایی را به شما معرفی کنیم که بسیار خطرناک هستند؛ با ما همراه باشید.

۱. سردردهایی با درد گردن

۹ علامت سردرد خطرناک که باید بشناسید
اگر سردردتان، همراه با درد صورت و گردن باشد، ممکن است این سر درد بتواند یکی از شریان‌های کاروتید واقع در کناره‌های گردن‌تان را پاره کند. زمانی که به این شریان‌ها آسیب وارد شود، جریان خون تازه از قلب به مغز مسدود شده و احتمال بروز سکته نیز وجود دارد.  

۲. سردردها و کرختی

سردرد همراه با بی‌حسی و ضعف متمرکز در یک طرف سر، می‌تواند نشانه‌ی ترومبوز وریدی مغزی باشد. در این شرایط، در مغز مقداری خون اضافه یا خونریزی وجود دارد، که یکی از دلایل عمده برای سکته است.

۳. سردرد رعدآسا

این سردرد همان طور که از اسمش مشخص است، به طور ناگهانی و مانند یک رعد و برق حمله می‌کند و می‌تواند باعث بروز سردرد ضربان دار بشود. اگر بعد از یک ساعت، سر دردتان بازگشت، می‌تواند بسیار خطر باشد و حتی منجر به مرگ نیز بشود.

۴. سردردهایی با اختلال بینایی

در بیماری آرتریت سلول، شریان‌های درون سر ملتهب می‌شوند. این التهاب اغلب همراه با درد پشت چشم، بالای گردن، و پشت سر است. هم چنین دید فرد تار می شود و اگر درمان نشود، می‌تواند خطر سکته را افزایش دهد و حتی منجر به کوری دائمی گردد.

۵. سردردهای مربوط به جراحات

اگر بعد از یک سانحه تصادف، سردردهای زیادی را تجربه کردید، احتمالا دچار ضربه مغزی شده باشید. حتما به یک متخصص مراجعه کنید.

۹ علامت سردرد خطرناک که باید بشناسید

6. سردردهایی با گردن خشک

 معمولا  ۹۵ درصد تمام بیمارانی که مننژیت را تجربه می‌کنند، سردردهایی همراه با خشکی گردن را گزارش می‌دهند.

۷. سردردهایی پس از یک رابطه‌ی یک‌شبه

اگر بعد از یک رابطه‌ی جنسی، دچار سردرد یا  رفتارهای پرخطر دیگری شدید، حتما به پزشک مراجعه کنید؛ زیرا سردردها یکی از علائم اصلی اچ‌آی‌وی هستند.

8.سردردهای پس از فعالیت فیزیکی

اگر بعد از تمرین یا ورزش کردن، دچار سر درد شدید، احتمالا بدن شما کم آب شده است. حتما زمانی که برای ورزش کردن از خانه خارج می شوید، یک بطری آب به همراه داشته باشید.  

۹ علامت سردرد خطرناک که باید بشناسید

9.سردردها و بارداری

معمولا زنان در دوران بارداری، سردردهایی را تجربه می کنند. اگر مدام دچار این سردردها شدید، می تواند یک هشدار خطرناک باشد. حتما در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

آیا باید نگران ذرات پلاستیکی میکروسکوپی در بطری های آب بود؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

میخک را بهتر بشناسید