10 ایده تجاری نوآورانه و سازگار با محیط زیست برای سال 2018

جهان با توجه به نابودی لایه اوزون به دلیل انتشار ناشی از گازهای مضر در جو، با تغییرات اقلیمی شدیدی مواجه است. به منظور داشتن یک زندگی پایدار در دنیای کنونی، مردم باید شیوه زندگی ای را اتخاذ کنند تا اطمینان حاصل کنند که زندگی سالم دارند و آلودگی را از بین ببرند. کلید دستیابی به این هدف، طراحی و سرمایه گذاری در ایده های تجاری سازگار با محیط زیست است. به علاوه، باید تعداد زیادی از پروژه ها و ابتکارات برای اطمینان از فرصت های سرمایه گذاری سازگار با محیط زیست وجود داشته باشد بر این اساس، تمام سهامداران و پیشگامان بخش های مختلف کسب و کار باید کل جامعه کسب و کار را تقویت کنند .در این مقاله، 18 ایده کسب و کار نوآورانه و سازگار با محیط زیست برای سال 2018، ذکر شده که می تواند راهی طولانی برای اطمینان از اینکه جهان در مسیر درستی برای رسیدن به اهداف زندگی سبز قرار دارد، طی کند

 

10 ایده تجاری نوآورانه و سازگار با محیط زیست برای سال 2018

1. تمیز کردن کانال هوا
گرد و غبار در هوا می تواند کانال های هوایی که در خانه ها یا ادارات نصب می شوند را مسدود کند. این کارآیی سیستم تهویه مطبوع را پایین می آورد و موجب استفاده از انرژی زیادی می شود. تمیز کردن منظم کانال های هوا برای اطمینان از مصرف انرژی کمتر است. همچنین، با بازاریابی مناسب، خانه ها ی شخصی و دفاتر مایل به استخدام یک متخصص برای این خدمات هستند، زیرا در نهایت به صرفه جویی در قبض های انرژی کمک می کند.

 

10 ایده تجاری نوآورانه و سازگار با محیط زیست برای سال 2018


2. فروش لامپ های صرفه جویی در انرژی
این ایده در سال 2018 بسیار سودآور است؛ چرا که اکثر خانوارها در خانه های خود از برق استفاده می کنند. مصرف برق زیاد پس از آن منجر به افزایش صورتحساب برق می شود. برای جلوگیری از این، افراد به دنبال صرفه جویی در انرژی لامپ های الکتریکی خواهند بود، و انرژی مورد استفاده آنها را کاهش می دهند علاوه بر این، این کسب و کار می تواند تقریبا در هر بخش از جهان رشد کند حتی بدون برق؛ برای حفظ انرژی در خانه هایی که از پانل های خورشیدی استفاده می کنند نیز می توانند از این لامپ هااستفاده کنند.


3. انتشار مجلات و نشریات مربوط به محیط زیست
کارآفرینانی که علاقمند به کسب درآمد هستند و به محیط زیست اخمین می دهند، می توانند در انتشار مجلات و نشریات زیست محیطی شرکت کنند. اطلاعات زیادی وجود دارد که به جهانیان نرسیده است. بدین معنی است که سطح اطلاعات نادرست و نادانی در مورد محیط زیست، نیاز به سرمایه گذاری در این بخش را ایجاب می کند. و می توانند در آگاه کردن افراد و دیگر نهادها در مورد اهمیت حفاظت از محیط زیست و راه های مختلف برای انجام این کار مفید باشند. با مشتریان مناسب و مخاطبان مورد نظر، از فروش این محصولات درآمد خوبی می توان کسب کرد.

 

10 ایده تجاری نوآورانه و سازگار با محیط زیست برای سال 2018

4. کسب و کار بازیافت مقوا
این یک حرکت و استفاده بهینه با بازیافت از کارتن هایی است که به لندفیل ها فرستاده می شوند. علاوه بر این، بسیاری از مقواها در اطراف رها شده اند که محیط زیست را آلوده می کنند، کارتن ها می تواند برای استفاده مجدد بازیافت شود و می توانند در ساخت مواد مربوط به مقوا مانند کتاب ها استفاده شود.


5. ارائه مشاوره زیست محیطی
این ایده کسب و کار نیاز به کارآفرینی دارد که در زمینه مطالعات زیست محیطی آکادمیک باشد. بسیاری از افراد و سازمان هایی که مایل به خدمات مشاوره هستند، به دنبال روش های مختلف برای بهبود محیط زیست و نحوه نگهداری آن هستند. کارآفرین می تواند برای هر مشورت مبلغی دریافت کند و در عین حال در ارتقاء سلامت محیط زیست گام بردارد

 

10 ایده تجاری نوآورانه و سازگار با محیط زیست برای سال 2018

6. فروش کتاب های استفاده شده
کارآفرین در این زمینه نیازی به سرمایه گذاری بالا ندارد. در عوض، آنها باید تلاش کنند تا افرادی پیدا کنند که نیازی به کتابهایشان ندارند و بازار را برای افرادی که به آنها نیاز دارند، پیدا کنند. دفع مداوم کتاب ها برای محیط زیست بد است نه تنها به خاطر اینکه زمین را آلوده می کند، بلکه به دلیل اینکه انرژی زیادی برای تولید، طراحی و انتشار کتاب ها صرف شده است. کارآفرین همچنین می تواند خلاق باشد و از اینترنت برای فروش کتاب استفاده کند.


7. فروش محصولات ارگانیک
در حال حاضر تقاضای بالا برای محصولات ارگانیک برای حفظ محیط زیست وجود دارد. شامل محصولات پوست و مو، محصولات غذایی و محصولات نظافتی.


8. فروش سطل های بازیافت
در خانه ها، موارد زیادی وجود دارند که نیاز است بازیافت شوند. بعضی از این ها را می توان دوباره بازیافت کرد، به عنوان مثال، پلاستیک و کیسه های کاغذی. در نتیجه، نیاز به سطل های زباله در خانه ها، ساختمان های اداری و فضاهای عمومی مانند ایستگاه های اتوبوس و ایستگاه های قطار برای کاهش جمع آوری زباله وجود دارد.

 

10 ایده تجاری نوآورانه و سازگار با محیط زیست برای سال 2018
9. فروش بطری های پلاستیکی بازیافت شده
این یکی از کسب و کارهای پر رونق است که یک کارآفرین می تواند شروع کند تا محیط زیست را حفظ کند. برای شروع، بطری های پلاستیکی بسیار زیادی در لندفیل ها وجود دارند که برای حمل آب، قهوه، آب یا حتی مواد شیمیایی مانند آفت کش ها و حشره کش ها استفاده می شده اند. علاوه بر این، محصولات زیادی وجود دارند که از پلاستیک ساخته شده اند مانند صندلی های پلاستیکی که مدت طولانی ترمی مانند.


10. شروع به فروش و نصب پانل های خورشیدی
صورت حساب های برق موضوعی است که اکثر مردم در پایان هر ماه با آن مواجه هستند. در نتیجه، اکثر مردم انرژی خورشیدی را ترجیح می دهند، زیرا طبیعی است و هیچگونه انتشار انرژی در تبدیل آن وجود ندارد. همچنین خرید پانل های خورشیدی ارزان است. یک کارآفرین می تواند این کار را انجام دهد و در اجرای پانل های خورشیدی مشارکت کند و همچنین هزینه خدمات نصب را دریافت کند. 

 

10 ایده تجاری نوآورانه و سازگار با محیط زیست برای سال 2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر