10 جاده خطرناک دنیا

جاده های خطرناکی در دنیا وجود دارند که عامل خطر می تواند انسانی یا طبیعی باشد. خطرهای طبیعی مثل دره و صخره و...، و خطرهای انسانی مثل تعمیر نامناسب جاده، راننده های بی محابا، وجو دزد یا غارتگر در مسیر و... . در ادامه تعدادی از این جاده های پر خطر و وحشتناک سال 2018 را به شما معرفی خواهیم کرد.

1-جاده یونگاس در بولیوی
جاده یونگاس (North Yungas) خطرناک ترین جاده دنیاست که هر ساله نزدیک به 300 نفر در این مسیر جانشان را از دست می دهند. این جاده فقط 67.5 متر طول دارد اما وجود پرتگاه ها و جنگل های انبوه در کنار آن باعث ایجاد اتفاقات ناگواری در این مسیر می شوند. در این جاده اتومبیل ها باید از سمت چپ حرکت کنند و این امر نیز موجب سردرگمی رانندگان است. کسانی که در این مسیر رانندگی می کنند باید مهارت رانندگی بر لبه پرتگاه را داشته و در عین حال آرامش خود را حفظ نمایند. اتومبیل های سنگین و اتوبوس های زیادی هم از این جاده عبور می کنند و محلی های منطقه معتقدند رفتن به این جاده رفتن به سوی مرگ است.


10 جاده خطرناک دنیا

10 جاده خطرناک دنیا
2-جاده جیمز دالتون در آلاسکا
 جاده جیمز دالتون (james Dalton Highway) یک مسیر 666 کیلومتری است که اکثرا ماشین های سنگین از آن عبور می کنند و عمده بار آنها نفت یا موادی از این قبیل است. این جاده از بزرگراه الیوت (Elliott) شروع و تا بزرگراه ددهورس (Deadhorse) ادامه دارد. این جاده در کنار اقیانوس منجمد شمالی قرار گرفته و کسانی که می خواهند از این جاده عبور کنند باید بدانند که مسیر طولانی ای را در محیط سردی باید بپیمایند. هوای سرد، سنگ‌ریزه‌های کوچک روی جاده و قطعات یخ از جمله مشکلات موجود در این جاده هستند که رانندگان باید احتیاط فراوانی در هنگام رانندگی داشته باشند.


10 جاده خطرناک دنیا

10 جاده خطرناک دنیا
3-جاده زوجیلا در هند
جاده زوجیلا (Zoji La) یک جاده ی فوق العاده باریک در میان ارتفاعات هیمالیاست که منطقه ی لداخ را به کشمیر وصل می کند. این جاده در کشور هند واقع شده و در ارتفاع بالایی قرار گرفته است. اما هیچ نوع وسایل و تجهیزات ایمنی و یا گارد برای جلوگیری از سقوط وسایل نقلیه به داخل دره وجود ندارد. علاوه بر این، جاده زوجیلا آسفالت نشده و رانندگی در آن سخت است.


10 جاده خطرناک دنیا

10 جاده خطرناک دنیا
4-جاده تونلی گولیانگ در چین
جاده تونلی گولیانگ (Guoliang Tunnel) در کنار کوه‌های استیپ (steep mountain) قرار دارد که به روستای کوچکی می رسد. در حین عبور از این جاده با منظره هایی زیبا اما کمی هم ترسناک روبه رو می شوید. همچنین ممکن است به ترافیک هم بر بخورید که همین موضوع بر خطر این مسیر اضافه می کند. البته تابلوهایی جهت راهنمایی رانندگان نصب شده اند تا از سقوط در دره ها در امان بمانید.


10 جاده خطرناک دنیا

10 جاده خطرناک دنیا
5-بزرگراه مرگ در برزیل
بزرگراه مرگ (the highway of death) یا "br 116" در برزیل قرار دارد و پنجمین جاده خطرناک دنیاست. این جاده 4500 کیلومتر است که تنها حدود 500 کیلومترِ آن خطرناک است. تعمیرات نادرست این جاده و عبور مداوم ماشین های سنگین از مهمترین دلایل خطرناک بودن مسیر هستند. در هوای بارانی و لغزنده بودنِ جاده، خطرِ بیشتری رانندگان را تهدید می کند. هر چند که این مسیر به طور مداوم تحت کنترل پلیس قرار می گیرد اما سالانه افراد زیادی جان خود را در بزرگراه مرگ از دست می دهند.


10 جاده خطرناک دنیا

10 جاده خطرناک دنیا
6-جاده سیچوان در چین
جاده سیچوان ششمین جاده خطرناک در جهان است. در این جاده به دلیل پیچ و خم های زیاد، رانندگان دید مناسبی ندارند و قادر به دیدن فاصله های زیاد نیستند. بنابراین اگر کمی تندتر و یا کندتر از حد معمول رانندگی کنند ممکن است منجر به اتفاقات ناگواری شود. همچنین غارتگران و گروگان گیرهایی در این جاده هستند که بر ناامنی این جاده افزوده اند.


10 جاده خطرناک دنیا

10 جاده خطرناک دنیا
7-جاده اسکیپرز کانیون در نیوزیلند
جاده اسکیپرز کانیون (Skippers Canyon) در سال 2018 میلادی بعنوان هفتمین جاده خطرناک دنیا شناخته شده است. این جاده در کشور نیوزیلند قرار گرفته و مسیری صعب العبور و خطرناک محسوب می شود. طول این جاده حدود 27 کیلومتر است و در لابه لای صخره هاست. از این مسیر هیچ گاه دو اتومبیل نمی توانند بصورت همزمان از کنار یکدیگر عبور کنند و در صورتی که دو ماشین در مقابل هم قرار بگیرند باید یکی از آنها کیلومترها راه را دنده عقب طی کند.

 

10 جاده خطرناک دنیا

10 جاده خطرناک دنیا
8-جاده آتلانتیک اوشن در نروژ
جاده آتلانتیک اوشن (Atlantic Ocean) با طول 8 کیلومتر هشتمین جاده خطرناکی است که پنج جزیره را به هم متصل می نماید. هنگام عبور از این جاده می توانید در هر دوطرفتان اقیانوس را مشاهده کنید. برای عبور از جاده باید راننده تمرکز کافی داشته باشد تا به داخل اقیانوس سقوط نکند. همچنین بادهای شدیدی در این منطقه می وزند که کنترل اتومبیل را بسیار سخت می کنند. عبور از این جاده و تماشای اقیانوس تجربه خوب و زیبایی خواهد بود اگر احتیاط را هم در حین رانندگی فراموش نکنید.


10 جاده خطرناک دنیا

10 جاده خطرناک دنیا
9-جاده استلویو پس در ایتالیا
جاده استلویو (Stelvio Pass) در ارتفاع 2700 متری سطح دریا قرار دارد و مرتفع ترین مسیر شرق کوه های آلپ به شمار می رود. اما این جاده نه بخاطر ارتفاع زیادش، که به دلیل پیچ های تند و پی در پی ای که دارد در گروه جاده های خطرناک قرار گرفته است. در این جاده 60 پیچ خطرناک وجود دارد که عبور از آنها در مسیرهای سراشیبی و سربالایی به صعب العبور شدن آن اضافه می کند. لازم است رانندگان در این مسیر سرعت مناسبی داشته باشند که مبادا به داخل دره های اطراف جاده سقوط کنند.


10 جاده خطرناک دنیا

10 جاده خطرناک دنیا
10-جاده جلال آباد-کابل در افغانستان
جاده جلال آباد-کابل دهمین جاده خطرناک است که دلیل آن وجود دره های عمیق و هولناک در کنار این جاده کوهستانی می باشد. همچنین مقر اصلی گروهک تروریستی ای به نام "طالبان" در همین جاده است. گذشته از اینها، راننده‌های افغانی بسیار بی پروا در جاده حرکت می کنند و رقابت با آنها کار سختی است. همه این موارد دست به دست هم داده اند تا دهمین جاده پر خطر را مهیا کنند.


10 جاده خطرناک دنیا

10 جاده خطرناک دنیا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رزماری و یک دنیا خاصیت

چند مورد از بهترین سایت های بالون سواری در دنیا

۱۰ شهری که در سال ۲۰۱۸ باید سفر کنید

نخستین داوطلب پیوند سر در دنیا

بهترین سایت های شبکه اجتماعی مورد استفاده مردم دنیا

۱۰ مورد از برترین سایت های خرید آنلاین در دنیا در سال ۲۰۱۸

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر