10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

شهر 3000 ساله پکن پایتخت چین است و در تعداد زیادی مکان دیدنی برای توریست‌ها وجود دارد. این شهر ظهور و شکست سلسله‌های زیادی را در چین باستان تجربه کرده است. گذشته باشکوه، فرهنگ غنی و امکانات مدرن انبوهی از توریست‌ها را از تمام جهان به این شهر جذب می‌کند. کسانی که برای اولین بار به پکن سفر می‌کنند و یا کسانی که هر چند وقت یک بار به این شهر می‌آیند چه کاری باید انجام دهند و از کدام مکان‌ها باید بازدید کنند؟ علاوه بر دیوار بزرگ و اردک بکن آیا کار هیجان انگیز دیگری برای انجام دادن وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید به ادامه متن ما که لیستی از این مکان‌های توریستی هستند نگاهی بیندازید.

1-دیوار بزرگ چین

  10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

به عنوان یکی از عجایب هفت‌گانه جهان، دیوار بزرگ چین یکی از اولین مکان‌هاییست که هنگام سفر به پکن باید یک روز را به آن اختصاص دهید. نقل‌قول مشهوری وجود دارد که می‌گوید: کسی که در رسیدن به دیوار چین شکست می‌خورد قهرمان نیست! نقل‌قولی که همواره مد نظر مائو بود. دیوار بزرگ از شرق تا غرب به اندازه هزاران مایل کشیده شده است و در بیش از 2000 سال ساخته شده است. بادالینگ و موتیانیو قسمت‌هایی از دیوار بزرگ چین در شهر پکن هستند و از مشهورترین و تحسین‌شده‌ترین قسمت‌های دیوار هستند. بادالینگ آنقدر مشهور است که همواره شلوغ است به‌خصوص در روزهای تعطیل. موتیانیو قسمتی‌ است که در آن می‌توانید عظمت و شکوه دیوار را حس کنید و از آن لذت ببرید.

 2-بازدید از شهر ممنوعه

   10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

شهر ممنوعه که به نام موزه قصر نیز شناخته می‌شود یکی از مکان‌های باشکوه حکم‌رانی 24 امپراتور در طول سلسله‌های مینگ و کینگ بین سال‌های 1368 و 1911 میلادی بوده است. این مکان کامل‌ترین و بزرگ‌ترین مجموعه سازه چوبی در چین و یا حتی کل جهان است. تعداد ‌بی‌شماری آثار فرهنگی ارزشمند در موزه قصر وجود دارد به‌گونه‌ای که یک ششم کل آثار فرهنگی چین در زندان قصر وجود دارند و این امر موجب می‌شود بازدید از این موزه یکی از 10 کاری باشد که باید در چین انجام دهید. اگر وضعیت آب و هوای شهر پکن اجازه دهد شما می‌توانید از منظره شهر ممنوعه که از جینگشان پارک قابل مشاهده است لذت ببرید. این پارک نزدیک درب شمالی موزه قصر قرار دارد.

3-میدان تیان‌ان‌من

   10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

میدان تیان‌ان‌من، یکی از نمادهای شهر پکن است و بسیار عظیم بوده و در محور مرکزی شهر قرار گرفته است. این میدان اتفاقات مهم زیادی در چین را تجربه کرده است. در واقع این میدان، جایی است که مائو تاسیس جمهوری خلق چین را اعلام کرد. دورتادور میدان تیان‌ان‌من شما می‌توانید یادبودهای قهرمانان خلق، موزه ملی چین و سالن یادبود مائو را مشاهده نمائید که در آن اشیا باقی‌مانده از رهبر بزرگ نگهداری می‌شود. تعداد زیادی از مردم چین در مراسم احتزاز پرچم روزانه شرکت می‌جویند و این مراسمی است که هر توریست باید آن را انجام دهد. مشاهده این میدان در صبح اول وقت تجربه‌ای خاص و تکرار نشدنی است.

  4-قصر تابستانی

   10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

قصر تابستانی به عنوان اقامتگاهی برای خانواده امپراتور در دوران سلسله کینگ (1911 – 1644) مورد استفاده قرار می‌گرفت. این قصر در کنار دریاچه کونمینگ و بر روی تپه لانگویتی و به روش باغ‌های کلاسیک و سنتی جنوبی ساخته شده است و تحسین‌شده‌ترین باغ چین است. در این مکان شما می‌توانید طراحی خاص ساختمان‌های چین باستان را تجربه کنید و از مشاهده منظره اعجاب‌انگیز لذت ببرید. به‌علاوه اگر آب‌و‌هوا مساعد باشد شما می‌توانید در دریاچه کونمینگ قایق‌سواری کنید که لحظات هیجان‌انگیزی برای شما رقم خواهد زد و یکی از تجربه‌هاییست که هنگام بازدید از پکن در بهار حتما باید آن را داشته باشید.

5-تجربه کردن اردک  کبابی مخصوص پکن

 بدون شک یکی از 10 کاری که باید در پکن انجام دهید تجربه مزه اردک کبابی، یکی از غذاهای محلی چین، است. اولین نسخت‌وزیر جین، نخست‌وزیر ژو از مهمانان خارجی حداقل 27 بار با این غذا میزبانی کرده است. درواقع دو نوع اردک کبابی وجود دارد. یکی اردک کبابی منلو است که در روی فر پخته می‌شود و اردک کبابی گوالو که بر روی آتش کباب می‌شود. رستوران مشهور کوانجود معمولا اردک کبابی گوالو سرو می‌کند. معمولا مردم این اردک کبابی را با پنکیک و سبزیجات گوناگون میل می‌کنند. زنان و کودکان زیادی این غذا را با شکر می‌خورند.

  6-لذت بردن از اپرای پکن

   10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

اپرای پکن که اپرای بیجینگ هم نامیده می‌شود یکی از جاذبه‌های فرهنگی چین است. این نمایش زیبا شامل لباس‌های محلی بزرگ، آرایش صورت، فعالیت‌های ماهرانه، سرودهای خاص و داستان‌های ادبی است. ماسک‌های صورت استفاده شده در این نمایش هیجان‌انگیز هستند و با رنگ‌های گوناگون کشیده می‌شوند تا شخصیت‌های گوناگون را نمایش دهند. به‌عنوان مثال صورت فرمز نمایش‌دهنده شکوه و پاکی است در حالی که رنگ سفید نشان‌دهنده پارانویا و نارو و خیانت است.

 7-مشاهده یک نمایش کنگ‌فو

   10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

مشاهده یک بازی کنگ‌فو یکی از کارهای هیجان‌انگیز در شب است. اسطوره کنگ‌فو در تئاتر قرمز نمایش‌دهنده زیباترین نمایش کنگ‌فو چینی است. در این مکان شما می‌توانید زیباترین مهارت‌ها را در حال رقص آزاد و باشکوه مشاهده نمائید. این نمایش زیبا به شما تجربه‌ای کم‌نظیر ارائه می‌دهد.

8-هوتانگ‌های قدیمی

   10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

صدها هوتانگ که در قسمت‌های قدیمی شهر وجود دارند یکی از مناظر زیبای شهر پکن هستند. هوتانگ نام مخصوصی  خاص برای گذرگاه‌های باریک است که در آن‌ها آثار باستانی، لباس‌فروشی‌های سنتی و سوغاتی‌فروشی‌ها و رستوران‌های مشهور و بارهای زیادی وجود دارند. شنا در این قسمت‌‌ها می‌توانید قدم بزنید، مانند قدیمی‌های پکن از دوچرخه استفاده کنید و یا سوار کالسکه‌های مخصوص شوید.

9- بازار اجناس ارزان پانجیایوان

پانجیایوان یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید افرادی است که به اشیا عتیقه و آنتیک علاقه دارند. چیزهایی که در این بازار می‌ةوانید بخرید اشیا زینتی، صنایع دستی و اشیا دکوری هستند. این بازار در سال 1992 شروع به کار کرد و اکنون مشهورترین بازار اشایا عتیقه در چین است. اگر قصد خرید جواهران و یا عتیقه‌جات ارزشمند دارید حتما با یک شخص وارد مشورت کنید.

 10-قطارهای سریع‌السیر را تجربه کنید

   10 کاری که باید در سفر به پکن انجام دهید

بعد از تجربه همه موارد بالا چه کاری می‌توانید در پکن انجام دهید؟ سوار قطار فوق سریع‌السیر پکن شوید و از شهر خارج شوید. قطارهای سریع‌السیر چین بسیار مشهور هستند زیرا تکنولوژی های‌تک و پیشرفته، امنیت و سرعت بالا را به ارمغان می‌آورند. از ایستگاه جنوبی پکن شما می‌توانید به مقصد شهرهای مختلفی از جمله شانگهای حرکت کنید. ایستگاه غربی پکن یکی از بزرگ‌ترین ایستگاه‌های مترو در آسیا است که به سمت موانجو هم قطار دارد. بعضی از این قطارها بهترین سفر را برای شما به ارمغان می‌آورند. آشنایی با محله های قدیمی پکن را هم در برنامه های سفر خود داشته باشید. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

راهنمای سفر به مالزی

تعطیلات در مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

رستوران پکن سایات نوا ارمنستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر