11  کاری که هنگام رزرو کردن هتل نباید انجام داد!

هتلی که شما برای اقامت خود در طول سفرتان انتخاب می کنید، یکی از مهم ترین اقداماتی است که بر سفر شما تاثیر جدی می گذارد. انتخاب شرکت هواپیمایی یا مسافربری برای سفر ما چندان اهمیتی ندارد، چرا که تقریبا تمامی امکانات ارائه شده در آن ها به یک صورت است، اما هتل ها تفاوت های چشم گیری با یکدیگر دارند. اگر هتلی که شما رزرو می کنید، کوچک و کثیف و بدون منظره ی مناسب باشد، می تواند سفر شما را به راحتی خراب کند. زیرا شما به ناچار ساعات زیادی را در هتل خود خواهید گذراند و این که برای همان امکانات کم نیز پول پرداخت می کنید. اگر معیار انتخاب شما برای یک هتل قیمت آن است باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که برخی از هتل های ارزان قیمت آن چنان امکانات کمی دارند که شما باید بسیاری از وسایل و یا غذای مورد نیازتان را خودتان تهیه کنید و در نهایت هزینه ی بیشتری را متحمل خواهید شد. بنابراین برای انتخاب یک هتل مناسب که هم امکانات خوبی داشته باشد و هم قیمت خوب، باید نکاتی را رعایت کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا این نکات را با هم مرور کرده و یاد بگیریم.

 

 1. اولین نکته ای که شما در هنگام رزرو یک هتل باید به آن توجه داشته باشید، این است که مکان آن را چک کنید. این کار را می توانید از طریق سایت رزو هتل و یا گوگل ارث انجام دهید و محل هتل و خیابان های اطراف آن دقت کنید. به عنوان مثال ممکن است که یک هتل در خیابان های شلوغ و ورود و خروج بزرگراه قرار داشته باشد، در این صورت شما نمی توانید در اطراف هتل قدم بزنید و یا پیاده روی برای رسیدن به رستوران های اطراف و یا محیط های دیگر با خطرات زیادی همراه خواهد بود.

11 کاری که هنگام رزرو کردن هتل نباید انجام داد! 

 

 1. قبل از رزرو کردن یک هتل با جست و جو در سایت های مختلف از امکانات ویژه ی هتل و نظر کسانی که قبلا در این هتل اقامت داشته اند آگاه شوید. مواردی مانند سر و صدای زیاد در هتل، کیفیت غذا، اینترنت، و کیفیت و تمیزی اتاق های هتل از آن دست موضوعاتی است که فقط افرادی که قبلا به یک هتل رفته اند می توانند درباره ی آن توضیح دهند.
 2. یکی دیگر از مزایای یک هتل می تواند این باشد که آن هتل سرویس رفت و برگشت به فرودگاه را داشته باشد. بنابراین قبل از رزرو یک هتل حتما این موضوع را نیز چک کنید. چرا که شروع و پایان سفر شما به اندازه ی کافی سختی و استرس دارد و نیازی نیست که شما با چمدان های بزرگتان استرس رسیدن به فرودگاه را نیز داشته باشید. از طرفی معمولا فاصله ی فرودگاه ها تا مرکز شهر بسیار زیاد است، بنابراین استفاده از تاکسی نیز برای این مسیر می تواند هزینه ی زیادی را برای شما ایجاد کند.

11 کاری که هنگام رزرو کردن هتل نباید انجام داد! 

 

 1. اگر سفر شما با اتوموبیل شخصی خودتان صورت گرفته است، بنابراین بهتر است که پارکینگ اختصاصی هتل ها را نیز چک کنید. اگر هتلی که شما قصد رزرو آن را دارید، پارکینگ نداشته باشد با سختی های زیادی روبه رو خواهید شد.
 2. صبحانه نیز یکی از موارد مهمی است که شما باید از آن اطلاع داشته باشید. برخی از هتل ها صبحانه را به طور رایگان سرو می کنند، برخی برای صبحانه بوفه دارند و شما باید آن را به طور جداگانه خریداری کنید. به هر حال در صورتی که به صبحانه اهمیت می دهید، این مورد را نیز در هتل انتخابی خود چک کنید تا بتوانید هزینه های سفر خود را کاهش دهید.

11 کاری که هنگام رزرو کردن هتل نباید انجام داد! 

 

 1. امکان دسترسی مسافران به اینترنت نیز یکی دیگر از امکاناتی است که هر هتل برنامه ی ویژه ای برای آن دارد. برخی از هتل ها به ازای اجاره ی هر اتاق، امکان اتصال یک یا دو گوشی را به اینترنت می دهند، برخی برای مسافران خاص اینترنت رایگان در نظر می گیرند و برخی اصلا اینترنت رایگان ندارند. بنابراین اگر شما در طول سفرتان به اینترنت نیاز دارید، باید هزینه ی آن را هم مدیریت کنید.
 2. برخی از هتل ها باشگاه مشتریان دارند و به ازای رزرو هتل، به شما امتیازاتی در سایتشان تعلق می گیرد. در این صورت باید به این نکته توجه کنید که تنها رزرو مستقیم از خود سایت هتل ها باعث تعلق گرفتن آن امتیازها به شما خواهد شد.

11 کاری که هنگام رزرو کردن هتل نباید انجام داد! 

 

 1. در صورتی که سایت هتل، باشگاه مشتریان دارد، حتما در آن ثبت نام کنید. در این صورت همان طور که گفته شد ممکن است امتیازات و تخفیف هایی به شما تعلق بگیرد که از هزینه های سفر شما کاسته و لذت شما را از سفرتان بیشتر کند.
 2. یکی از راحت ترین راه ها برای کم کردن هزینه ها این است که حتما برای نرخ بهتر درخواست کنید. به این صورت که از تحویل دار هتل از نرخ های ویژه سوال بپرسید و امکان تخفیف گرفتن را بررسی کنید.
 3. اگر از طریق سایت هتل و یا گشت و گذار در اینترنت نتوانستید اطلاعات کافی از هتل به دست آورید و یا سوال هایی داشتید که در سایت هتل به آن ها پاسخ داده نشده بود، می توانید با تحویل دار هتل تماس بگیرید. شماره ی او معمولا در سایت هتل وجود دارد. در این صورت با برقراری یک تماس تلفنی می توانید اطلاعات کامل و جامعی را از هتل مورد نظرتان به دست آورده و با خیال راحت تر به رزرو اتاق در آن بپردازید.
 4. استفاده از راهنمایی های تحویل داران در زمان اقامت نیز یکی دیگر از مسائلی است که حتما به آن توجه کنید. مواردی چون دریافت وسایل مورد نیاز، رزرو غذای رستوران، کرایه ی تاکسی و یا حتی رزرو اتاق در طبقه ی خاصی از هتل، از مواردی است که با درخواست از تحویل داران هتل می توانید کسب کنید.

11 کاری که هنگام رزرو کردن هتل نباید انجام داد!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل الیت ورد پرستیژ استانبول

هتل اترنو استانبول

هتل اورینت مینتور استانبول

هتل آستین استانبول

هتل آل سیزن استانبول

هتل آوانتگارد استانبول

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر