2 شهر شگفت انگیز ایران که باید در تابستان از آنجا دیدن کنید - 4.0 out of 5 based on 2 votes

2 شهر شگفت انگیز ایران که باید در تابستان از آنجا دیدن کنید

ایران  به سرزمین چهار فصل شناخته شده است و بین گرمترین تا سردترین تقطه آن حدود ۴۰ درجه سانتی‌گراد  دما  قابل مقایسه می‌باشد و شما در هر موقعی از سال می‌توانید از این زیبایی‌های ایران لذت ببرید.  فصل تابستان بهترین زمان برای سفر به دور ایران است.به شما پیشنهاد می کنیمکه   به نقاط مختلف این کشور چهار فصل  مسافرت کنید و از جاذبه‌‌های آن  لذت ببرید. در این مطلب قصد داریم چند مورد از مقاصد سفر در تابستان را شرح دهیم.

مشهد، ایران

هر ساله  گردشگران زیادی از جای جای دنیا به مشهد سفر می‌ کنند  و این شهر مهم ترین قطب مذهبی در ایران می باشد و یکی از مهمترین اهداف سفر در تابستان است.

حرم  امام رضا (ع)

قطعا، حرم مطهر امام رضا (ع) اصلی ترین  مقاصد سفر در  تابستان است. چه چیز لذت بخش‌تر از آن است که در صحن با صفای این حضرت بنشیند  و با او درد دل نمایید.

2 شهر شگفت انگیز ایران که باید در تابستان از آنجا دیدن کنید

آرامگاه شاعر بزرگ، فردوسی

آرامگاه فردوسی در ۲۰ کیلومتری شمال غربی مشهد واقع شده است و در حوالی بقعه‌ هارونیه و شهر تاریخی طابران می باشد. هم چنین محل تولد  فردوسی یعنی روستای پاژ یا فاز در ۲۸ کیلومتری شرق آرامگاه فردوسی قرار دارد که می‌توان از هردو مکان بازدید نمود.  همه  ایرانیان حداقل یک بار حماسه‌های باشکوه فردوسی را خوانده اند و شنیده اند  و رفتن بر سر مزار این شاعر محبوب  یکی از وسوسه انگیزترین اهداف سفر در تابستان است.

آرامگاه باشکوه نادرشاه

مقبره  نادرشاه و مجموعه باغ موزه نادری توسط هوشنگ سیحون در مشهد ساخته شد. این مجموعه در مساحت ۱۴۴۰۰ متر مربع است و  شامل محل گور، سکویی دوازده پله‌ای، پوششی خیمه مانند بر روی قبر، غرفه فروش کتاب و صنایع دستی و دو تالار برای موزه‌ و سکویی مرتفع در حوالی  قبر با مجسمه نادرشاه سوار بر اسب و سه تن دیگر در دنبال  او است. از اهداف  سفر در تابستان، رفتن به مشهد و بازدید از مکان های  تاریخی این شهر می‌باشد.

2 شهر شگفت انگیز ایران که باید در تابستان از آنجا دیدن کنید

خواجه ربیع

آرامگاه خواجه ربیع به  دستور شیخ بهایی توسط شاه عباس صفوی در نیمه اول قرن  هجری شمسی  ساخته شد. این اثر در سال ۱۳۱۰ جزو  آثار ملی ایران به ثبت رسید. از اهداف  سفر در تابستان، رفتن به مشهد و دیدن مقبر ه باشکوه خواجه ربیع است.

طرقبه و شاندیز در مشهد

شاید هوای گرم تابستان دلیلی شود تا شما را به طرف  ییلاقات مشهد بکشاند. منطقه‌ی تفریحی طرقبه و شاندیز که در غرب مشهد قرار دارد و می‌توان از رستوران‌های مختلف اش استفاده نمود و پیشنهاد  می کنیم خوردن شیشلیک شاندیز است. شما اگر  مشهد را برای  یکی از مقاصد سفر در تابستان برگزینید می‌توانید از جاذبه‌های مذهبی، طبیعی و تاریخی همزمان دیدن فرمایید.

2 شهر شگفت انگیز ایران که باید در تابستان از آنجا دیدن کنید

پارک‌های زیبای داخل شهر

پارک‌های بسیار زیادی  داخل مشهد وجود دارد هم چون پارک ملت، پارک کوهسنگی، باغ وکیل‌آباد، باغ وکیل‌آباد در کنار باغ وحش وکیل‌آباد واقع شده که لحظات مفرحی را برای زائران رقم می‌زند. اگر مشهد را به عنوان مقاصد سفر در تابستان انتخاب کردید حتما از شهر بازی پارک ملت دیدن نمایید.

پارک‌های آبی

مگر می‌شود که مشهد یکی اهداف سفر در تابستان باشد و شما به چهار پارک آبی آن هیچ  سری نزنید! پارک‌های آبی عبارتند از: سرزمین موج‌های آبی (انتهای خیابان اندیشه می باشد )، سرزمین موج‌های خروشان (ابتدای جاده‌ی شاندیز است)، پارک ساحلی آفتاب (انتهای خیابان خیام شمالی است) و پارک آبی ایرانیان (دربلوار حجاب است).

استان گیلان

یکی از بهترین  اهداف سفر در تابستان، سفر  کردن به گیلان  است که  طور کلی  می‌توان جنگل، رودخانه، دریاچه، کوه، غار، سد، امامزاده و روستا، آبشار، ابر در یک کلمه طبیعت بی نظیری  را ببنید و روحی تازه به  جسممان بدمید. یکی از اهداف  سفر در تابستان، گیلان می باشد  زیرا جاذبه‌های گردشگری زیررا دارا می باشد:

وجود تالاب عینک

این تالاب، عکس‌های هوایی آن شبیه به عینک است. برای همین نام این تالاب را، تالاب عینک نامیده اند. این محل یکی از اهداف سفر در تابستان برای ماهیگیران  است  و دارای انواع ماهی کپور و آزاد می باشد.

2 شهر شگفت انگیز ایران که باید در تابستان از آنجا دیدن کنید

امامزاده هاشم در گیلان

 امامزاده هاشم را به عنوان یکی از مقاصد سفر در تابستان انتخاب کرده ایم زیرا زیارتگاه هاشم بن محمد در طبیعتی بکری  وجود دارد.به علت  کوهستانی بودن  ناحیه ، مکان بسیار مناسبی  برای کوهنوردی است. امامزاده هاشم دارای امکاناتی هم چون بازارچه، مسجد، کشتارگاه، پارکینگ، پارک، مهمانسرا، کتابخانه و درمانگاه می باشد.

وجود خانه میرزا کوچک خان جنگلی

تا وقتی که قدم به خانه میرزا کوچک خان جنگلی بگذارید، ناخودآگاه  یاد جمله معروف میرزا که روی دیوار خانه نوشته شده بود  توجه شما را به خود جلب می نماید" من استقلال ایران را خواهانم و بقای اعتبارات کشور را طالبم." مگر می‌شود به  استان گیلان سفر کرد و یکی از اهداف و مقاصد  سفر در تابستان، بازدید از خانه باصفای میرزا نباشد! در داخل خانه، عکس‌ها و اسنادی از دوران مبارزات نهضت جنگل نصب شده است. در طبقه پایین، نمایشگاهی دایمی از کتب مربوط به تاریخ گیلان و نهضت جنگل است و در طبقه بالا اتاق‌های محل زندگی خانواده استادسرایی می باشد.

سد منجیل در گیلان

در ناحیه بهم رسیدن دو رود قزل ‌اوزن و شاهرود در حوالی  منجیل، سد منجیل ساخته شده است که یکی از بهترین مقاصد سفر در تابستان است مخصوصا برای ماهیگیری.

2 شهر شگفت انگیز ایران که باید در تابستان از آنجا دیدن کنید

قلعه رودخان در گیلان

یکی از بهترین مقاصد سفر در تابستان بازدید کردن  از دژ نظامی و حکومتی گیلان می باشد یعنی قلعه رودخان است. قلعه ای به قدمت آن به  دوره سلجوقی برمی گردد و داخل جنگلی سرسبز و زیبا به همراه آوای گوش نواز پرندگان، رودهاوجود دارد. قلعه رودخان در میان جنگل می باشد  و برای رسیدن به آن  جا باید حدود نود دقیقه پیاده‌روی نمایید. 

4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (2 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

هتل گلدن ایج 2 استانبول

هتل ایران مشهد

هتل هما 2 مشهد

تسهیلات دارندگان ایران کارت بانک آینده

هتل ایران کیش

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94