25 راز در مورد بانوان رنگی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

25 راز در مورد بانوان رنگی

ردیف کارت پستال مشهور سافرانسیسکو که در خیابان های 710 تا 720 جانمایی شده اند، درست در طول خیابان از پارک میدان آلامو، و اما تا چه اندازه در واقعیت با این خانه های مشهور در شهر سانفرانسیسکو آشنایی دارید؟

25 راز در مورد بانوان رنگی
خانه های بانوان رنگی نه به خواست خود ساکنان این منطقه اما مدت طولانی است که در این منطقه جای خود را تثبیت کرده اند و داستان های تاریخی زیبایی را در خود دارند. شما احتمالا چندان چیز زیادی در مورد این خانه ها نمی دانید که چرا انقدر خاص هستند فلذا ما حقایق و رازهایی را از این خانه های رنگی و نورانی که در نوع خود منحصربفرد می باشند را برملا کرده ایم.
1-نامیدن این ردیف خانه ها تحت عنوان بانوان رنگی لقبی کاملا جدید می باشد این اسم قبلا در سال 1978 نام کتاب مشهور نویسندگان میکاییل لارسن و الیزابت پومادا می باشد که نام آن بانوان رنگی- ویکتوریایی های پرشکوه سانفرانسیسکو بود.

25 راز در مورد بانوان رنگی
2- اصطلاح بانوان رنگی حتی مختص و مخصوص به تنها این ردیف از خانه ها نمی باشد. این واژه حقیقتا به هر مجموعه از خانه های ادواردی و ویکتوریایی که بیش از سه رنگ در آنها بکار گرفته شده باشد تعلق می گیرد. این بکارگیری در واقع برای به نمایش درآوردن جزییات معماری در پروسه ی طراحی این خانه ها می باشد.
3-بنابراین،خانه های بانوان رنگی تنها در سانفرانسیکو قرار ندارند بلکه تعدادی دیگر در بالتیمور، سین سیناتی، تولیدو، اوهیو و نیوجرسی قرار دارند.
4-خانه های بانوان رنگی در طی سالهای 1892 تا 1896 ساخته شده اند این بدین معنی است که این خانه ها از زلزله 1906 سالم باقی مانده اند.
5-یک موزه ی کوچک در طبقه بالا یک خانه مانده به آخر این ردیف وجود دارد. آیتم هایی که در این موزه به نمایش در آمده است بلیط روز افتتاح پل گلدن گیت، تاپ ترین کیک های عروسی های صد ساله، یک عکس مربوط به پارک میدان آلامو که در آن مردم بعد از اینکه شهر در اثر زلزله در آتش سوخت در آن جمع شده بودند می باشد همچنین لباس ها و بلوزهایی مربوط به سال 1800 نیز در این موزه موجود می باشند.
6-تنها یک فرد در حال حاضر وجود دارد که در داخل هر شش خانه بانوان رنگی زندگی کرده است- یک مامور ایالتی واقعی که مادرش در دومین تا آخرین خانه این ردیف خانه ها زندگی کرده است.
7-آلیس واکر، رمان نویس مشهور که کتاب رنگ ارغوانی اثر او می باشد در یکی از این خانه های بانوان رنگی در برهه ای زمان زندگی می کرده است.

25 راز در مورد بانوان رنگی
8-او ظاهرا میزبان کنسرت های کوچک خودمانی بوده است تا اینکه شکایت و اعتراض همسایه ها بخاطر نواختن یک آهنک خاص هر روز و هر روز بلند شده بود.
9-او بعدها تلاش کرد خانه را در سال 1995 تنها با قیمت 600000دلار به میکاییل شانون بفروشد و میکاییل تاکنون صاحب بزرگترین خانه های این ردیف می باشد، هست. او آرزو داشت که آن را برمی داشت چرا که تنها 5 سال بعد معادل 1.2 میلیون دلار فروخته شد.
10-یکی از خانه های این ردیف از ساختمانها که رنگ در آن به رنگ قرمز می باشد و در تبلیغات از آن استفاده می کردند مدت هاست که رنگ در عوض شده و دیگر قرمز رنگ نیست!
11-این خانه های رنگی همچنین به نام شش خواهر و یا هفت خواهر مشهور می باشند چرا که در این ردیف این تعداد از خانه ها موجود می باشند. اگر خانه ی اضافه شده را در نظر بگیرید تعداد هفت خانه در این ردیف قرار دارند.
12- بانوان رنگی تنها هفت عدد از کل 48000 خانه ی ساخته شده ویکتوریایی و ادواردی می باشد که در طی سالهای 1849 و 1915 ساخته شده اند. تغییر نام این نوع ساختمان ها از ویکتوریایی به ادواردی بعد از مرگ ملکه ویکتوریا در سال 1901 بود.
13- این ساختمان ها در واقع نمایشی تزیینی و خاص برای سانفراسیسکو بودند که بودجه و پول زیادی نیز به آنها اختصاص داده شد. ترکیبی از ردیف پنجره ها، جانپناه ها و خط سقف های تزیین شده ویژگ های این ساختمان ها بودند.
14-رنگ های زیبای خانه های بانوان رنگی در واقع نتیجه ی یک حرکت انقلابی در بعد از جنگ جهانی دوم می باشد که خانه هایی که به رنگ خاکستری بودند و نوعی یکنواختی و بی حسی به شهر داده بودند را رنگ آمیزی کردند. این کار را هنرمندان محلی باتچ کاردام شروع کرد و همسایگان او بعد از او به رنگ آمیزی خانه هاشان پرداختند.

25 راز در مورد بانوان رنگی
15-کسی که مسئول ساخت و توسعه این خانه ها را بعهده داشت متیو کاواناف بود که در قدیکی ترین، بزرگ ترین و پرجزییات ترین خانه ها زندگی می کرد.
16-ساختمان 4600 فوت مربع مساحت داشت که هزار متر مربع بزرگ تر از دیگر خانه ها بود. این خانه چهار سرویس بهداشتی، سه حمام و یک باغ بزرگ دارد.
17-درسال 1896 کاوانف سه ساختمان دیگر در مجاور خود ساخت که 8000 دلار به فروش رسیدند.
18-در سال 2014 خانه اش به قیمت 3.1 میلیون دلار به فروش رسید که به مقدار 900000دلار پایین تر از قیمت خواسته شده بود!
19-احتمالا اگر ساکن یکی از این خانه ها می باشید باید همیشه مراقب توریستان و بازدیدکنندگان باشید. آنها تنها در محل قدم نخواهند زد همانطور که شانون گفته است: کافیست در خانه تان را باز نگه دارید تا آنها ادامه ی پیاده روی شان را به داخل خانه شما بیاورند.

25 راز در مورد بانوان رنگی
20-از ویژگی های معمارانه این خانه ها، رخبان جلو آمده ، تزیینات لبه سقف ها، پنجره های مناسب، ایوان ورودی تعریف شده، ستون های رنگی، سقف شیبدار می باشد.
این مجموعه ساختمان ها در برهه ای از زمان قرار بود تخریب شده و در طرح ایجاد یک خط اتوبان قرار گیرند که خوشبختانه در آخرین اخبار دریافت شده این طرح لغو شده است.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور کیش ورودی 25 تیر 94

تور دبی ورودی 25 تیر 94

تور مالزی ورودی 25 تیر 94

تور تایلند ورودی 25 تیر 94

تور آنتالیا ورودی 25 تیر 94

تور چین ورودی 25 تیر 94

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر