5 جاذبه گردشگری مشهور در جمهوری آذربایجان

از زمانی که جمهوری آذربایجان از شوروی در سال 1991 جدا شد و به عنوان یک جمهوری مستقل در دنیا شناخته شد. نفت خام از این کشور استخراج و به کشورهای دیگر صادر شده است. این ناحیه به سرعت دستخوش تغییرات عمده ای شد خیلی زود به یکی از مقاصد توریستی تبدیل گشت. هرساله عده ی زیادی از اقسام نقاط دنیا برای دیدن جاذبه های گردشگری آذربایجان به این منطقه سفر می کنند و همچنین با استقبال گرم مردم این شهر مواجه می شوند. هر شهر این کشور تجربیات و داستان های خاص خود را دارد که بر پایه‌ی تاریخچه ی آن منطقه است. همچنین امروزه با پیشرفت تکنولوژی، این کشور سعی در ترکیب فرهنگ کلاسیک اصیل خود با سازه های مدرن و سرگرمی های به روز داشته است. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر به جاذبه-های گردشگری این کشور بپردازیم.

5 جاذبه گردشگری مشهور در جمهوری آذربایجان
1- قلعه ی شیروان شاه (The Palace of Shirvanshahs)

این قلعه واقع در باکو یکی از میراث فرهنگی یونسکو در دنیا است. این محل در قرن 15 ام میلادی توسط سلطنت شیروان شاه ساخته شد و هم اکنون یکی جاذبه های اصلی گردشگری این کشور است. سبک معماری خاص و منحصر به فرد این قلعه باعث شده تا گردشگران زیادی از این محل هر سال دیدن کنند و زمان زیادی را صرف بازدید از این قلعه کنند. فرمان ساخت این قلعه توسط فردی به نام ابراهیم اول (یکی از حاکمان سلطنت شیروان) صادر شده بود.

5 جاذبه گردشگری مشهور در جمهوری آذربایجان
2-Maiden Tower (Qiz Qalasi)

برج میدان یکی از برجسته ترین آثار معماری است. این برج با داشتن معماری خاص و همچنین تاریخچه ی کهنی که دارد داستان های زیادی را برای بیننده بازگو می کند. این برج در قرن 12 ام در کنار دریای خزر ساخته شد؛ اما اکنون در کنار این دریا قرار ندارد. این برج یکی از ساختمان های مهم آذربایجان است که در گذشته به برج دیدبانی معروف بوده است و قدمت آن به 2500 سال پیش برمی گردد.

5 جاذبه گردشگری مشهور در جمهوری آذربایجان
3- معبد آتشگاه (Atashgah Fire Temple)

این محل در واقع معبد آتشین باکو است که در سوراخانی (Surakhani) نزدیک باکو قرار گرفته است. این معبد قلعه مانند در سال 1998 به عنوان محل میراث جهانی معرفی شد.

4- یانار داگ (Yanar Dag)

یانار داگ به معنای کوهستان آتشین است و در قسمت تپه ای شهر باکو قرار گرفته است. همچنین جالب است بدانید که دریچه های آتشی که در اطراف این کوه قرار دارند فعال است و در تمام طول سال تولید آتش می کند. این پروسه نزدیک به 1000 سال است که همچنان ادامه دارد.

5- حمام عمومی (Public Baths) یا (Hamam)

حمام عمومی محلی شبیه به سونا است که برای اولین بار در خاورمیانه شکل گرفت. در باکو این حمام نزدیک ایستگاه مترو باکو قرار گرفت است و به عنوان قدیمی ترین حمام عمومی در این منطقه شناخته شده است. این حمام ها در روز های دوشنبه و جمعه مختص استفاده ی بانوان و در بقیه ی روز ها مورد استفاده ی آقایان قرار می-گیرد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور آذربایجان

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر