5  نکته طلایی برای از بین بردن ترس کودکان

حس "ترسیدن" در کودکان یکی از طبیعی ترین حالت در همه کودکان جهان است. بیشتر کودکان از تاریکی و تنهایی و دور ماندن از پدر و مادرخود و.. وحشت دارند؛که وجود این گونه ترس و وحشت ها ، عادی و طبیعی است. اما نوع تربیت والدین  در از بین بردن این ترس ها نقش بسزایی دارد . ما در اینجا،  چند را ه مقابله با این ترس ها را شرح می دهیم تا پدر و مادران محترم با اجرا کردن گام های  زیر بتوانند به فرزندان خود در کنترل کردن این حس  کمک نمایند:

پدر و مادر ، یک الگوی واقعی برای فرزندشان هستند.

فرزندان  در خانواده خود یک الگو دارند که از آنها پیروی می کنند. به عنوان مثال مادری که  با دیدن سوسک جیغ می زند و یا پدری که ترس از ارتفاع دارد،  موجب می شود که کودک نیز از آن ها الگو برداری نماید.

او نیز یاد می گیرد که حشرات و سوسک ها ترسناک می باشند و یا از پدر خود یاد می گیرد که با دیدن ارتفاع بترسد. پس بجای این که ،در فکر مقابله با ترس  های کودک خود  باشید؛ ترس های خود را از  بین ببرید تا او  با الگوی برداری از شما، بر ترس های خود غلبه نماید.

5  نکته طلایی برای از بین بردن ترس کودکان

با فرزندانتان  حرف بزنید اما به زبان «کودکانه»

اگر شما با کودک خود پای میز مذاکره بنشیند، این کار هیچ تاثیری ندارد و حرفای شما برای او  خسته کننده  و کسل بار می شود . پس چه بایدکرد؟ اگر از او بخواهید که درباره ترس خود حرف بزند می توان گفت شما یک مادر یا پدر نمونه هستید که به او اجاز دادید، در باره ترس های خود حرف بزند. بعد از این که کودک متوجه شد که می تواند بصورت آزادانه ترس خود را بیان نماید؛ حتما بعد از آن به حرف های شما نیز توجه می کند. بعضی از کودکان با شنیدن حرف هایشان احساس امنیت می کند و شما با این روش  شاید توانستید به او کمک نمایید که بر ترس خود غلبه کند.

5  نکته طلایی برای از بین بردن ترس کودکان

دورغ نگویید

به هیچ وجه به شعور کودکتان توهین نکنید . آن ها شاید به غول وفرشته و دیو و... فکر نمایند اما  آن ها می دانند که واقعی نیستند. پس همان طور که با کودکتان با محبت حرف می زنید باید حرفاهات بوی واقعیت نیز بدهد.

هیچ وقت به  فرزندتان بی توجهی  نکنید.

اگر به فرض محال از امتحان رانندگی ترس دارید واین ترس را با همسرتان در میان بگذارید  و او هیچ توجهی به شما نکند چه احساسی پیدا می کند ؟ حال اگر همسرتان بعد از گفتن ترس تان از رانندگی به شما آرامش دهد می فهمید که او هنوز شما را دوست دارد.

حال  کودکتان هنگام بیان ترس خود  با بی توجهی شما  مواجه شد، در این صورت اورا تحقیر نموده اید و به او بی توجهی کرده اید. 

5  نکته طلایی برای از بین بردن ترس کودکان

با فرزند خود بازی کنید.

بسیاری از مشکلات روحی و اختلال های رفتاری  کودکان با بازی کردن با آن ها رفع می شود.

برای مثال اگر کودک شما از جاروبرقی می ترسد، هنگامی که با او در خاله بازی کمک می کنید از اسباب بازی جاروبرقی استفاده نمایید سپس جاروبرقی واقعی را به او نشان دهید بدون این که آن را به برق بزنید و روشن کنید.

این را بدانید که بچه در بازی نقش ها را، باور دارند. برای مثال اگر در بازی نقش او  بیمار را داشته باشد و به دکتر مراجعه کند، واقعا در تصورشان چنین کاری را انجام داده اند.

 5  نکته طلایی برای از بین بردن ترس کودکان

 

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل ستاره طلایی کیش

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

هتل برج های طلایی کیش

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر