7کلید طلایی برای ازبین بردن اعتیاد کودکان به صفحات مجازی

اگر چه بازی کامپیوتر و تلویزیون می توانند آموزنده باشند اما زیاده روی در استفاده از صفحات مجازی  مثل کامپیوتر و تلویزیون موجب اعتیاد در فرزندان می شود. اما چطوری می تونیم  زمان استفاده از صفحه نمایش را محدود نماییم. در اینجا به چند راه کلیدی  اشاره می کنم که پدر ومادران عزیز باید  به طور مرحله ای همه توصیه های زیر را انجام دهند  تا موفق شوند:

حذف پس زمینه های تلویزیون

در این روش سعی کنید اگر کودکتان مشغول به انجام کاری باشد مثلا به کتاب خواندن یا غذا خوردن و... سرگرم باشد شما باید از موقعیت استفاده نماید وتلویزیون را خاموش کنید زیرا او متوجه تماشای تلویزیون  نیست!

7کلید طلایی برای ازبین بردن اعتیاد کودکان به صفحات مجازی

تلویزیون و گوشی و کامپیوتر  را در اتاق خواب قرار ندهید.

بر اساس تحقیقات انجام شده، کودکانی که در اتاق خواب خود تلویزیون دارند  نسبت به کودکانی که که در اتاق خواب خود تلویزیون ندارند.  از کمبود خواب بیشتر رنج می برند.پس یک محل را برای کودکان خود به عنوان "محل آرامش" قرار دهید. یعنی یک ناحیه ای را به عنوان محلی قرار دهید که هیچ کامپیوتر و تلویزیون و صفحات مجازی دیگر ی در آنجا نباشد.

در برابر تلویزیون هیچ چیزی میل نکنید.  

اگر کودک  خود را به خوردن وعده های غذایی در مقابل تلویزیون عادت دهید؛ در این صورت زمان نشستن منفعلانه  آن ها را افزایش می دهید و از حرکت فعالانه درآنها جلوگیری می کند.وکودک به تماشا  کردن تلویزیون و خوردن غذا  بدون فکر تشویق می شود و در نتیجه باعث افزایش  می شود.

7کلید طلایی برای ازبین بردن اعتیاد کودکان به صفحات مجازی

صفحات مجازی را به عنوان پاداش یا مجازات قرار ندهید.

اگر فرزند شما به مدرسه می رود نباید به او اجازه دهید صفحات مجازی را اولویت قرار دهند و

شبا نه روز از تلویزیون استفاده کند. هم چنین  استفاده کردن از صفحات مجازی  را به عنوان پاداش قرار ندهید و نیز استفاده نکردن از آن را به عنوان مجازات برای فرزندان خود قرار  ندهید. زیرا این کار نه تنها موثر است،  بلکه باعث می شود کودک، کار با صفحات مجازی رابه عنوان اولویت قرار دهند.

همراه با کودک خود به تماشای تلویزیون بپردازید.

تا جایی که امکان دارد با فرزند خود به تماشای تلویزیون بنشینید و باهم یک فیلم یا هر چیزی  که فرزندتان تماشا می کند ببنید. اگر برنامه ای  را دیدید  که مناسب سن او نیست ، به او توصیه کنید که "درست است  که تلویزیون این برنامه را پخش می کند،  و لی برای شما مناسب نمی باشد."

7کلید طلایی برای ازبین بردن اعتیاد کودکان به صفحات مجازی

ساعت «تلویزیون ممنوع »قرار دهید.  

یکی از راه های موثر در برای این که فرزنداتان از صفحات مجازی دوری نماید این است که   می توانید یک روز را بعنوان روز«تلویزیون ممنوع» انتخاب کنید و اوقات بیشتری را با فرزندان خود بگذارانید.

خودتان از زیاده روی در استفاده صفحات مجازی را کنار بگذارید.

اگر شما جزو افرادی باشید که بیشتر کار خودتان را با صفحات مجازی انجام می دهد بهتر است بگویم هیچ کدام از توصیه های شما به کودکتان فایده ای ندارد زیرا کودک از شما الگو برداری می کند و یاد می گیر د . وقتی ببند که شما بیش از 5 ساعت وقت خود را صرف گوشی نموده اید؛ او این عملکرد را یاد می گیرد و به حرفای شما گوش نمی دهد. شما برای کاهش اعتیاد فرزندتان، باید همه کار ها را در خارج از محیط خانواده  انجام دهید یا باید از این کار خارج شوید.

 7کلید طلایی برای ازبین بردن اعتیاد کودکان به صفحات مجازی

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل ستاره طلایی کیش

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

راهنمای سفر به مالزی

هتل برج های طلایی کیش

هتل ساحل طلایی قشم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر