8 توصیه برای اینکه در سفرهای گروهی، پول کم نیاوریم؟

توصیه برای اینکه در سفرهای گروهی، پول کم نیاوریم؟

اگر شما اهل سفر های گروهی هستید، مطمئنا با مشکل کمبود بودجه  مواجه شده اید. در سفر های گروهی، پول می تواند باعث اختلاف شود؛ مخصوصا اگر تمام افراد نتوانند به یک اندازه خرج کنند. در این مقاله قصد داریم تا توصیه هایی در مورد بودجه بندی پول به شما ارایه بدهیم.

از همان ابتدا بودجه تقریبی را مشخص کنید

معمولا در سفر های گروهی، هر یک از افراد پول متفاوتی بر ای خرج کردن در نظر گرفته اند. ممکن است شما دوست داشته باشید که پول خود را خرج کنید و تفریحات مختلفی انجام دهید ولی هم گروهی شما مخالف این کار باشد و شما مجبور شوید به خاطر او کارهای مورد علاقه تان را انجام ندهید. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، بهتر است که همه اعضا قبول کنند که هر کسی بودجه و اهداف متفاوتی دارد. پیشنهاد می کنیم با توافق تمام اعضا، یک بودجه روزانه مشخص شود و بر اساس آن هرکسی برنامه ریزی کند که چه کارهایی می تواند انجام دهد.

بودجه های مختلف همدیگر را بدانید

توصیه برای اینکه در سفرهای گروهی، پول کم نیاوریم؟

زمانی که گروه بر سر بودجه به توافق رسید، بهتر است افراد گروه به بودجه یکدیگر احترام بگذارند. اجازه دهید هر کسی بر اساس بودجه خود کاری که می خواهد را انجام دهد. در گروه هر کسی با توجه به هدفی که دارد، ممکن است بودجه متفاوتی داشته باشد. سعی کنید از سفر خود لذت ببرید و در گروه تنش ایجاد نکنید.

 یادداشت کنید که چقدر پول بدهکار یا طلبکار هستید

 ممکن است شما برایتان مهم نباشد که چند هزار تومن بیشتر از بودجه، خرج شده است؛ اما این احتمال وجود دارد که فرد دیگری از این موضوع دلخور شود. بهتر است میزان خرج هر نفر را یادداشت کنید تا همه چیز عادلانه باشد. معمولا این مشکل در سفر های گروهی پیش می آید که شخصی فکر می کند که بیشتر از بقیه خرج کرده است. بهتر است با ثبت مخارج روزانه، از ایجاد این مشکل جلوگیری کنید.  هم چنین می توانید با نصب اپلیکیشن Splitwise، تمام خرج های افراد را ثبت کنید.

خوش بگذرانید، و کمی پول اضافه کنار بگذارید

توصیه برای اینکه در سفرهای گروهی، پول کم نیاوریم؟

سفر های گروهی بسیار لذت بخش هستند و معمولا حساب کردن مخارج در چنین شرایطی سخت است. هم چنین شما ممکن است با پیشنهاد یکی از افراد گروه، تشویق شوید که بیشتر بخورید یا بنوشید و مجبور بشوید که بیشتر از بودجه برنامه ریزی شده، خرج کنید. پیشنهاد می کنیم همیشه مقداری پول اضافه به همراه داشته باشید تا بتوانید با دوستانتان بیشتر خوش بگذرانید.  

خسیس نباشید

 در سفر های گروهی، به هیچ وجه خسیس نباشید، زیرا ممکن است این رفتار شما، تجربه سفرتان را خراب کند. اگر بودجه سفر شما محدود می باشد، بهتر است این موضوع را به تمام دوستانتان بگویید؛ اما دیگر در طول سفر در مورد آن صحبت نکنید. اینکه مدام بخواهید غر بزنید، برای هیج کس خوشایند نیست. سعی کنید شرایط را بپذیرید و از سفر خود لذت ببرید.

 به طور گروهی در پول صرفه جویی کنید

توصیه برای اینکه در سفرهای گروهی، پول کم نیاوریم؟

 زمانی که به صورت گروهی سفر می کنید، بیشتر می توانید صرفه جویی کنید. فقط کافی است که افراد از خود گذشتگی انجام دهند. مثلا برای اجاره یک مکان برای اقامت، اگر بعضی از اعضای گروه قبول کنند که روی زمین یا کاناپه بخوابند، می توانند در بودجه سفر بسیار صرفه جویی کنند. بهتر است قبل از سفر، در مورد اینکه چطوری می توانید از تخفیف های مسافرتی گروهی بهره مند شوید، اطلاعاتی بدست بیاورید.

 از خودروی گروهی استفاده کنید

اگر قصد دارید که به صورت گروهی سفر کنید، بهتر است از یک خودرو استفاده نمایید. این کار در کاهش هزینه های سفر شما، بسیار  موثر است. سفر با ماشین این مزیت را دارد که دیگر مجبور نیستید هزینه های بار و چمدان در هنگام سفر هوایی را پرداخت کنید.  هم چنین شما زمانی که با ماشین سفر می کنید، می توانید در هزینه غذا و اقامت هم صرفه جویی نمایید. مثلا این امکان وجود دارد که بتوانید تمام وسایل مورد نیاز از جمله چادر یا مواد غذایی در طول سفر را به همراه خود بیاورید.

ارتباط کلامی را فراموش نکنید

توصیه برای اینکه در سفرهای گروهی، پول کم نیاوریم؟

بهتر است قبل از شروع سفر، در مورد اینکه چه مقدار بودجه برای سفر تعیین شده، به تفاهم برسید. مثلا در مورد هزینه های مسافرخانه و هتل، نوع حمل و نقل و نحوه استفاده از ماشین صحبت کنید تا در طول سفر مشکلی پیش نیاید. اگر در سفر گروهی، دچار اختلاف شدید، بهتر است با یکدیگر صحبت کنید تا سریع دلخوری ها رفع شود. هم چنین می توانید مقداری پول کنار بگذارید و در یک زمان مناسب، تمام افراد گروه را به یک شام دعوت کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

واحد پول مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر