8 قاعده در رابطه با تأثیر تغذیه بر سلامتی

در این متن قصد داریم تا اصول ساده ای را در رابطه با تأثیر تغذیه بر سلامتی برای شما ذکر کنیم. همه ی ما درباره تأثیر تغذیه بر سلامتی انسان مطالب گوناگونی را شنیده ایم اما دلیل این تأثیر گذاری چیست؟ این همان سوالی است که ما در اینجا قصد پاسخگویی به آن را داریم. تمام این اصول را می توان در 8 قاعده خلاصه کرد. این قواعد ریشه در مطالعات علمی دارند که تأثیرات مواد غذایی بر سلامتی انسان را بررسی کرده اند.

 

8 قاعده در رابطه با تأثیر تغذیه بر سلامتی

1. مواد غذایی مکمل یکدیگر می باشند و زمانی بر سلامتی انسان تأثیرگذار هستند که خواص مجموعه آن ها را در نظر بگیریم نه خواص هر کدام از آن ها را به صورت جداگانه.

2. مکمل های ویتامینی نمی توانند به عنوان علاج و نوشدارو برای شما عمل کنند. تأثیری که مواد غذایی طبیعی که برای سلامتی شما دارند قابل مقایسه با مکمل ها نیست. در ضمن خیلی از افراد مکمل ها را صرفاً به عنوان مکل مصرف نمی کنند بلکه از آن ها به عنوان منبع اصلی غذایی استفاده می کنند.

3. در واقع مواد غذایی که منشأ گیاهی دارند بسیار تأثیر بهتری نسبت به مواد مغذی با منشا حیوانی دارند.

4. ژن ها توانایی تشخیص بیماری ها را ندارند و این مواد مغذی هستند که تعیین می کنند که ژن ها چه فعالیتی داشته باشند. فعالیت ژن ها یکی از ارکان اصلی سلامتی انسان ها محسوب می شود و این مواد مغذی هستند که تعیین می کنند ژن ها چگونه فعالیت کنند.

5. تغذیه سالم می تواند به صورت اساسی تأثیرات منفی ترکیبات شیمیایی را کنترل می کنند. بسیاری از بیماری ها را یم توان به اسدگی در مراحل اولیه خود درمان کرد.

6. تغذیه مناسب می تواند به خوبی در مراحل اولیه بیماری و حتی قبل از تشخیص یعنی زمانی که بیماری در حال پیشرفت است بیماری را کنترل کنند و از پیشرفت آن جلوگیری کنند.

7. مواد غذایی که برای یک بیماری مزمن خاص مفید شناخته می شود می توانند در کل به سلامتی کل سیستم بدن کمک نماید.

8. تغذیه سالم بر تمام ابعاد وجودی ما تأثیر می گذارد و دلیل این امر این است که تمام بخش های بدن انسان به هم مرتبط هستند و ارتباط داخلی قوی با یکدیگر دارند. پس چنانچه نوعی از تغذیه بر یک از ارگان ها بدن تأثیر منفی داشته باشد اصلاً بعید نیست که تأثیرات منفی خود را بر سایر ارگان ها بر جای بگذارد.

8 قاعده در رابطه با تأثیر تغذیه بر سلامتی

8 قاعده در رابطه با تأثیر تغذیه بر سلامتی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان