8 مورد از بهترین موزه های اروپا

اروپا برای اینکه بتوانید زیباترین موزههای جهان را در آنجا مشاهده کنید، یکی از بهترین مقاصد توریستی و گردشگری است. همچنین گنجینههای فرهنگی زیاده در اروپا قرار دارد. فرقی نمیکند که موضوع مورد علاقهی شما چه باشد تاریخ، علم، هنر و... همیشه می‌توانید با توجه به نوع علاقه و سلیقهی شخصیتان این موضوعات را در شهرهای اروپا دیدن کنید. بازدید از موزههایی نظیر موزهی بریتیش در لندن و یا یک جای خیلی مدرنتر همواره شما را به هیجان میآورد! در ادامه ما برایتان فهرستی از بهترین موزههای اروپا تهیه‌کرده‌ایم که مطمئناً برایتان بسیار جالب خواهد بود، به‌ویژه اگر مقصد بعدی شما این است که اروپا گردی کنید و یا می‌خواهید تور اروپا را انتخاب کنید. پس در ادامهی مطلب با ما همراه باشید.

 موزه ی لور پاریس در فرانسه

جای هیچ تعجبی نیست که این موزه در شمارهی یک فهرستی که تهیه کردی‌هایم باشد زیرا که این موزهی زیبا و باشکوه در کنار برج ایفل قرار دارد. این موزه یکی از جاهایی است که بیشترین بازدید را در سال به خود اختصاص داده است؛ و حدوداً در سال 2015، 9 میلیون و 300 هزار نفر از آن بازدید کردند. همچنین این مکان 2 میلیون و 300 هزار نفر هم در شبکههای اینترنتی علاقهمند دارد. همچنین این موزه 380 هزار اثر هنری را برای بازدید عموم به نمایش گذاشته است؛ که از قرون 6 تا قبل از میلاد تا قرن 19 ام جمع‌آوری‌شده‌اند. جالب است بدانید این موزه یکشنبهی اول هر ماه، از اکتبر تا مارس، بازدید رایگان دارد. پس اگر یکشنبهی اول هر ماهی بین اکتبر تا مارس به پاریس سفر کردید یادتان باشد که حتماً به این موزه هم سر بزنید و از خرج اضافه پرهیز کنید.

8 مورد از بهترین موزه های اروپا

 Rijksmuseum, Amsterdam (the Netherlands)

این موزه در سال 1800 میلادی کشف شد و خیلی زود به مرکز هلند منتقل شد. این موزه یک موزهی ملی است که به هنر و تاریخ تعلق‌گرفته است. در سالهای اخیر هرسال حدوداً 3 میلیون بازدیدکننده از این موزه دیدن می-کنند. کلکسیون میلیونها آثار هنری که از سال 1200 تا سال 2000 جمع‌آوری‌شده در این موزه قرار دارد. این آثار هنری شگفت‌انگیز میتوانند شما را ساعتها سرگرم نگه دارد.

8 مورد از بهترین موزه های اروپا

Acropolis Museum, Athens (Greece)

این موزه یکی از موزهها تاریخی و باستانی اروپا است. این موزه شامل آثار برنزی یونانی است که به روم قرن-های گذشته تعلق دارد. همچنین مجموعه آثار روم در زمان بیزانتین را میتوانید به‌وضوح در این موزه مشاهده کنید. این موزه در سال 2003 افتتاح شد اگر چه که تا سال 2009 برای بازدید عموم مردم نبود و فقط افراد خاص می‌توانستند از این موزه دیدن کنند.

8 مورد از بهترین موزه های اروپا

 گالری ملی National Gallery, London (UK)

این گالری یکی از پربازدیدی‌ترین جاهای اروپا است که سالانه تعداد بسیار زیادی گردشگر را به خود جذب میکند. همچنین بیشترین بازدید از این موزه به سال 2015 برمی‌گردد که جمعیتی بالغ بر 6 میلیون نفر از این موزه بازدید کردند. اگر شما در لندن هستید شانس بازدید از آثار هنری داوینچی، Michelangelo و Botticelli را دارید. پس این فرصت را از دست ندهید و حتماً از این موزه دیدن کنید.

 British Musem, London (UK)

در این موزه بیش از 8 میلیون آثار هنری بشریت که در موضوعات تاریخی، هنری و فرهنگی هستند نگهداری می-شود. این کلکسیون‌ها بیانگر بیش از 2 میلیون سال از تاریخچهی بشریت هستند. در سال 2013 این موزه جمعیتی بالغ‌بر 7 میلیون بازدیدکننده داشت که این بسیار رقم بالایی است و همین امر سبب شد تا سال 2017 به‌عنوان سال موفقیت‌آمیز در تاریخچهی این موزه رقم بخورد.

 Georges Pompidou Centre, Paris (France)

این ساختمان بند و پیچیده شامل قسمتهای مختلفی میشود. جالب است بدانید در این مرکز حتی مرکز تحقیقاتی برای موزیک و تحقیقات آکوستیک نیز وجود دارد که همین امر جذابیت آن را چندین برابر کرده است.

Tate Modern, London (UK)

این گالری هنری مدرن در قلب انگلیس قرارگرفته است و همچنین یک گالری ملی با هنرهای مدرن بینالمللی است. در سال 2014 این گالری 4 و نیم میلیون بازدیدکننده داشته است که این موضوع از اهمیت بسیار زیاد این مکان نشاءت میگیرد. به شما توصیه میکنیم اگر به انگلیس رفتید حتماً از این گالری هنرهای مدرن دیدن فرمایید. این گالری پربازدیدی‌ترین گالری دنیاست که در سال حدوداً 4.7 میلیون نفر از آن دیدن میکنند.

8 مورد از بهترین موزه های اروپا

 The Anne Frank House در آمستردام

Anne Frank دختری بود که می‌خواست در جنگ جهانی دوم از چشم نازیها پنهان بماند. پدر این دختر تنها کسی بود که جان سالم به دربرد. بعد از مرگش Anne Frank در سطح جهانی به شهرت رسید به خاطر دفترچه خاطراتی که در طول دو سال با خود همراه داشت و شرح وقایع زندگی خود را طی آن دو سال نوشته بود.

8 مورد از بهترین موزه های اروپا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور اروپا

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

رستوران های مالزی

تور اروپا پاییز 95

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

تور اروپا زمستان 95

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر