9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم - 5.0 out of 5 based on 1 vote

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

1-با حواس خود غذا بخورید حواس شما بهترین راهنمای شما برای چشیدن و بوییدن غذاهایی است که برای شما مناسب است. به آنها اعتماد کنید. سعی کنید این حواس را هر چه بیشتر پرورش دهید. چنانچه غذایی به صرف اینکه کسی به شما توصیه کرده ولی شما آن را دوست ندارید میل کنید بدترین ظلم را به بدن خود روا داشته اید.

2-غذاها را با نهایت دقت و ذوق بخورید دستگاه گوارش ما آئینه تمام نمای فکری شماست و به همین علت است که بیشتر اختلالات در دستگاه هاضمه را زاییده فشارهای روحی می دانند. زمانی که عصبانی، مترصد و مشتاق یا پریشان احوال بوده و مشغول غذا خوردن هستید بدن شما به نحو مطلوب قادر به فرآیند گوارش غذای خورده شده هر چقدر هم که مطبوع بوده باشد نیست.

3-به گونه ای نامحدود، رژیم های غذایی مختلف را تناول کنید به تنوع بخشیدن به برنامه غذایی خود به دو طریق سلامت خود را بیمه می کنید. اول آن که اطمینان خواهید یافت که تمام مواد مغذی که به آن احتیاج دارید به دست خواهید آورد. اگر غذایی که امروز میخورید هر روز پشت سر هم بخورید به گونه ای ناخودآگاه در نرساندن ویتامین ها، مواد معدنی و سایر عناصر به بدن خود دست داشته اید.

 

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

4-همواره غذاهای تازه میل کنید غذاهای خشک، کنسرو شده، یخ زده و آماده در رژیم غذایی نوین از اهمیت والایی برخوردارند. بسیاری از این نوع اغذیه حاوی مقدار بسیار زیادی چربی، نمک، و شکر و مواد اضافی غیربهداشتی است و مزه آن ها نیز با مزه واقعی غذاهای تازه متفاوت است.

5-همواره کمتر از آنچه نیاز دارید بخورید تحقیقات به عمل آمده نشان می دهد که به حیوانات همواره کمتر از آنچه جیره پیشنهادی روزانه آن هاست غذا داده میشود؛ با این روش هم به عمر آن ها افزوده می شود و هم اینکه در مقایسه با حیواناتی که تحت کنترل نبوده و هر چه دلشان خواست می خورند کمتر دچار بیماری های مختلف می شوند. چه بسا احتمال دارد که لیست غذایی پیشنهاد شده در رژیم غذایی بیش از آنچه بدن ما به آن نیازمند است حاوی مواد لازم بوده و به جای نافع بودن به حال بدن ما، این اضافه قدرت گیری سبب اخلال و فشار در ارگان های بدن ما می گردد.

6-یادبگیرید غذاهای ساده را دوست بدارید بیشتر طبخ غذاهای این دوره به ویژه در رستوران ها چنان طراحی شده است تا احساس انسان ها را تحریک کند نه آنکه طبق اصول صحیح به تغذیه بافت های بدن آنان بپردازد و همین امر موجب غفلت ما از غذاهای ساده و سالم شده است.

7-همواره از یک دستور غذایی متعادل استفاده کنید یک دستور غذایی متعادل به اندازه کافی سه نوع مختلف از مواد غذایی را به بدن ما می رساند: هیدروکربورها، چربی ها و پروتئین. بنابراین اقتضا می کند که شما از این نوع مواد غذایی و این که بدن ما به چه طریق از این مواد استفاده می کند مطلع باشید.

8-سبزیجات بخورید سبزیجات به منوی غذایی شما تنوع می بخشد و منبعی عالی برای پتاسیم و سایر مواد معدنی، ویتامین ها و فیبر است. بیشتر آن ها کم چربی و کم کالری و بعضی مانند سیب زمینب و کدو مسمائی سرشار از نشاسته هستند.

9-دستور غذایی خود را تجربه کنید تنها راهی که شما می توانید دریابید برای تأمین سلامت و بهداشت خد چه باید بخورید، تجربه کردن خوراکی هاست. همواره امادگی و اشتیاق تغییر غذا را در خود حفظ کنید. غذاهای تازه و ترکیبات جدید را آزمایش کنید.

 

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

پیشنهاد نفس گیر

بازار پردیس یک کیش

مالزی در یک نگاه

12 فایده انار برای سلامتی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد