چگونه ویزای دانمارک بگیریم؟ - 5.0 out of 5 based on 3 votes

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

چگونه ویزای دانمارک بگیریم؟

چگونه ویزای دانمارک بگیریم؟

دانمارک، در بخش شمالی قاره اروپا واقع شده است. این کشور به دلیل جاذبه های فراوان از جمله، مکان های تاریخی، جزایر بسیار دیدنی در دریای بالتیک، دشت های دوست داشتنی و زیبا و چشم اندازهایی فوق العاده، به یک مقصد عالی برای گردشگران تبدیل شده است. هم چنین به خاطر، دانشگاه های معتبر، وضعیت رفاهی عالی و رضایت مردم این کشور، بسیاری از افراد برای مهاجرت و زندگی، کشور دانمارک را انتخاب می کنند. با آژانس چهار فصل همراه باشید تا درباره شرایط دریافت ویزای دانمارک بیشتر صحبت کنیم.

روادید دانمارک

چگونه ویزای دانمارک بگیریم؟

اگر قصد سفر به دانمارک را دارید، ابتدا باید برای دریافت ویزا اقدام کنید. اولین مرحله این است که فرم های درخواست را پر نمایید. برای دسترسی به این فرم ها باید به محل سفارت، یا سایت کارگزاری دانمارک مراجعه کنید.  

دریافت فرم درخواست ویزای دانمارک

چگونه ویزای دانمارک بگیریم؟

اگر بستگان شما در دانمارک زندگی می کنند و قصد دارید، به دیدن آنها بروید، می توانید با به همراه داشتن یک دعوت نامه از طرف شخص مقیم در دانمارک، به سفارت بروید. اگر قصد دریافت ویزای تجاری دارید، باید یک دعوت نامه از طرف شرکت دعوت کننده، به همراه اطلاعات تماس شرکت را برای سفارت ارسال نمایید. بعد از آن، برای پیگیری سایر مراحل و ارائه مدارک لازم برای ویزای دانمارک، باید حضورا به سفارت مراجعه کنید. بهتر است قبل از مراجعه به سفارت، از طریق تلفن یا سایت با شرکت کارگزار ارتباط برقرار کنید و وقتی را برای مراجعه تنظیم نمایید.

گرفتن وقت حضور در سفارت دانمارک

چگونه ویزای دانمارک بگیریم؟

مدارک مورد نیازی که باید در هنگام مراجعه به سفارت، به همراه داشته باشید:
•    اصل گذرنامه، کپی از تمامی صفحات عکس دار گذرنامه، کپی صفحات همراهان و روادیدهای قبلی. توجه داشته باشید که گذرنامه شما باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد.
•    اصل شناسنامه و ترجمه آن به زبان انگلیسی، کپی از تمامی صفحات شناسنامه
•    اصل سند ازدواج یا طلاق. هم چنین اگر قصد دارید با همسر خود در دانمارک ملاقات کنید، باید ترجمه رسمی سند ازدواج و کپی رنگی آن را تهیه نمایید.
•    اگر یک معرف در دانمارک دارید، باید سندی را برای اثبات نسبت خانوادگی شما با وی ارایه دهید.
•    تمام فرم های درخواست ویزا را کامل و با دقت پر کرده و به صورت تایپ شده، تحویل دهید.
•    یک قطعه عکس رنگی با ابعاد 4.5 & 3.5 به همراه داشته باشید. این عکس باید تمام رخ و با زمینه روشن بوده و به تازگی گرفته شده باشد.
•    اگر معرفی دارید که در دانمارک زندگی می کند، باید یک دعوت نامه جدید به همراه  نام و نام خانوادگی و مشخصاتی از جمله، شماره پرسنلی (CPR)، آدرس، شماره تلفن، ایمیل را ارائه دهید. هم چنین باید در مورد  مدت زمانی که قرار است با او دیدار داشته باشید و چگونگی پرداخت هزینه های اقامت شما در دانمارک را توضیح دهید. اگر دعوت نامه به صورت آنلاین برای شما ارسال شده باشد، باید کد و یک پرینت از آن را نیز ارایه نمایید.
•    یک کپی از کارت اقامت یا گذرنامه دانمارکی معرف خود، شماره پرسنلی (CPR) یا شماره خارجی (UDL)  را باید ارایه دهید. هم چنین اگر معرف شما در دانمارک نام خود را تغییر داده، باید گواهی تغییر نام او نیز به همراه داشته باشید.
•    اگر شاغل یا محصل هستید، باید علاوه بر مدارک بالا، گواهی اشتغال به کار یا تحصیل ترجمه شده به زبان انگلیسی را ارایه دهید. در گواهی خود باید تاریخ استخدام، سمت و مدت مرخصی شما و همچنین تعهد بازگشت به کار پس از اتمام دوران مرخصی قید شده باشد. افراد بازنشسته، باید اصل و کپی یکی از مدارک زیر را به همراه داشته باشند: اصل و کپی کارت بازنشستگی، آخرین حکم بازنشستگی یا آخرین فیش حقوقی بازنشستگی. تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.
•    به همراه داشتن گردش حساب سه ماه اخیر الزامی است. این مدرک باید با مهر بانک مربوطه تایید شده باشد.
•    اگر قبلا به دانمارک سفر کرده اید، باید اصل گذرنامه قبلی و کپی روادیدهای قبلی را ارایه دهید. اگر قبلا به سفارت دانمارک مراجعه کرده و جواب منفی گرفته اید، نامه سفارت را به همراه داشته باشید.
•    یک بیمه نامه مسافرتی پزشکی به مدت روزهای اقامت خود با پوشش حداقل 30 هزار یورو و هم چنین اصل و کپی آن را نیز به همراه داشته باشید. اعتبار این بیمه نامه فقط برای یک بار ورود به کل کشورهای شنگن است و باید مبلغ پوشش نیز بر روی آن قید شده باشد.
•    یک پاکت پستی متوسط را خریداری نمایید و بر روی آن نام و نشانی کامل متقاضی دریافت ویزا به همراه کد پستی را بنویسید. توجه داشته باشید حتما این پاکت، باید تمبر کافی نیز داشته باشد تا به دست گیرنده برسد.
•    هزینه درخواست ویزای دانمارک، برای گروه های سنی مختلف، متفاوت است. این هزینه برای بزرگسالان 70 دلار، برای کودکان 6 تا 11 سال 40 دلار و برای کودکان زیر 6 سال رایگان می باشد.

آدرس سفارت دانمارک و ساعات کاری در ایران

چگونه ویزای دانمارک بگیریم؟

تهران، خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از پل صدر، کوچه هدایت، کوچه دشتی، شماره 10
حتما قبل از مراجعه، وقت قبلی بگیرید. در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 12 می توانید به سفارت دانمارک مراجعه نمایید. این سفارت در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 تا 12 نیز پاسخگوی تماس های تلفنی متقاضیان می باشد.
تلفن : 28155000
فکس: 22640007
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
آدرس سایت: سفارت پادشاهی دانمارک
اغلب درخواست ها و رسیدگی به امور مربوط به دریافت ویزا از طریق شرکت کارگزاری سفارت دانمارک انجام می شود. آدرس و شماره تلفن شرکت کارگزاری سفارت دانمارک در ایران:
تهران، خیابان شهید بهشتی، پس از تقاطع سهروردی، شماره 145، ساختمان نگین پرواز، طبقه دوم
تلفن: 88178829
فکس: 88750745
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
آدرس سایت: وب سایت رسمی مرکز ویزا دانمارک

نکاتی که باید در هنگام مراجعه به سفارت به یاد داشته باشید:

چگونه ویزای دانمارک بگیریم؟

برای جلوگیری از بروز مشکلات در روند کارهای اداری و حفظ امنیت، بخش حراست سفارت دانمارک، قوانینی را در نظر گرفته است. طبق این قوانین، اجازه حمل موارد زیر را  ندارید:
•    به همراه داشتن و استفاده از وسایل و تجهیزات الکترونیکی ممنوع است.
•    اجازه ورود چمدان یا کیف بزرگی که چک کردن آن سخت و زمان بر باشد را ندارید.
•    هیچ وسیله دفاعی را نباید به همراه داشته باشد.
•    به همراه داشتن انواع باتری ها و ذخیره سازهای الکترونیکی ممنوع است.
•    حمل مواد آتش زا، سمی و اسیدی ممنوع است.
•    هیچ گونه سلاح گرم و سردی نباید به همراه شما باشد.

4.7 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.70 (5 Votes)

مطالب مشابه

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

چگونه چشم خود را تمیز کنیم

چگونه به عینک چند کانونه ام عادت کنم

چگونه با بیماری آب سیاه زندگی کنیم؟

چگونه در شب خواب بهتری داشته باشیم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد